Battlefield 2042

Discussion in 'Igre i konzole' started by Vedo, May 2, 2021.

  1. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    covjece koliko bf5 izgleda bolje u svemu naspram bf 2042.

    primjeti se i u detaljima. evo u pocetku kad tvog lika zahvati malo vatra, on se samo malo uspanici, a kod Lis u BF2042 bilo da je dodirne vatra ili da sva gori, ona vristi ispara usi.

    I to tako se cini kao da su nasli nekoga sa ulice i rekli de vrisni koji put. Bas jeftino.


    sto se tice vidljivosti, meni je vidljivost bila sasvim ok na Xbox Series S, na pc.u je vec drugacije. A i TTK mi je nizi bio na konzoli nego na pc.u.

    Steta sto nisu koji jos update izbacili za BF5 da ono sto je malo bugova ostalo da ispeglaju, ali nazalost, kad je prestao support za BF5 tad je i dosta tima napustilo DICE.

    evo kako se posudjuje glas.
     
    NAILS likes this.
  2. NAILS

    NAILS Moderator

    Ironico, teze se vidi na racunaru nego na PC-u. Mozda ima dodatnih efekata koji "sakriju" igrace. Pa moras nasvirati resolution scale da bude ostrije. Mada nisam igrao BF5 na PC-u skoro 2 godine. Par puta probao ali mi se nede. Na konzoli je super. Ima najbolje kontrole.
     
  3. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Moje 2042 iskustvo [​IMG]
     
    NAILS likes this.
  4. NAILS

    NAILS Moderator

    you should know better :D
    [​IMG]
     
    Patton2410 likes this.
  5. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    To ti je ona Ajnstajnova definicija ludila: 'radis istu stvar, a ocekujes drugaciji rezultat'.
     
    iPlay and NAILS like this.
  6. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    dobar trailer, i cini se solidna mapa



    28. Februara izlazi
     
  7. iPlay

    iPlay Komšija

    Odličan trailer.
     
  8. NAILS

    NAILS Moderator

    To im je dio tima koji i dalje kick ass. Ne znam da li su isti oni koji su radili Caspian trailer, ali ovaj je 10/10. Jedino su failali na izlasku sa onim "muted" trailerima sa defektnom muzikom i tornado bullshitom.
     
  9. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Ja ne znam da li je ovo novi feature u igri ili je bilo od pocetka... ali sad zna kad zavrsi jedna partija pa krece druga da nas rastrka u random squadove. Cak i da prebaci u suprotan tim skroz.

    A fala Bogu kako im je squad sistem i bez toga glup pa onda do se opet svi u jedan squad ubacimo prodje po partije ili cak moramo skroz izaci, napraviti novi party svi uci pa opet krenuti partiju.

    Nikad retardiranijeg squad sistema ja ne vidi od kako igram co op, fps, mp igre. Jos je ovo kao vec reworked squad siste. Zamislite kakav je tek bio kad je igra tek izasla. Da su se potrudili gore napraviti nebi uspjeli.
     
  10. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    ahahahah pa sve su radili suprotno od onog sta ja battlefield :D

    cudi me kako ne rade na reworku hourglass mape, koja je najgora.

    najgore kad te server krene bacati na tu mapu, pa moram po par puta cancelovati i ponovo birati server.

    ovaj quick matching mi je isto jedna od najmrzih stvari sto se desile gamingu. brate mili daj mi normalan server browser i cao.
     
  11. NAILS

    NAILS Moderator

    Pogledaj koliko puta moras kliknuti na konzoli da bi pokrenuo partiju sa server liste:



    Nisu oni maloumni nego je broj igraca u padu godinama. Bila je prica, ako se ne varam, da ce ukinuti server browser jos prije izlaska BF1. Pa je eto, to tek doslo sa 2042. Svi bi se rasuli. Pogledaj portal, sve serveri sa jednim covjekom.

    Nema BF vise igraca kao u vrijeme BF3 i 4. Jbt za vrijeme BF4 smo u jednom momentu imali dva HWB servera.

    Sjecam se na BF3 kad smo @dino73n i ja punili server na Bazaru. Well, tome ima 12 godina.

    [​IMG]

    Good night.
     
  12. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Igraca ima, mozda i vise nego u nase vrijeme, ali su se mnogi presaltali na battle royal igre gdje partija traje 10-15min umjesto pola sata i vise. Evo i ja prije zaigram Apex nego BF, a igrao sam cijeli serijal osim ovog zadnjeg. A tu su i Fortnite, Pubg i sl.
     
  13. iPlay

    iPlay Komšija

    Zaboravljaš COD koji ima besplatan WZ od MW1, a sada i DMZ. Grešku su napravili što nisu probali nakon puštanja igre i problema prebaciti bar Hazard Zone na F2P kako bi pokušali privući nešto igrača.

    BF 2042 24-hour peak: 13,529
    COD MW2 24-hour peak: 165,294

    Comparing 4 apps · SteamDB
     
    Last edited: Feb 19, 2023
  14. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    to sto je dice sakrio server browser na neko 3. ili 4. mjesto ne znaci da treba isti izbaciti.

    to gore se lako rijesi, staviti server browser odmah u pocetku da izaberes i to je to.

    steta sto battlelog nije opstao. na prvu mi nije sjeo, no jako brzo sam se navikao i bas mi je super bio.
     
  15. NAILS

    NAILS Moderator

    Ne razumiješ, igraci se rasipaju vec godinama i pokusvaju sa sakrivanjem server liste da koncentrisu ljude na jedno mjesto sa MM jednim dugmetom. Zato, jos od BF1, nemamo custom servere. 2042 ima tako mali broj igraca da nam ne mogu ponuditi odabir mape kao sto svaka normalna igra ovog tipa ima. Oni po mjesec dana znaju forsirati JEDNU mapu. Toliko nam slobode daju.

    Ja ne vjerujem ni ovim brojevima sto se kace jer se cesto dugo ceka na popunjavanje servera, cak i sa botovima, tamo nekad oko ponoci. Ali cak i ako se uzme broj igraca u zadnja 3 mjeseca, igra cesto dropa ispod 10k dok to prije nije bio slucaj djaba sto je igra u najboljem stanju nego sto je prije bila. Imama PC i PS5 verziju, isti je problem nocu tako daje steam stats poprilicno relevantan.

    [​IMG]

    Sto se tice free 2 play sistema, Hazard Zone je dosadan. Ne bi bio popularan ni kao F2P mod. Oni su to trebali uraditi sa Firestorm. Firestorm 2 da je izasao sa 2042. Ali, kasno je sada.
     
    Last edited: Feb 19, 2023
    EL NINO CFC likes this.
  16. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    BF5 ima daleko vise igraca od 2042. Samo na Steam 24h peak je oko 30k. Ta brojka na konzolama je jos veca.
     
  17. NAILS

    NAILS Moderator

    Na PS-u kao da je igra tek izasla. Gomila servera. Sve se mape igraju.
     
  18. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    pristavio i ja ponovo BFV

    nema hajra sa ovim 2042. Danas nesto malo odigrao, oko 5 meceva. Niti jedan nisam pobjedio. Najgori su ovi sektori koji zbrkaju tim, pa u jednom trenutku citav team navali na jednu zastavu.

    Ne znam da li ima cheatera u ovoj igri, ali veceras sam padao ko pokosen, padam kad god me neko pogleda.
     
    Patton2410 and NAILS like this.
  19. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    To kad padas ko pokosen, ono kad ti se cini da si one shot fasovao je problem koji su imali i na BF5 kad je izasao, a to je '1 frame' smrt, i misli da je to problem i u ovoj igri. U sustini, pucaju te i pogadjaju te, ali nista tebi ne registruje da te pogadjaju, i onda kad te zadnji metak pogodi... svi oni meci sto su te pogodili budu registrovani od strane servera u istom trenutku i fasujes instant smrt od SMGa, assault puske it.

    I meni se desava dosta to.

    Ja u ovoj igri nemam mapu za koju mogu reci da mi se svidja. Obicno u svakom BF sam imao mape koje ono jedva cekam da dodju u rotaciji... na 2042, imam mape koje manje ne volim i koje vise ne volim.
     
    Last edited: Feb 20, 2023
  20. suppa_FMB

    suppa_FMB Komšija

    Bgm ja igrao za vikend BF4 na ps5 i uzivao koliko mi je malac dozvoljavao. Razmisljam da mi je bas zao sto mi se ekipa iz ulice raspala, taj BF nas je i drzao na okupu. :(

    Poslano sa mog Mi Note 10 Lite koristeći Tapatalk
     
    EL NINO CFC likes this.