Telemach oficijelni thread

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by burner, Jun 5, 2007.

  1. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Pricamo o optici valjda...covjek je pitao za optiku.
    Za bakar i sve ostalo znamo obojica kakvo je stanje i kakve su patnje.
    Ja to sebi vise u kucu ne bi,radije bi koristio onaj 4G ograniceni na 100 GB i pazio na potrosnju,nego se patio sa bakrom :D
     
  2. bhd

    bhd Veteran foruma

    100 Mbps je sasvim solidno za privatno lice. 40 ce opskribit odlican stream 4K.
    Od ovih 300 ne koristim ni 50 :D osim kad nesto downlodujem, al zato Telemach ima najkurcevitiji WIFI iz svog rutera. ne znam da sam ikad gori imao. 6 promjena modema, kur.-..pal.. podesavanje uvijek ko da sam na modemu.. RAdi pa ono ulaguje ko 2001
     
  3. BiceBolje

    BiceBolje Overclocker

    Nije posao Telemacha i BHT-a da ti obezbjedi vrhunski Wi-Fi u kući.

    Da ti proda dodatnu opremu koja će to uraditi - OK.
     
    Last edited: Feb 3, 2023
  4. Haker

    Haker Veteran foruma

    Velike brzine su dobre samo kada skidaš npr igru od 100gb
    Do 100mbs je sasvim dovoljno za YouTube, streaming service u 4k

    Sent from my Pixel 5 using Tapatalk
     
  5. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Kad u kuci ima 15ak raznoraznih wifi klijenata uz dvoje troje djece s par televizora ili telefona prvo mocan router je must have pa onda i brz net da sve to podrzi. Kad je single user u pitanju zaista ne treba vise od 50ak mbps.
     
    Eldorado and Qler like this.
  6. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Ja od kako je Telemah dosao u Zenicu stvarno ne mogu se pozaliti stabilnoscu konekcije (da kucnem u drvo). Par puta sam imao hardware kvar ali su oba puta isti dan dosli sve zamjenuli i popravili. Brzina uvijek zagarantovana, ili preko. A najvaznije, posto volim MP pucacine, ping mi je uvijek extra. Evo danas igram BF5 na Njemackim serverima i PING uvijek izmedju 33-35ms.

    Meni licno sve 5.
     
  7. bhd

    bhd Veteran foruma

    a znam, to mi je naredna stavka, a vjerujte da jos nisam skontao sta da uzmem. Meljam se da li ici u mesh ili klasicni dobar ruter...
    jos da nadjem 2-3 da mogu izabrat.. ovako uvijek jedan.. naletim i to srednja klasa.
     
  8. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Mene je Heroic dobrocinitelj namirio na masinu. Asus RT-AX92U router koji je bio 300€ sam dobio za 200KM sa postarinom bukvalno nov. Nije se ni zaprašio bio. I uz EON full 300/20 imam net u svakom ćošku kuće na max brzini. Streamujem 4K filmove sa server kompa na tv bezzicno bez ikakvih zapinjanja i stucanja dok su i ostali wifi klijenti u punom opterecenju.

    Meni mesh ne treba jer mi je router na savrsenom mjestu u kuci.
     
  9. bhd

    bhd Veteran foruma

    Ma gledam nesto sto ce trajati.
    TAj model izvgleda ok, ali vidim izasao 2019, i sada je 380KM wow.
     
  10. iPlay

    iPlay Komšija

    Ja kako sam Telemach prijavio RAK-u, nisam vise imao problema sa netom. :D (davno bilo na staroj adresi)

    Iskoristio sam situaciju kada su Arene ukinuli i traži dodatno onaj TechniColor DualBand Router što dođe uz jače pakete pa sam podesio i 5GHz mrežu.

    Umjesto Eon Box sam odabrao CI karticu a na TVu imam EON App da mogu vraćati kanale i ako mi zatreba. Paket je Eon Light Duo (200/10).
    Na LANu su spojeni sinov PC, 2 SmartTV-a i PS4. Na WiFi-u je moj PC (sa TP-Link AX3000 WiFi mrežnom karticom), 2 laptopa, 4 smartphonea, klima i printer.

    Iskreno se ne mogu požaliti na neki problem ili pad brzina sem kada je neki grupni perkid.
     
  11. bhd

    bhd Veteran foruma

    ma meni je wifi ocajan njihov. Kao da laga pa ne ucitava mi nist, pa radi normalno. wlan je ok, wifi kad radi top, kad izmjerim brzinu top, a onda ako nist ne radim osjetim ono ucitavanje necega kao da nema neta uopste. ubee je modem kod mene
     
  12. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Jel' se i dalje može kod njih na zahtjev dobiti onaj mali Cisco kablovski modem bez WiFi-ja?
     
  13. Qler

    Qler Veteran foruma

    uh kod mene je haos mreza u kuci :)

    Ide otprilike ovako:

    Njihov router ide u: 1. Mikrotik, 2. Alarmni hub, 3. powerline adapter, 4. Aruba AP12

    Onda iz tog 1. MT u desktop PC, TV u dnevnoj sobi, u dock od laptopa
    Iz 3. powerline adaptera u drugoj sobi ide u drugi Mikrotik i iz njega u EON Box, drugi dock od djecijeg laptopa, i drugi AP (Aruba AP12 mesh ova dva AP-a)

    E brzina neta je onaj premium paket, 500/30 i te su mi brzine i na WiFi i na LAN. Njihov WiFi je iskljucen, samo moj ovaj mesh radi i pokriven je komplet stan, pun signal u svakom cosku :)
     
    dams82 likes this.
  14. bhd

    bhd Veteran foruma

    danas me zvali (subotom ??? ) iz telekoma da potvrde da ce doci da provjere da li moze optika kod mene.
    Ako mogne, bye bye telemach i 500 MBita :D
    dosta mi je 100 i pola racuna :D
     
    zippoo likes this.
  15. Shilje

    Shilje Aktivista

  16. selvin

    selvin Moderator

    Jest mozda na njihov server iz lokalne mreze. Probaj ping test na neki server u Frankfurtu ili US.
     
  17. Haker

    Haker Veteran foruma

    Koliko je maksimalna brzina WiFi ma 5ghz?

    Telemach je postao katastrofa, kod mene u stanu non stop konekcija puca brzina opada i td. Kontam preći na moju Tv gledam nude 200mbs jeftinije od telemacha.

    Sent from my Pixel 5 using Tapatalk
     
  18. dams82

    dams82 Komšija

    Zavisi od routera, a i od uređaja na kojem mjeriš, ali od 250-300 sam ja uspijevao "povući" na mobitel.

    Sent from my SM-G990B using Tapatalk
     
  19. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Skoro je Qler postao brzinu od pola gigabita. Uglavnom moras imat dobru opremu za te vece brzine. 802.11ax ili popularno receno WIFI6


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
     
  20. Haker

    Haker Veteran foruma

    Ma imam ovaj njihov baca oko 95mbs moram probati i preko žice. Paket je ne znam, ovaj do najjačeg.
    To kod mame, prekid tri sata ona prijavi lik dođe, ona mu rekla da je zvala on otresito kaže nema cijela zgrada, zar misliš da sam došao samo radi tebe.
    To nije ni bitno samo jedan primjer od silnog zivkanja.

    Kod mene u stanu plaćam ovaj najslabiji paket jer koristim samo internet, katastrofa. Brzina mi nije bitna ali stabilnost jako loša, diskonekcije na dnevnoj bazi.
    Odigram fife ponekad imam 10 poraza zaredom koliko je loš Ping, baca 20mbs nekad 60 ugl nisam zadovoljan.

    Ne znam šta se desilo na Telemach u smo godinama bio prezadovoljan, zadnjih pola godine loše jako


    Sent from my Pixel 5 using Tapatalk