Windows 11

Discussion in 'Operativni sistemi, aplikacije i programiranje' started by iPlay, Jun 16, 2021.

  1. NaLe!

    NaLe! Aktivista

    Podešeno već. Nije do toga.

    A fakat, eto koristim Win11 od prve "masovne" verzije - insider ili kako već i zaista nemam nekih problema. Sve radi kako treba.
     
  2. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Win 10 sam koristio od beta/insider verzijea i nisam nikada imao problem do dan danas.
    Win 11 nisam probao ali je na bazi win 10 pa bi jezgra trebala biti ok ali vecinom se ljudi zale na te neke sitnice...ali vjerujem da ce se to ispraviti prvim vecim updateom.
    Razlog zasto ja nisam presao na win 11 je taj da mi je mrako stimati sve na racunaru a ne znam ni da li bi sve radilo dobro,obzirom da je hardware zastario ,zvucna kartica je isto starudija ali gura...za sada sve radi pa neka win 10 jos,do boljeg hardwarea .


    Sent from my Mi 10T Lite using Tapatalk
     
  3. Loki

    Loki Komšija

    Meni se ovo dešava i na Win10.
     
  4. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    I kod mene, pola Njemacki, pola Engleski na win10
     
  5. NaLe!

    NaLe! Aktivista

    Kod mene je još uvijek neki od azijskih pisama na kalendaru. I nigdje drugo usput... :D
     
  6. Loki

    Loki Komšija

    Vidim da je dosta vas prije nekih godinu dana krenulo da se "igra" sa Win 11 pa me interesuje sada u kakvom je stanju OS kod vas?
    Kakva je stabilnost? Mozete li naci drivere za sve sto vam treba? Rade li igre bez problema? :) Jeste si se navikli i pozelite li se vratiti na Win10?
    Ako je neko krenuo u firmi da koristi ili radi u firmi gdje ljudi koriste kakav je za administraciju, ima li komplijacija?
    Hvala. :)
     
  7. Qler

    Qler Veteran foruma

    Koristim vec neko vrijeme, i privatno i na poslu.... nema problema...
     
    Loki likes this.
  8. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Ispod je svakako Win 10. Da ga nisu ogranicili samo za noviji hardwer vecina bi davno presla na 11.
     
    Loki likes this.
  9. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    Nikakvih problema, cak mi je vise sjeo od win10.
     
    Loki likes this.
  10. Vedo

    Vedo Moderator

    Ja sam se morao vratiti na Win10.

    Jedno vrijeme radi sve OK, al onda u neka doba kad desni klik na file, Copy, odeš u drugi folder i želiš “paste” al ono bude grayed out. Jedino šta pomogne je restart PCa ili promjenis “Theme” u windowsu, onda proradi Copy/paste.

    2x do sad formatirao i nanovo instalirao Win11 (različite verzije, u rasponu od par mjeseci) al ista stvar mi se počne dešavati.

    Drugi bug koji sam imao sa Win 11 je da sve radi Ok, a onda iz nekog razloga toliko uspori file Explorer, kad otvaraš bilo koji folder čekaš 2-3 sekunde da ga otvori (sve je na SSDovima).

    Sa Win10 nikakvih problema.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
    Picoooka, p4ja and Loki like this.
  11. p4ja

    p4ja Komšija

    I ja sam radi adobe alata ostao na win10
    Ovaj nisam ni pokusavao jer ima raznih recenzija na netu tako da nebi da se peglam ko dove npr.
     
  12. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    Ja poceo uzivati u zivotu kako sam presao na Sketch/Figmu i prestao koristiti Adobe smece.
     
  13. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

    Pa sta ces sad :D Figma ti je od Adobea sad :D
     
    Ronaldo_9 likes this.
  14. p4ja

    p4ja Komšija

    Zasto je Adobe smece?
     
  15. iPlay

    iPlay Komšija

    I meni je jedan veliki upitnik iznad glave. Možda je koristio samo XD.
     
  16. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    Koristio sam ja i photoshop, illustrator, premiere pro, kratko after effects i xd.

    Super je kad koristis samo te programe, ali kad otvoris nesto poput sketcha i figme recimo za neke basic stvari, vidis kako basic stvari treba i pojednostaviti.

    Da ne pricam sad na pamet, ne koristim adobe dugo vremena pa sam pozaboravljao sta mi smeta i sta me frustrira.

    Iako su to alati namjenjeni za druge svrhe, dosta funkcija je tako unutra pojednostavljeno da skontas kako je adobe ostao u 90tim.
     
  17. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Mene muci standardni adobe reader.

    Imam u radnji i7 4770 sa 8 ili 12gb rama i neka quadro grafa ekvivalent gtx650 i kad otvorim jedan katalag od nekih 200-300mb sa nekih mozda 200 stranica to jedva listam. Koci i zapinje ko da je pentium 3 u pitanju.

    Ima li tu neke promoci ili neki drugi program za pdf fajlove.

    Na laptopu (macbook air) listam taj katalog glatko bez ikakvih problema sa macOS programom preview.


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
     
  18. BiceBolje

    BiceBolje Overclocker

    Google Chrome
     
  19. Tyger

    Tyger Aktivista

    Foxit PDF Reader
     
  20. p4ja

    p4ja Komšija

    Ma ti ocito nisi savladao aplikaciju dovoljno pa zbog toga i pricas gluposti.
    Pravit cu se da nisam to cuo, ali samo ovaj put :)