Online kupovina - diskusije

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by Alibegovic, Sep 23, 2009.

  1. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Zadnje verzije android aplikacije prije ovog fijaska su radile odlicno,brzo i bez ikakvih problema.
    Ova nova app ne radi nista brze a o funkcionalnosti vec znamo sve...da ne funkcionise kako treba :D
    Valjda ostane sta prodavaca i kupaca,dok sve ne popeglaju.

    Evo sada sam bas gledao spasene artikle i otvarao da vidim zadnju online aktivnost nekih korisnika...mnogi su zadnji put aktivni 12. februar...mislim da je tada i krenula nova verzija :D
    E sada da li su im obrisani accounti ili nizu znali ponovo dobiti sifru za login,ne znam.
     
  2. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Jos jedna magija iz kuhinje majstora iz olxa :D
    Ne prikazuje preglede artikla ako je ukljucen adblocker

    Adblocker ON
    [​IMG]



    Adblocker OFF
    [​IMG]

    Je li moguce da im osnovne elemente stranice adblocker blokira i ne prikazuje ???
    Kako je ovo moguce...pitam developere koji se razumiju ?
     
  3. selvin

    selvin Moderator

    @zippoo, ne bih rekao da je do njih. Prije bi to moglo bit do ad blockera. Mozda pokusava sam skontat automatski sta je reklama, sta nije.

    Btw. Gledam maloprije na olx.com koje sve drzave obuhvataju i vidim da su redizajn radili kod vecine drzava, otprilike vecina ima ovaj dizajn:
    https://www.olx.pt/
    https://www.olx.ro/
    https://www.olx.pl/

    Poprilicno slican kao na olx.ba ali nije bas isti na pocetnoj, ali detalji jesu. Vjerovatno hoce da unificiraju dizajn svugdje.
     
  4. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Da...ujednacen dizajn kod svih.

    Sto se tice ovog sa pregledima...evo gledao sam malo aktivne adblockere koje imam i izgleda da uBlock Origin pravi ovaj problem,da mi ne prikazuje preglede...evo stavio sam AdBlock i prikazuje sada preglede i sa ukljucenim ABom.
    Ipak nije do njih...bilo mi nejasno kako uopste moze adblocker ovako selektivno raditi ...zna se koji su elementi reklame.
     
  5. kvaju

    kvaju Komšija

    Evo zanimljiv video o ovim scammerima, čak i OLX se spominje

     
    zippoo likes this.
  6. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    zar se nije moglo napraviti nesto na fazon ebaya. imas jednu verziju i samo se domena mjenja.

    zbog jezicke barijere, ne mogu sad isprobati da li i oni imaju problema kao i mi u BiH
     
  7. Eldorado

    Eldorado Komšija

    jel moguce u koju ljudi krajnost idu.
    artikal narucim uredno bez cjenkanja ponudim traženu svotu.

    pošaljem uredno podatke, lik sutradan javi poslao bh brzom poštom jer olx nije radila haman prošle sedmice.

    prolazi dan nema pošte, drugi dan nema pošte, javim se liku da pošalje KOD kad fakat lik šalje uredno sve popunio poslao ima KOD al kad ga uneseš u bhpost traking nema ništa.

    ne znam fazon cemu sve to, jer nisam slao pare vec pri preuzimanju placam. najgore cekaš ko budala 2-3 dana poštara a nije poslan artikal.
     
  8. Picoooka

    Picoooka Aktivista

    I ja sam prosle sedmice poslao paket preko OLX dostave i ne znam uopste koji je status paketa.Sve je u raspadu i razmisljam sve obrisati sa profila dok se ne vrati pik i dostava u normalu.
     
  9. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Drugi korisnici kazu da dostave rade uredno kao i narudzbe preko olxa.
    Ja licno nisam nista narucivao a ni slao evo 15 dana...haman pa rekord :D
    Ali ja bih zvao bh postu i trazio status za navedenu posiljku...izdiktirao im broj za pracenje i neka traze.
    I da znate da 1.3. nece raditi ,ni primati ni dostavljati postu.

    A prekucer htio nesto pazariti,dogovorio se sa likom sve,kaze poslati ce u ponedjeljak i par sati kasnije,pise poruku da je prodao jedan od dva artikla,jer sam mu htio oba kupiti.
    Kasnije mu pisem da posalje taj jedan,nije odgovorio ni na jednu poruku.
    A zvao ga na telefon,sve bili dogovorili...kaze prodao za 20 KM skuplje.
    Eto koliko obraz vrijedi kod drugih a da je mene kontaktirao i rekao za situaciju,platio bi mu i ja tih 20 KM vise ali jok,prodao pa javlja.
    Ovakvih situacija sam do sada imao na desetine.

    Isto je i kada ti nude nesto da kupis,sve dogovoris i kada treba da odes po to ili oni dostave,samo se izgube,usute,obrisu broj,ne javljaju.
    Stvarno smo kao narod najveca moguca mraka na svijetu.
     
  10. Haker

    Haker Veteran foruma

    Ja dva artikla kupio preko narudžbe, sve ok

    Sent from my Pixel 5 using Tapatalk
     
  11. Reznor

    Reznor Overclocker

    Ja trazim mis neki miyamoto i moram 2-3x na iOS tap da mi otvori oglas iz rezultata pretrage :D
    Ali ne crasha app zasad


    Skickat från min iPhone med Tapatalk
     
  12. Picoooka

    Picoooka Aktivista

    @zippoo

    Zvao postu i kazu urucen paket kupcu,ali OLX tracking radi za 10 isto kao web i app :D
     
    Last edited: Feb 28, 2023
  13. kvaju

    kvaju Komšija

    meni uredno sve preko olx trakinga odradilo.

    druga stvar što mostar djele i po pitanju pošte, koji debilizam.
    naručim lik od mene paket jutros u 8 preko olx pošte, i ja normalno očekujem poziv poštara.
    već 13:30 kontam što ne zove, odo ih zvat, nije mi u sat, samo mi je bitno da danas ode paket, i da je sutra kod njega, međutim...
    bh post express me zove i preusmjerava na hr poštu, zovem njih kažu tek sutra ćemo doći po paket, zaprimili smo kao broj narudžbe.
    pa reko jutros u 8 si ga zaprimio, moreš li danas ikako doći po paket, ili da ga ja odnesem u vas, samo da ode paket danas, a ne mi tako ne radimo, svi brojevi narudžbe koje danas zaprimimo, sutra rješavamo.

    pa reko jeste express u pm

    na kraju sreća ok lik iz bh pošte poslovnice u mostaru, zaprimio paket, i poslao, sutra uredno stigao liku.

    dakle i kod jebene narudžbe djele grad na reone, ovo je hr dio a ovo bh dio.

    fuj

    pisao olx-u, oni nemogu ništa po pitanju ovoga uraditi, ne ulaze u politiku firme.

    pa jebem mu miša ako piše bh post express da je olx dostava integrirana, onda nek odradi posao ona do kraja, šta mi metilja drugu firmu doslovno u svoj posao.

    ukupno iskustvo - kentra žešća
     
  14. Almir

    Almir Komšija

    gdje uzeti ključ za windows 11, da li je neko u skorije vrijeme poručivao
     
  15. Qler

    Qler Veteran foruma

    ima na temi office link allkeys tako nekako, odatle ja odavno uzimam. ovako 1eur Windows 11, manje od eur windows 10...
     
  16. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Ti si to nasao nesto jeftino skroz, ja sam skoro uzeo za win 11 oko 15KM, office je oko 30KM.
     
  17. Qler

    Qler Veteran foruma

  18. iPlay

    iPlay Komšija

    Samo je potrebno odabrati Windows 11 Pro N umjesto Windows 11 Pro prilikom svježe instalacije ili radi i sa non-N verzijom?

    • It cannot be used for an upgrade from the previous Windows versions, (eg windows 10, 7, 8) it will not work on the “Windows 11 Pro N”
     
  19. Picoooka

    Picoooka Aktivista

    Kupio sam par puta na Royal CD Keys i sve je uredno.
     
  20. Almir

    Almir Komšija

    ovaj alkey me odveo na royal cd keys i tu sam kupio, sve prošlo uredno, cijena stvarno smiješna.
     
    Picoooka likes this.