Online kupovina - diskusije

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by Alibegovic, Sep 23, 2009.

  1. bhd

    bhd Veteran foruma

    Nije da smrdi, nego prevara iz aviona se vidi.

    :D
    sad je pravo aktuelno, ja mislim ko god nesto prodaje dobio je pokusaj iznude. Ja danas na whats up :D i tako :D

    BROJ KARTICE nikom nikad ne dajes.
    Placanje samo na provjerenim stranicama.
     
    SpookyMoO likes this.
  2. SpookyMoO

    SpookyMoO Komšija

    Al znas sta je fazon. Ima i br osobe loja daje podatke. Nasa osoba adresa sve.Ime prezi
    e.Na nasem tipkao prvo a br iz hrvatske sa 385 kodom.A onda 063 na tom linku sa posiljke
    Izgleda pravo legitimno.Ide preko https ...jebo te ako je scam svaka im cast hahahaha

    Sent from my Poco X3 pro using Tapatalk
     
  3. bhd

    bhd Veteran foruma

  4. SpookyMoO

    SpookyMoO Komšija

    Ma scam 100% poslao je kolega sad link vec ima vijest za to. Hvala

    Sent from my Poco X3 pro using Tapatalk
     
  5. bhd

    bhd Veteran foruma

    ma mislim da su se javili svima na piku, iznudjuju narod da unese kartice fola da se uplati na racun :D
     
  6. selvin

    selvin Moderator

    Na čemu svaka čast? Pa za napraviti ovo treba sat vremena :D

    Samo ja ne bih imao toliko google translate grešaka. Vidi se da nisu domaći prevaranti :D

    Nevjerovatno je koliko ljudi koji su i iz IT struke ne zna sta znači https. Tj. koliko ljudi misli da je to sigurno. Laički, to samo znači da niko ne može pročitati ono što si poslao prevarantu. Siguran si da će tvoje podakte sa kartice dobiti prevarant kojem svjesno šalješ, a ne neko ko pokušava presresti poruku bez tvog znanja.

    Sent from my SM-F711B using Tapatalk
     
    Reznor and SpookyMoO like this.
  7. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Meni je jos cudnije da ima neko ko tek sada cuje za ove prevare a aktuelno je 6 mjeseci na olxu.
    Iz aviona se vidi da je scam,najlakse po komunikaciji,jer je genericka i gramaticki neispravna a i ako napises nesto,on odgovori nesto deseto.
    Nazalost svaki dan dobar dio ljudi nasjedne i popusi...evo i policija u nekim gradovima izdaje saopstenja da se pazi na ove prevare.
     
  8. SpookyMoO

    SpookyMoO Komšija

    Ma nije genericka sto je najgore. Nije ni bot. Pricas sa osobom na whatsapu ti pise prvo.Dakle legitimne poruke

    Sent from my Poco X3 pro using Tapatalk
     
  9. NAILS

    NAILS Moderator

    Ako sam dobro skontao, trebas imati na racunu 200KM da ti neko moze uplatiti? Pojednostavi, neka ti uplati na racun i kada legne, salji a on placa postarini. Kaki crni podatci kartice. Mani se toga drug. Nadam se da nije jedina musterija.
     
  10. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Javljali mi se do sada nekoliko puta...koriste google translate za komunikaciju i bas se vidi da ne pise nasa osoba.Takodjer ti mu napises,ne razumijem te,on salje poruku da na linku ukucas podatke,ti opet napises nesto,on i dalje tjera svoje,uopste ne odgovara na tvoje upite.
    Ja ih trollam sada kada mi se jave a zadnji puta mi se javio prije 6-7 dana.
    Sto se podataka tice i slike...sve je to lazirano i njihov broj je nekako zamaskiran,jer prikazuje nekada i broj iz BiH a nekada iz Hrvatske.
     
  11. Haker

    Haker Veteran foruma

    Evo jedno super pozitivno iskustvo sa euro expressom. Juče kupim jedan ključ kaže prodavač sutra će vam biti na adresi kontam jašta će, kad kroz sat dođe poruka da su zaprimili danas dođe paket.

    Sent from my Pixel 5 using Tapatalk
     
    dams82, suppa_FMB and zippoo like this.
  12. ECeh

    ECeh Novi član

    Je li do mene ili vise nema na olx.ba besplatnih oglasa? Dakle svaki oglas trebamo platiti? To je bas glupo.
     
  13. selvin

    selvin Moderator

    Zavisi sta prodaješ. Nekretnine i automobili su komercijalni oglasi i bili. A ostalo je free ako se ne varam. Ne vidim da je pisalo negdje da se to mijenja.

    Sent from my SM-F711B using Tapatalk
     
  14. ECeh

    ECeh Novi član

    Ranije sam objavljivao i auto i bilo je free, nisam znao za to.
     
  15. NAILS

    NAILS Moderator

    Nije auto free vec duze vrijeme.
     
    dams82 likes this.
  16. dams82

    dams82 Komšija

    Kod nas euro express već dugo ima tu politiku, ne pamtim kad sam čekao više od 24 sata osim u slučaju kad je economy pošiljka, ona ide do 3 radna dana, ali uvijek dobijem za najviše 48 sati. I uvijek isporuče do 12 sati, nikad poslijepodne...

    Sent from my SM-G990B using Tapatalk
     
    Haker likes this.
  17. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

    Koje su opcije slanja slušalica u inozemstvo iz BiH? Preciznije u Njemačku.

    U lokalnoj BH Pošti mi sad rekoše da oni ne mogu ti poslati, bez obzira što je avionski, tj. mogu poslati ali će naša valjda carina vratiti jer ima magnet u slušalicama.

    Trebalo bi znači avionom, neka brža varijanta ali i što jeftinija logično.

    Sent from my CLT-L29 using Tapatalk
     
  18. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Olx android app konacno rade snimljene pretrage.
    Verzija 3.8.3.
    Jos uvijek u poruke nisu dodali i poslate poruke a ne samo dolazne.

    Danas gledam broj oglasa u kategoriji u kojoj pratim i nikada manji broj nisam vidio unazad par godina,koliko aktivnije pratim olx
     
  19. kvaju

    kvaju Komšija

    U vezi ovih spamova, nisam znao da je to popularno. I ja sam primio jedan
    [​IMG]

    Nije se javljao vise, ali bot sigurno. WA Buisness.

    Uspješno sam prodao (napokon) preko novog olxa. Neznam sad za dojmove kako sta uopće.

    Išlo je preko integrirane dostave.


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
     
    Last edited: Feb 23, 2023
    EL NINO CFC likes this.
  20. kvaju

    kvaju Komšija

    Završila i dostava, uspješno isporučeno i to je to.
    Izgleda dojmovi vise se ne daju, ili sam nesto fulio.

    Sto je golemo oglas još aktivan, išao na završi i to je to.

    Mozda će mjerilo tih dojmova famoznih sada biti broj odrađenih olx dostava, sto po meni nije losa stvar, manje će manipulacije biti.

    Odem na profil kupca, njemu 0 sve, dakle nije zabilježilo kupovinu, sad jeli ovo dio bugova, pojma nemam.

    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro