Kupovina Laptop/Notebook 1-10000KM - Svi upiti ovdje

Discussion in 'PC konfiguracije, notebook računari, servis' started by apdejt, Feb 20, 2009.

  1. Reznor

    Reznor Overclocker

    Nadam se da si uzeo bar verziju sa 16 GB, 8 GB je ok za onako neko koristenje :D
    Sretno, dobra je to masina :)


    Skickat från min iPhone med Tapatalk
     
  2. dmr

    dmr Veteran foruma

    Ne daje mi je jos 1000 KM za 8GB rama :D. 8GB na Macu je ko 16GB na windowsu :)
    Nevjerovatno mi je kako apple dobro odradi displaye ba, sad mi ovaj asusov monitor lose izgleda :) I kako to da odlicno prikaze HDR video a obicni ips sa 400 nita?

    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
     
  3. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    Kakav ti je touchpad, ja sad posao obavljam preko njega, kontao cak jos kupiti onaj njihov zaseban touchpad veliki :D
     
  4. dmr

    dmr Veteran foruma

    Odlican je, kakav ce biti :) Mada za nesto ozbiljnije tipa auto cad treba mis, za sve ostalo ne treba :)


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
     
  5. Qler

    Qler Veteran foruma

    U prosloj firmi sam koristio apple touchpad onaj externi. super stvar. stajao mi sa lijeve strane, mis desno, i extra mi je bio dodatak.
     
    EL NINO CFC likes this.
  6. iPlay

    iPlay Komšija

    Sa srećom tebi da bude, da te dobro služi i promijenio na bolje.

    Šta ti je navika. Pisao sam par postova prije da mi je drug nudio MacBook Air 2020 sa 13,3"/M1/8GB/256MB, Mint stanje. Bio je kod mene 2 dana i jednostavno mi ne leži. Kao da radim jednom rukom. Jeste brz, lijep, top display i build quallity, ali ali ...
     
  7. dmr

    dmr Veteran foruma

    Hvala svima, a slazem se da je windows bolji za produktivnost jer smo navikli na winse tolike godine i treba period privikavanja. Sreca pa mi je puno bitnija kvaliteta displaya, zvucnika, izrada i sve ostalo :D A i krajnje je vrijeme da se naviknem u macos :D
     
  8. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Ja kako rekoh probah ali nema ni jedna jedina stvar da mi Mac “treba” a da Windows ne moze. I vratim se.

    I kad skontam ako ne koristim Windows, bolje i Linux nego Mac.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  9. dmr

    dmr Veteran foruma

    Ima HDR i cijeli sistem je color aware, winsi mogu samo sanjati o tome :). Uredjaji su im vrhunski, sve je vrhunsko. MacOS mi je samo jos jedna zanimljivost da je savladam, bas kontam kako bi bilo dosadno da je win lapas :D Cijeli paket pa i macos mi je bas lego :D
     
  10. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    A za sta ga koristis?


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  11. dmr

    dmr Veteran foruma

    Word, autocad, youtube, browsing internetom i vidicu moze li za jos nekih namjena. Uglavnom mi trebalo nesto za kad sam odsutan par dana, i po kuci da je spreman na gotovs a da ne moram non stop drzat na punjacu. Konto sam kakav tablet al zatreba i laptop, a ovo je savesena kombinacija tableta i racunara :) Odlicno je sto je mal tanak i ima odlicnu bateriju :)


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
     
  12. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    U cemu bi to bio Linux bolji od Mac OS.a?

    Ako ti nije mrsko uci shortcute. A dobre su i gesture na touchpadu. Dodje to dobro s vremenom, posebno kad se zadas u posao pa da ne gubis na produktivnosti.
     
  13. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Evo banalan primjer, ne mozes koristit 1440p rezoluciju bez nekih trikova. Moradoh forsirat 2GB za Intel iGPU da bih uopce dobio opciju.

    Zatim, ne postoji image scaling. Ne mozes imat render 1440p i 110% scaling UI. Pa to je Linux imao davnih dana, Windows da ne spominjem.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
    EL NINO CFC likes this.
  14. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    A porediti Linux na kojem mozes sve (ako znas) i zatvoreni sistem kakav je Mac OS je smijesno.
    Samo eto Mac OS je usminkan,sve sljasti pa je ljepsi oku i na to igraju ameri od prvog modela.
     
  15. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Ne razumijes sta sam htio reci.

    Ne trebam na Linuxu apsolutno nista uradit, instaliram OS i po defaultu moj 1440p 144Hz monitor bude prepoznat, na MacOS to moze ali potrebno se namucit. (Zapravo nisam ni siguran za frekvenciju, odustao sam od Mac-a i prije toga).

    Jos jedna stvar, na Macu nema font smoothinga, odnosno ima, ali kad GPU renderuje DVOSTRUKO vecu rezoluciju po obje ose! Za navedeni 1440p monitor to znaci da GPU mora renderovat 5K (!!!) rezoluciju i to se desava “interno”. Da, Mac je losiji OS, zapravo moja iskustva sa Linuxom su bila slicna ali prije 15 godina. Strasno je koliko Mac kasni.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  16. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Ko je skotno sta Stevie prica nek digne dva prsta!
     
    Ajdin87 likes this.
  17. Haker

    Haker Veteran foruma

    Ma imaš tako ljudi nađu svemu manu što postoji i na kraju kupi kao svi ostali. Isto kao i za TV npr.

    Sent from my Pixel 5 using Tapatalk
     
  18. iPlay

    iPlay Komšija

  19. dmr

    dmr Veteran foruma

    Hoces da mijenjas? :D
     
  20. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    navedi mi primjer zatvorenosti mac os.a?