Online kupovina - diskusije

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by Alibegovic, Sep 23, 2009.

  1. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Ukinuli su dojmove za prodavce,biti ce dojmovi samo ako si kupac.
    Da li je neko od vas dobio koji olx kredit za prijave artikala,kako je krenula nova verzija ?
    Ja sam prijavljivao ali nisam nijedan olx kredit dobio a prije sam svaki dan imao par boba.
     
  2. kvaju

    kvaju Komšija

    Evo jutros gledam pod dojmovi ipak mi je ovaj kupac ostavio dojam, nikakva obavijest niti išta mi nije došla.

    Ja njemu nemogu ništa, sad ili je bug ili su tako zamislili.

    Neznam kakva im je vizija OLX-a novog, da kupci ostaju bez dojmova?

    Mislim da nije to ok, prije ćeš poslat nekome nešto ako ima bar nekakav dojam.
     
  3. Haker

    Haker Veteran foruma

    Imao sam neugodno iskustvo, skontao sam da mi je jedan malac preturao po torbi, kontam mogao je uslikati karticu.
    U uni credit aplikaciji ima opcija da ugasim kupovinu preko interneta ali problem što npr sada YouTube premium nije skinuo pare i pauzirao mi membership.
    Kako nema two way authentication? Ne vidim da ga mogu preko app aktivirati ili moram ići u banku?


    Sent from my Pixel 5 using Tapatalk
     
  4. dams82

    dams82 Komšija

    I meni je to čudno kod unicredit,punac ima visa classic njihovu,znači sve kupovine preko interneta idu na jedan klik, dok ja sa intesa sanpaolo visa inspire uvijek moram primiti sms i unijeti code da završim kupovinu.
     
  5. zemomak

    zemomak Aktivista

    Napravio sam grešku dok sam otvarao paypal dispute, unio sam pogresan iznos za refund, dal neko zna moze li se to ispraviti i kako?

    Sent from my M2011K2G using Tapatalk
     
  6. Haker

    Haker Veteran foruma

    Ne znam, na svakoj drugoj isto mora ići preko SMS, ovdje klik i gotovo. Ima ta opcija da ugasiš ili ograničiš iznos preko interneta ali nije praktično.

    Sent from my Pixel 5 using Tapatalk
     
  7. dams82

    dams82 Komšija

    Joj ja sam znao ugasit neke opcije na kartici zbog sigurnosti pa zaboravim upalit i neće da prođe,a ja papak zaboravim da je do mene :)
     
  8. iPlay

    iPlay Komšija

    Ja iskreno ne znam zašto još koristite PayPal pored Wise? Sa Wise dobiješ svoje IBAN i SWIFT + Visa karticu. Karticu koristim već godinu dana bez ikakvih problema. Uz to imate mogućnost kreiranja "virtualnih Visa kartica" koje koristim npr. za BinBin dok sam dopunjavao.
    Platim nešto i jednim klikom kroz Wise App je zaledim. Niko ti ništa ne može povući sa računa je ne "odlediš" itd. itd.
     
    Last edited: Feb 24, 2023
    Neo Bahamut Zero likes this.
  9. Haker

    Haker Veteran foruma

    Ma zamalo nisam ostao bez YouTube premium. Kako sam to ugasio nije prošla uplata i pauziralo miš subscription i odmah sve pokazuje u dolarima. Samo čeka da me se riješi sa ovih lira :D
    Sreća iz petog pokušaja primio drugu karticu.

    Sent from my Pixel 5 using Tapatalk
     
    dams82 likes this.
  10. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Ja imam SanPaolo inspire isto, i kad kupujem preko Americkog Amazona ne primim nikakv code na sms da moram unositi. Kad kupujem preko nese eKupi stranice recimo, onda ide sms code da zavrsim kupovinu.
     
    dams82 likes this.
  11. dams82

    dams82 Komšija

    Eh da,amazon jedini ne traži potvrdu sms-om... Kad želim djeci dopuniti kredit na telefon iako je iznos npr 5KM mora ići sms potvrda... Wizz air npr kad kupujem karte obavezno ide sms...
     
    Patton2410 likes this.
  12. dmr

    dmr Veteran foruma

    ne rade notifikacije sa nove verzije olxa na telefonu!?
     
  13. kvaju

    kvaju Komšija

    Nisu meni ni na iOS radile, na ni na Androidu


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
     
  14. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Ima opet novi update...kod mene dodju notifikacije za poruku.
    Android app 3.8.4. ,jutros update uradio
     
    dmr likes this.
  15. dmr

    dmr Veteran foruma

    Evo uradio update pa cemo vidjeti. A radile se meni notifikacije uredno do sad, na iOSu


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
     
  16. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Probao malo aplikaciju od lista.ba
    Takodjer puno bugova i nedoradjenosti.
    Recimo trazis nesto i otvoris sa trece stranice artikal,udjes u artikal i izadjes,vrati te na prvu stranicu i prvi oglas
    Olx takodjer imao milion updatea,opet ima gresaka kao u prici.
     
  17. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Ja da budem iskren olx aplikacija na iOS nikad nije bila bolje nego sad. Mozda joj fali jos koja opcija da bi imala sve kao ranije al nikad nije bila brza kao sad. Komplet olx je se primjenio pa ne mozemo sva na aplikaciju svaliti al sto se tice rada same app nikad bolje. Kao prelaz sa budget telefona na flagship.


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
     
    Reznor and kvaju like this.
  18. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Na androidu jos nije ni blizu tog nivoa
    A ni desktop verzija nije nesto,pola stvari i tamo nedostaje.
     
  19. selvin

    selvin Moderator

    Ma jest brža i na Androidu, ali ne znači da dobro radi. Jer još uvijek dosta bugova i na app i na web verziji. Sigurno ima i na iOS, ne može ne bit. Ali Dino prelazi u klasičnog iOS korisnika, samo nek je brzo i fluidno :D

    Sent from my SM-F711B using Tapatalk
     
  20. Reznor

    Reznor Overclocker

    Nije do mog imenjaka, bolje je dosta sto se iOS tice, prije je app crashala kad se ucita puno itema :D


    Skickat från min iPhone med Tapatalk