Provjera PIK prodavača - If it sounds too good to be true, it probably is

Discussion in 'Generalna diskusija' started by NaLe!, Jan 18, 2014.

  1. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    ovaj pik naprosto nikad ne prestaje iznenadjivati. <

    hocu da kupim nesto, javim se prodavacu, upitam jel dostupan artikal, prodavac se odmah javi i kaze da je. fino napisem da sam zainteresovan za kupovinu i upitam za dostavu, i nakon toga likovi ne odgovaraju niti ulaze na pik. jer vidim da su offline od moje zadnje poruke.


    svasta.
     
  2. Tyger

    Tyger Aktivista

    Ništa neobično, problem je do aplikacije meni se masu puta znalo desiti da nema nikakve obavijesti ni za poruke ni za pitanja tek kada odem ručno u inbox onda stoje kao nepročitane.
    Najbolje ako ima broj na oglasu ili profilu kontaktirat direktno i gotovo.
     
  3. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    i to ako je po volji da se lik javi.

    prije 2-3 mjeseca uzimao laptop, nema koga nisam kontaktirao i preko pp i preko poziva i niko da se usudi da podigne slusalicu. i onda taj neko eventualno se javi kasnije preko vibera i kaze vidim propusteni poziv preko ovoga broja.

    najgore kad ovako cekas neki sebi povoljan trenutak da kupujes nesto, i kad odlucis da kupis, ili nema artikla, ili dolazi iduce sedmice, ili ne odgovaraju na pp ili ne odgovaraju ni na broj. ja hocu popizdit tad.
     
  4. Reznor

    Reznor Overclocker

    Nista cudno, ja nadjoh Polar Mirage Comp za 700 i nesto KM, gledam Usora to je blizu, pitam ima li na stanju da ne dolazim dzabe - kaze ima 100%
    Dodjem tamo, kaze prodao se taj bajk davno i nemaju ga odavno na stanju :D
    Ali svejedno vidim da imaju Mirage Sport XL ram i zamolim da skine s stalka cisto da sjednem na njega vidim je li odgovara kao fol narucicu kad dodjem u Sarajevo.
    I narucim iz Banja Luke, kod ovih 720 KM bez dostave, a taj iz Banja Luke 667 KM sa dostavom ukljucenom. Jos ga je upakovao profi skroz :)
     
    EL NINO CFC likes this.
  5. iPlay

    iPlay Komšija

  6. Vedo

    Vedo Moderator

    OK prodavac skroz. Uzeo nedavno od njega nov G502X, switchevi katastrofa, metalno zvone kad god kliknes. Vratio ga sutra bez problema.
     
    Last edited: Nov 9, 2022
    iPlay likes this.
  7. Picoooka

    Picoooka Aktivista

    Prije 3 mjeseca kupio kod njih tastaturu Strix Scope NX TKL Moonlight i dobio je fabricki zapakovanu sa stickerima sto ponekad nije bio slucaj u nasim regularnim radnjama kada narucim pouzecem.
     
    iPlay likes this.
  8. Reznor

    Reznor Overclocker

    Je li ko sta uzimao od Giga doo
    Narucio LC Power napojnu cekam je vec 3 dana da im dodje iz skladista u prodavnicu, ali valjda je ok otkazati


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  9. iPlay

    iPlay Komšija

    Samo da javim feedback, stigao G29 od MoGame. Fabrički zapakovanu sa stickerima + koverta sa garancijom i pečatom.
    Odličan volan btw.
     
    Picoooka likes this.
  10. iPlay

    iPlay Komšija

    Mislim da im je skladište "KimTec" ili neki drugi veliki dobavljač. Nisam preko njih naručivao ništa, ali sam slao par upita i uvijek je bilo da trenutno nema na stanju i da može biti za dan-dva tu.
     
    Reznor likes this.
  11. NAILS

    NAILS Moderator

    Online prodavnice nemaju nista na stanju. Nema vise kao prije da imaju barem neke stvari iz ponude kod sebe. Sada prebacuju sa skladista direktno tebi. Samo, to je postala praksa i za "legit" firme. U poslovnicama su obicno sitne stvari.
     
    Reznor likes this.
  12. Reznor

    Reznor Overclocker

    Samo sica ko sto kazes, memorijske kartice i USB stikovi. Cak mi nisu ni nesto povoljni s obzirom da moram cekati dugo da dodje, vrijeme je novac.
    Na kraju sam im otkazao, nadjem ComputerDiscount gdje sam uzeo mehanicku tastaturu, imaju ih nekoliko na stanju, pa mogu i izabrati jos.
    Thx ljudi.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  13. Reventon

    Reventon Veteran foruma

  14. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

  15. Haker

    Haker Veteran foruma

    Pa isti kao svi ovi šverceri, dobit ćeš nov telefon da "njihovom" garancijom i to je to.

    Sent from my Pixel 5 using Tapatalk
     
    Stevie_Ray likes this.
  16. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

  17. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Ja ba :D Al nemaju na stanju Asus Rog Strix B660-G, morao bi naruciti. Izasla bi me oko 540KM sa dostavom. I nju gledam samo zbog bclk OC, inace je nebih.

    Dok ovdje u Tz imam Gigabyte B760M Aorus Elite AX za 100KM manje, sutra je mogu uzeti.

    Pa se vagam :)
     
  18. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Po meni BCLK overclock vrijedi puno vise od 100KM, zapravo da ga nije ne bih sad ni bio na Intelu.

    A koja je to ploca bolja od B660-G? Kazes uzeo bi je samo zbog BCLK.
     
  19. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Ma idem na Asusa, ne znam samo od ove dvojice, od koga da narucim.
    Nekako bih prije od PCWolrdBL na predhodnim stranama vidim da su neki narucivali i da je ok.
     
  20. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Uzmi F jer je mala razlika u cijeni a F osim vise M2/PCI-E slotova ima 16 faza dok G ima 12. Osim ako ti je bitno da je mATX.


    Sent from my iPhone using Tapatalk