Preporuke za kuciste

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by RaP, Nov 19, 2009.

  1. Reznor

    Reznor Overclocker

    Cudno da ne dodju fanovi, meni dosla 4 RGB u V700
     
  2. BiceBolje

    BiceBolje Overclocker

    Recesija.
     
  3. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Sto si prodo staro kuciste? Novo kuciste samo trosak. :) Ja sam zadrzao sve sto je moglo.
     
  4. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Ako mislis na mene, nisam prodao kuciste, i dalje je tu. Za prvu pomoc ce posluziti, al znas kako je sa starijim kucistima, prednji dio blokiraju HDD i DVD rom cage.
     
  5. Qler

    Qler Veteran foruma

    @Reventon mislim da je bilo ovako 199KM, bez PSU :) 2011 godine. I to sam imao nekog popusta u UE, kao bivši uposlenik :)
     
    Reventon likes this.
  6. iPlay

    iPlay Komšija

    Ovaj case ima sin moj u sobi. Za budget varijantu nije još uopće. Kod njega su monitorana na vrhu 2x 120 mm i jedan 120mm nazad. Tempu su pristorjne. Naprijed je bijeli mesh koji daje ovaj lijepi efekat. Ima nekoliko različitih modova. Šminka uglavnom.
     
  7. BiceBolje

    BiceBolje Overclocker

    Šta mi se svidjelo, prednji dio je odvojiv, tako da se može dodatno unaprijediti airflow kome je to bitno. Ja gledam da su mi kućišta maksimalno zatvorena zbog buke i prašine / dlaka.
     
  8. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Eh kad se sjetim prije onih HAF kucista, ogromni ventilator na bocnoj stranici a bez filtera. Inace ranije kucista nisu imala filtere, rijetko koje. Sad se situacija popravila, medjutim primjecujem neke trendove koji mi se ne svidjaju:

    1. LED
    2. Izbacivanje bilo kakvih HDD kaveza, kucista postaju jako "kratka" i cudno izgledaju
    3. Ventilatori na desnoj strani umjesto naprijed

    Ovaj zadnji trend mi je najgori, totalna glupost.
     
  9. BiceBolje

    BiceBolje Overclocker

    Da, nije bilo filtera, zato sam viđao kućišta u kojima se zemlja stvarala. A danas kad još ima i mačak, strašno je koliko njegovih dlaka dospije. Pogriješio sam s ovim kućištem, neko relativno jeftino Chieftec, nisu filteri dovoljno gusti, prije toga sam imao mATX Silencio, i nakon godinu dana skoro da unutra nije bilo prašine. Ali nije bilo ništa slično lokalno kada sam uzimao ATX kućište.
     
  10. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Da, nekako su kucista nazadovala kvalitetom, a rasla cijenom. Moj Silverstone iz 2010 ima filtere na prednjoj, gornjoj i donjoj strani.
    Kod led osvjetljenja, ljepsa opcija je led traka sakrivena negdje u kucistu, nego rgb ventovi, mada je to opet stvar ukusa.
    Jos gore mi je kada vidim samo jedan otvor za vent u gornjoj strani, na to jos prednja strana potpuno zatvorena, ala NZXT 510. Svako ko ima takvo kuciste bi trebao busilicom izbusiti sebi otvore, ili isjeci kvadrat i preko staviti jeftini magnetni filter sa ebaya.
    https://www.ebay.com/itm/1445156049...P7aa_AxRly&var=&widget_ver=artemis&media=COPY
     
  11. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Ja sam nedavno kupio dva takva filtera jer sam instalirao dva Arctic P12 ventilatora na dno kucista. Na dnu Corsair uopce nije imao filtere.

    BTW ti filteri su premali, bukvalno za 120mm ventilator treba kupit 140mm filter. Bio kupio 240x120mm filter, doslovne dimenzije 240x120, jedva pokrije ventilatore, i kad pokrije, opet ubije 20% airflow-a.
     
  12. Picoooka

    Picoooka Aktivista

  13. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Da, to je veca verzija ovog Ventum VT2 sto sam spominjao.
    https://www.olx.ba/artikal/47615468/pc-kuciste-ventum-vt2-tg-argb-spc290/

    Mada mi se XPG Starker najvise svidja zbog kvalitete izrade, a po testovima ima i solidan airflow iako su manji otvori sa prednje strane. Steta sto kod nas nema Starker Air model.
    Vidjet cu ovih dana, nesto cu se skontati, hvala.
     
  14. BiceBolje

    BiceBolje Overclocker

    Ne slažem se s tim vječnim ganjanjem perfektne temperature. Još ako u takvo kućište staviš vodeno AiO, dovoljno je protoka zraka za sve ostalo i od rupica sa strane. Zavisno od konfiguracije kakva je i scenarija korištenja jasno. To hoće li temperatura grafičke biti 63 ili 68 mi je totalno nebitno.
     
  15. Reznor

    Reznor Overclocker

    Antec 900
    Chieftec Dragon
    Thermaltake Xaser III
    Posebno ona rucka da mozes ponijeti kuciste na lan partyje, pravo zgodna stvar :D

    Sto se Mac-a tice MacPro serija G5, i 1.1 do 5.1 su mi ikonicna kucista, totalna zvucna izolacija, server/workstation komponente, unutrasnjost ko apoteka, nema kablova da vire, hot swappable diskovi, dva Xeona, 8 slotova za RAM, 5.1 je super i danas, ja na 3.1 imam zadnji macOS sto je izasao :D

    To su bila kucista, ovo sad sve nesto sareno
    Ja stavio samo crvenu da svijetli, ali vec mi i to polako pocinje smetati :D
     
  16. Picoooka

    Picoooka Aktivista

    AI fans with zero wings.

     
  17. iPlay

    iPlay Komšija

  18. NaLe!

    NaLe! Aktivista

     
    Picoooka likes this.
  19. Reznor

    Reznor Overclocker

    Naletih na zanimljivo kuciste pa da pitam je li ko se susretao sa istim :)
    U pitanju je Aerocool Hexform V2, lijepo izgleda, a upola je manje nego moje trenutno i ima mesh naprijed, pretpostavljam da moze unutra B450 Mortar Max, ide normalna PSU
    Da li bi to sta poboljsalo airflow i smanjilo temperature?
    Imam sad Gigabyte Vega56 kupljena od kolege s foruma koja je dosta bolja s temperaturom od R9 290, ziva se ne cuje, mada pri jacim postavkama se zna malo vise zagrijati, te bolji CPU cooler FSP Windale 6, pitanje je da li bi to sve stalo u to manje kuciste :)
    https://aerocool.io/product/hexform/
    Jedino slicno mini ATX kuciste koje nadjoh je CoolerMaster MasterBox Q500, ali je duplo skuplje i morala bi ici posebna PSU, jest da izgleda dosta ozbiljnije
    https://www.olx.ba/artikal/46020286

    P.S. nogare za ovo jos ne nadjoh, imaju ove s ebaya, ali ne stoje najbolje, cini mi se da treba biti M10 saraf ipak, pitanje je moze li ikako i bez njih, jer je napojna na dnu i kako bi povlacila zrak.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
    Last edited: Jun 23, 2023
  20. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    "Supports high-end graphics cards up to 296mm"

    Smijesno, nema vise kartice ispod 300mm, i to ne high-end, nego opcenito.
     
    Reznor likes this.