All about (my) Car/Cars !!!

Discussion in 'Generalna diskusija' started by Juka, Feb 19, 2011.

Tags:
  1. bhd

    bhd Veteran foruma

    dobro izgleda, ali dizel nije opcija.
    Gledao sam ja vec pezoe, ali 1.2 motore samo imaju...
     
  2. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

    Nekad se za ovo vrijeme do Mostara stizalo :D
    [​IMG]

    Sent from my CLT-L29 using Tapatalk
     
  3. Haker

    Haker Veteran foruma

    Uh, strašno stvarno. Lijepi mali gradovi :)

    @bhd druže to ti je tako, iskreno možda je greška što ne gledaš dizela. I ja ih ne volim ali ponuda benzinaca je jako loša u tim manjim autima.


    Sent from my Pixel 5 using Tapatalk
     
  4. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Jesi li vozio novog Megana? Super auto, imas ih kao hatchback i limuzinu, sa 1.4 Tce motorima 140ks.

    Razmisli jos jednom treba li ti jeftini SUV, skuplje gume, veca buka, teze auto, a ne dobijes puno vise prostora.
     
  5. bhd

    bhd Veteran foruma

    Ma jesam, naletio sam na ovog megana karavana (postavio sam link kad sam naveo), ali ode brzo a i banja luka, dok sam se skontao kako cu sta cu.
    Pa vishe manje gledam nova auta, pa vidjet cemo :)

    Ma dizel nije opcija, vishe bi elektriku, ali sve otislo u k...
     
  6. zoi

    zoi Veteran foruma

    Jesi upratio da imaš onaj podsticaj od 10 000 KM na kupovinu novih električnih i čini hibrid vozila? Ne znam da li ti to šta mijenja. Ja da mogu sad bih ganjao Suzuki s cross hibrida.
     
  7. bhd

    bhd Veteran foruma

    Jesil ga probao ?
    Ja sam isao da testiram, znas ono 50k, imas osjecaj da se vozis u sepetu plasticnom. Nije da trazim neku mega sega, ali tipa taigo za njega izgleda svemir unutra.
     
  8. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Ima li gdje kakav dobar polo TDI, 2011-15, sa finom opremom?


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  9. zoi

    zoi Veteran foruma

    Ne probajem ono čemu nisam mušterija :) Ako je takav osjećaj vjerovatno bih i ja odustao, mada ja kad sam gledao nisu bili toliko para. Mada evo gledam cijene, imaš vitaru za 43 hiljade, sa onim podsticajem to je 33k za novog hibrida.
     
  10. selvin

    selvin Moderator

    Nije to bas tako druže, eto 33k... Prvo na hybrid je 5k popust, a drugo te vitare od 43k su mild hybrid, a subvencija je samo za plugin hybrid i full hybrid koliko znam.

    Sent from my SM-F711B using Tapatalk
     
    zoi likes this.
  11. Haker

    Haker Veteran foruma

    @dams82 možda sam pogrešno ulje naručio za mjenjač. Gledam video kako se mjenja i naručim isto koje je lik stavio u videu, sada gledam i nemam pojma, izgleda da treba 75w80 gl4 ravenol na stranici preporučuje mtf 2 ja naručio mtf3 75w.

    https://www.ravenol.de/en/product/g...e-und-antriebsachsen/ravenol-mtf-2-sae-75w-80
    Ovo kao treba.

    https://www.ravenol.de/en/product/g...iebe-und-antriebsachsen/ravenol-mtf-3-sae-75w

    Ja naručio ovo, u biti trebalo bi biti bolje. Hoću li nastaviti sa ovim ili da ga vraćam? Znam da je teško ovako, izgleda da su specifikaciju mjenjali par puta, lik u video tvrdi da je ova 75w po posljednjoj, ja net prerovio ne mogu ništa ga nađem..

    Sent from my Pixel 5 using Tapatalk
     
  12. dams82

    dams82 Komšija

    Može i to,kod mene je baš to što si kupio,neće biti problema,definivno je bolje iako nije po katalogu.
     
    Haker likes this.
  13. Haker

    Haker Veteran foruma

    E super, baš ti hvala, doslovno čekam da dođe i kontam da ga vratim :D sreća pa nije još došlo, nastavljam sa ovim.

    Sent from my Pixel 5 using Tapatalk
     
    dams82 likes this.
  14. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Na starom autu kad sam mijenjao ulje u mjenjacu je bas kvaka bila da te neko uputi ko zna iz prakticnog iskustva, nije ni knjiga uvijek zakon.
     
    Haker likes this.
  15. Haker

    Haker Veteran foruma

    Imam jednog Passata 5 nije upaljeno auto osam mjeseci.
    Kontao sam aditiv staviti u gorivo odmah nasuti pun rezervoar, nove gume, ulje novo, novi akumulator, trebali još šta?

    Kod benzinca bi izvadio svjećice i naprskao malo ulja po zidovima cilindra, kod dizle to ne može :D

    Sent from my Pixel 5 using Tapatalk
     
  16. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Ne znam za ostalo, ali gorivu za 8 mjeseci nece biti nista.
     
  17. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Alge u rezervoaru dosad :D

    Vjerovatno je oldskul 1.9, prezivjet ce, novijeg sa direktnim ubrizgavanjem bi poslao u vjecna lovista sa tim gorivom.
     
  18. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Ako budes sipao aditiv, uvijek ide prvo on pa gorivo.
     
  19. Haker

    Haker Veteran foruma

    2.5 je motor. Kao pravi Bosanac, stavili akumulator novi i pali :D

    Na rezervi je, nasut će aditiv i pun rezervoar valjda bude ok, radio je pola sata u mjestu bez problema.

    Mislim da su mu i diskovi gotovi, ima kilo hrđe na njima. Sreća pa je u garaži stajao

    2005 pasat 5+ valjda, imaju li oni dpf?

    Sent from my Pixel 5 using Tapatalk
     
  20. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    To je onda V6 sa direktnim ubrizgavanjem, ne bi trebao imati dpf.