Intel 8/9/10/11/12-gen procesori

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by forzamilan, Nov 20, 2016.

  1. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Odnos USD-EUR dramaticno dize cijene u Europi. A i MSRP veci nego ranije.
     
  2. p4ja

    p4ja Komšija

    Ma kupi ti neko vani i posalje.. evo ima i ploca za raptor, b660 strix, 450kmica na piku, mozes ram klokat ostalo ti i ne treba.
     
  3. Decerto

    Decerto Komšija

    Prodao mi lik z490 plocu i 10700k za 300$ tako da sam ponovo na team blue od kako sam imao q6600. Uradio quick oc na 5ghz, stavio 1.28v core i to je to. Skoro 14k u Cinebench R23 :D:D
     
    Reventon likes this.
  4. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Zar nije 10700K fabricki na 5.1GHz?
     
    Decerto likes this.
  5. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

    Jeste Turbo.

    Sent from my CLT-L29 using Tapatalk
     
  6. Decerto

    Decerto Komšija

    nemam pojma iskreno ,vjerovatno samo single core boost. Ovako sam stavio all cores na 5ghz i nek dere.

    edit : malo citao po redditu,all core boost bude oko 4.7ghz ali na visoj voltazi. Ovako mi je 5ghz na 1.28 ali probat cu da spustim na 1.25.
     
  7. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Dobar deal, kod nas je jos uvijek 600KM samo procesor. Cime ga hladis, kakve su temp?
     
  8. Decerto

    Decerto Komšija

    Da,gledao sam malo po olxu,cijene su uzas. Koristim 240mm h100i. Nisu mi problem temperature iako sam stavio neku stock kinesku pastu (cekeam da stigne kryonaut) nego cisto ono ako vec moze da radi na manjoj voltazi zasto da ne :D .

    ps : na slici je ram nepravilno instaliran,nije dual channel ali sam to popravio nakon >.<

    [​IMG]
     
  9. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Narucih danas AC Freezer 420mm AIO, de nek mi neko kaze da nisam lud, pomoglo bi. :D Imam vec 280mm AIO ali mislim da ne nalijeze kako treba na procesor jer je bracket od LGA1200, a LGA1700 ima nesto nizi socket.
     
    Picoooka likes this.
  10. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Last edited: Jan 28, 2023
  11. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Ne moze taj retrofit kit jer je kod mene stariji sistem montaze za koji Corsair ne nudi nista. Imaju kitovi koji pasu ali preskupi su ili ih je tesko narucit, nema npr na amazon.de.

    Contact frame nekima pomaze, nekima ne. A ne da mi se skidat socket, neka hvala, jos da sta zajebem.

    CPU jest overclockan, ali u full AVX loadu povuce svega 110W. Na stock je temp oko 55C, zapravo i ne znam jer ga od prvog dana imam overclockanog.
     
  12. dmr

    dmr Veteran foruma

    Bolje da si kupio jaci cpu nego sto toliko ulazes u kulere :) Ne znam sta fali mom i5 na 4,9GHz i 1,13V :D
     
    Neraa likes this.
  13. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    I ja sam to pomislio na prvu, mada i razumijem zasto nije isao na novi procesor, ako i sa ovim ima problema u hladjenju.

    Steta, to je do lose podrske od strane Corsaira, inace je dobar H110. Ja bih pokusao i sa boljim ventovima. Dobro je da ti kuciste podrzava toliki hladnjak.

    Noctua meni besplatno posla lga 1700 kit za cooler iz 2011, kapa do poda.
     
  14. dmr

    dmr Veteran foruma

    Pa prevelik napon forsira, koliko se sjecam 1,35V? Punoooo :D
     
  15. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Imam ja vec odlicne ventilatore, Bionix P140.

    1.3V. Nije to puno.
     
  16. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Nista onda, javi kako radi sa novim hladnjakom. :)
     
  17. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

  18. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Bilo je i za ocekivati. Potrosili ogroman novac na Arc, od kojeg za sada nemaju nista. Raptor lake se skroz lose prodaje, rekao bih prije svega zbog visokih cijena maticnih i DDR5, sami procesori su solidni.
    Zen 3 DDR4 platforma je i dalje jeftinija opcija. Zbog Zen 3 i dobre cijene RX 6000 kartica je AMD i dalje u kakvom-takvom plusu.
    Mene cudi kako je Nvidia u plusu, u ponudi imaju samo precijenjene high end kartice koje kostaju kao ostatak racunara zajedno.
     
  19. Decerto

    Decerto Komšija

    raja koduri skoro unistio amd sa vegom,sad handri i intel sa arcom :D:D
     
  20. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Cuj kako je Nvidia u plusu, imaju astronomske marze, proizvodjaci GPU-a zapravo od ovih silnih iznosa imaju malu marzu. Zato je EVGA out.

    I skontali da ce prodat GPU koliko god ga naplate.


    Sent from my iPhone using Tapatalk