Telemach oficijelni thread

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by burner, Jun 5, 2007.

  1. Qler

    Qler Veteran foruma

    Ma i ja gledao Logosoft da predjem, jer skontao sam, internet mi je dovoljan i 80Mbps, nije da mi treba ovih TMovih 500, a kanale koje gledam tamo imamo i ovamo... sad mi je paket od 81KM tamo bi me dosao po onim mjesecima oko 40KM u prosjeku, sto je duplo jeftinije, i prakticno ove streaming servise koje placam sad, bi dobio za cijenu pretplate u TM koju placam...
     
  2. Majesco

    Majesco Aktivista

    2KM koliko vidim
     
  3. Haker

    Haker Veteran foruma

    Ma ja, svake godine po 2-3km
    U Konjicu nema opcija, ili Telemach ili Telecom. Zadnji put kada sam gledao čini mi se da je Telecom bio skuplji samo internet od ovog paketa što plaćam na Telemachu za TV+net, a sporiji net duplo..

    Sent from my Pixel 5 using Tapatalk
     
  4. selvin

    selvin Moderator

    Ja uzeo u BHTelecomu Moja TV L po cijeni M paketa po akciji, 52.9KM. 200/40 brzina, HBO premium i ostalo uključeno u paket sve sto nude, web, flix, snimalica, HD, dodatni paketi itd. Još u tome 2 android boxa. Mislim da nema nijedan provider bolje ponude. Doduse ograničena je ponuda bila na optiku, tako da ne obuhvata sve korisnike.

    Sent from my SM-F711B using Tapatalk
     
  5. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Meni sutra istice ugovor na BHTu i ta akcija mi je utekla a htio i ja to uzeti jer je odlicna...a najvise zbog HD arena,jer ove SD su ocajne :D
    Kod BHTa ne mozes prije isteka uzeti novi ugovor,kao kod TMa sto moze.
     
  6. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Dizu "Mjesecno Odrzavanje" sa 21,50KM na 23,50KM.
     
  7. dams82

    dams82 Komšija

    Kolika frka se digla zbog 2KM na mjesečnom nivou,ovamo sve poskupilo od hrane i bitnijih stvari i svi šute,eh to smo mi... Meni ionako ističe ugovor za par dana pa ću uzet manji paket,full duo vjerovatno,ionako mi ovaj fiksni telefon stoji da ima šta prašinu skupljat...
     
  8. Vedo

    Vedo Moderator

    Meni istekao ugovor, zovu me i ponudili mi 10KM manji račun za narednu godinu. EON Premium paket


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  9. Picoooka

    Picoooka Aktivista

    Ne pristaj na 10km za 12 mjeseci jer ja sam dogovorio ljetos 18 mjeseci manji racun za 20%.
     
    Last edited: Jan 31, 2023
    Vedo likes this.
  10. dams82

    dams82 Komšija

    Meni u oktobru nudili 15% popusta na prvu godinu da produžim premium paket,ja nisam htio... Kad bi dali 10% ali na 24 mjeseca to bi već bilo nešto...
     
  11. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    U zadnjih 5-6 dana sam primjetio da su mi brzine vece, da ne planiraju dizat? Ja imam 200/10 paket bdw.



    [​IMG]
     
  12. bhd

    bhd Veteran foruma

    jel vrijedi prelazit na telekom i optiku ?
    mislim cisto da se promjeni.
    nije da mi treba 200-300 Mbps, 100 je fakat nime dovoljno :)
     
  13. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Ne mijenjaj konja koji pobjeđuje.
     
  14. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Vrijedi sto se same optike tice.Nevjerovatna stabilnost.
    Ja sam na optici evo tacno 2 godine i nisam imao nijedan prekid interneta (sto znam,mozda po noci bude 5-10 min ako odrzavaju sta) niti sam imao ijednu tehnicku intervenciju.
    Imas brzinu koju placas i nema nikakvih oscilacija.Ping 3-5 ms.
    Ako ti odgovara ostalo od BHTa...slobodno idi na optiku...imas i akciju za nove korisnike ja mislim ,da placas godinu dana 50% racuna.
     
  15. BiceBolje

    BiceBolje Overclocker

    Prešao bih radi latencije, odmah. Ali nisu ažurirali pakete od dvijetisućešeste.

    Netflat 5 je i dalje 19,90 KM :eek:
     
    Haker and NAILS like this.
  16. Ekstrauterina

    Ekstrauterina Aktivista

    MojaTV su aktuelni paketi.
     
  17. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Gdje li si ti nasao ovaj paket,zivo me zanima ? :D
     
  18. BiceBolje

    BiceBolje Overclocker

  19. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Pa neka imaju i jeftinije pakete i za osobe kojima ne trebaju velike brzine i koji nemaju po 50-80 KM za internet.Nisam ni znao za ove pakete.
    90% korisnika koristi neki od moja tv paketa
    Moja TV - BH Telecom d.d. Sarajevo

    A tu imas brzine do 1 Gbps...ne znam kako je to nekonkurentno ?
    Ko to ima vece brzine i glavno pitanje...sta ce obicnom korisniku uopste 1Gbps ?
    Od 100-200 Mbps ce zadovoljiti 90% korisnika.
     
  20. BiceBolje

    BiceBolje Overclocker

    Hoćemo li o tome koliko BH Telecom svojim korisnicima isporučuje? :D

    Pošto radim s mnogo firmi i održavam mreže mnogim lokalnim firmama, i mnogo me ljudi kao prijatelja zove da im pomognem s nekim problemima, bolje da ne započinjem.
    Prijatelju, na dobroj infrastrukturi, s dobrim latencijama ~40/5 može zadovoljiti 99% potreba običnog korisnika. Propusnost nije jedina stavka, iako postaje bitna jer je sve više korisnika u domaćinstvu. Ali nisi još iskusio RDP ili VPN sesiju na BHT liniji, i njihovim uploadima od 256 Kbps kako bi vidio šta su patnje.