1. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Moguce je svasta. Ima ga stariji kolega na poslu i nije se zalio, a inace mi navrati povremeno da mu podesim neke aplikacije, prebacim slike sa mem. kartice i sl.
    Note serija jeste bolja, ako se uklopi u budzet ili mozda neki Poco model.

    Na zalost, ni samsung nista nije bolji u tom segmentu, a imam osjecaj da su telefoni nekako nazadovali zadnjih par godina.
     
  2. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Za ovu godinu ce biti jos gori ili ce biti skuplji 20% minimalno.
    To su trendovi za 2023....ista cijena i stqri hardware ili novi hardware i cijena >20%
     
  3. NAILS

    NAILS Moderator

    Za samsung treba minimalno 700-800KM za solidan telefon ala A53. Cak je kamera malo losija nego na A52S.

    Treba uzet dobar telefon i nosat 3-4 godine ako se hoce ustediti. Sad barem i Samsung ima podrsku za uredjaje naredne 3-4 godine. Ovo sve ostalo do 300-400KM bilo kojeg brenda je tanko.
     
  4. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    A52s nov sa garancijom iz Telecoma se može naći za 400-450KM, a i dalje je vrh telefon.
     
  5. dams82

    dams82 Komšija

    Ja sam kupio A52 kad je izašao, 700KM platio, izuzetno zadovoljan svime bio, baterija top, fluidan, ekran dobar, sve osim kamerom, kamera prosječna, ali opet kad pogledaš da je to npr pola cijene od s21 koji je premium ne bi bilo u redu ni da je sve savršeno za 700KM...
    Dao sam taj telefon supruzi, a sebi kupim za 900 KM S21fe, eh taj vrijedi tih novaca, kamera je odlična, za razliku od A52 bolje podnosi svjetlost, A52 ne smiješ okrenuti prema nekom izvoru svjetlosti, automatski se pojave fleke na slici... A kako sam čuo ni A53 nije neki napredak u odnosu na A52...

    Sent from my SM-G990B using Tapatalk
     
  6. Haker

    Haker Veteran foruma

    Zato ovaj novi iz A serije će biti milju, na našem tržištu možda i više..

    Sent from my Pixel 5 using Tapatalk
     
  7. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    500 eura je preporucena cijena u EU...tako ce biti i kod nas a u Telecomu ce biti 1300 KM :D
    A54 je sada jedini model iz gornjeg srednjeg segmenta kod Samsunga,nece biti modela A74.
    Biti ce iz A serije modeli A14,A34 i A54.
    A 14 je vec testiran na gsmarena sajtu,ima recenzija...kod nas taj telefon piljari tuse po 500 KM,mislim na prethodnike,ljudi kupuju a telefon ne vrijedi ni pola tih para,kao sto tuse po 400 KM one Ao3,A04/s ili po 300 KM Ao3 Core :D
    Nazalost,nasem narodu mozes sve prodati,jer malo je onih koji se razumiju u bilo sta .
    Kod nas na pijaci kod piljara A13 model 450 KM ,na crno :D
     
  8. Qler

    Qler Veteran foruma

    Ja sam isto ženi neki dan uzeo s21FE, odličan telefon.

    A bhtelecom me nervira strašno. Plaćaš I'm pretplatu, obavezeš se na 24 mjeseca, i kao nagradu ti prodaju telefon samo par stoja skuplje od normalne cijene... Pa jebem vam mater..
     
    Aldiin and Ronaldo_9 like this.
  9. selvin

    selvin Moderator

    Odmah na izlasku je taj telefon sa pretplatom jeftiniji kod njih nego kod drugih oficijelnih dobavljaca jer imas popust a istu cijenu imaju svi. Dodatno si mogao dobiti Galaxy Watch4 na izlasku. I plus na to sve, dobijes na rate po istoj cijeni.

    Nakon godinu i vise, ne isplati se uzimati kod njih jer oni drze cijenu i telefon bude jeftiniji tek kad ga stave na akciju kad dobro ostari.
     
  10. dams82

    dams82 Komšija

    U Januaru 2022 izašao,u aprilu sam ja kupio svoj od OLX prodavača za 900KM,oficijelno je bio 1550KM sa poklonom... Cijena mu ne pada nikako...
     
  11. Reventon

    Reventon Veteran foruma

  12. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    I pored toga, kada uzmes uredjaj u BHT, paket sa minutima/mb ti se prepolovi. Kakvi lihvari, strasno.
     
    dams82 likes this.
  13. Haker

    Haker Veteran foruma

    Dobar Fe, baš sam ga malo prošupkao u domodu, dimenzije su mu taman.

    Samsung sada pet godina izbacuje update za android, definitivno odličan potez a i ovaj njihov skin nikad bolje nije radio. Mada idealno bi bilo da se može njihov bloatware obrisati

    Sent from my Pixel 5 using Tapatalk
     
    dams82 likes this.
  14. selvin

    selvin Moderator

    Pa drugo je kod svercera. Ja i kazem na izlasku da je bio povoljniji u BHTelecomu nego kod ostalih zbog rata i popusta na pretplatu. Zato i kazem ne isplati se poslije kod njih jer cijena ne pada.

    @Aldiin, ne prepolovi se nista. Imas ono sto je u tvom paketu. Nego je dupli saobracaj ako potpises ugovor na 2 godine, ali ako uzmes popust ili uredjaj nemas jos i duplo. To bi bile dvije pogodnosti.
     
  15. dams82

    dams82 Komšija

    Pa o tome ti i govori,zar ne bi trebala biti pogodnost da ti prodaju telefon povoljnije jer si korisnik,a ovi paketi i ne vrijede bez onog dodatnog saobraćaja... Zadnjih godina je jedina pogodnost u telecomu što može na rate,cijena je uvijek previsoka...
     
  16. Qler

    Qler Veteran foruma

    Jeftiniji u Domodu nego u BHTelecomu S22 Ultra bio.

    Plus, ako mu dajem neku pretplatu mjesecnu (evo konkretno 33KM kod mene, nije neka pljacka) i vezem se 24 mjeseca... daj majku mu neku primamljivu cijenu...
     
    Haker and dams82 like this.
  17. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    BH telecom nikada nije bio povoljan, niti ce biti. NetFlat 10 im je i dalje 30KM mjesecno, sta se ima dalje pricati.
    Nego ovo sa cijenama telefona je otislo u tri lijepe, kao i sve ostalo.
    Nebi me cudilo i da je isti taj S21Fe u nabavi od proizvodjaca skuplji nego na pocetku prodaje.
    Xiaomi 12 je bio 500€ na izlasku, a 13-ka 1000€.
     
  18. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Na moja tv net s paket je popust 150 KM na uredjaje ako se vezes na 2 godine.
    Na mobilne pakete se isplati uzeti telefon tek ako imas neki paket od 50+ KM mjesecno.
    Ja nikada ne kupujem nista na rate niti volim to vezivanje,jedino sto bas moram.
    Evo sada bi mogao kupiti A13 u Telecomu za stotinjak KM ako bi potpisao 2 gosine i uzeo uredjaj.
    Rata mislim 4-5 KM kada se plati PDV

    A sto se tice prvih kupaca i poklona koji se dobiju,to redovno pokupe obi iz BHTelecoma,tako da obicni smrtnik tesko moze doci do telefona sa poklonom...jer ti pokloni odmah zavrse na olxu u preprodaji
     
  19. dams82

    dams82 Komšija

    Poklon je bio od samsunga tako da su morali dati uz svaki kupljeni kod ovlaštenih trgovaca... Jedino ako ukradu pa ti ne isporuče,ali to je već druga priča...
     
  20. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Nisi razumio...dobijes ti poklon uz telefon ali ne mozes kupiti telefon,jer oni prvu turu uvijek nabave mali broj komada koje kupe zaposleni u BHTu...tj.rezervisu ih sebi a poklon koji dobiju prodaju i dobiju telefon jeftinije.
     
    Last edited: Feb 27, 2023
    dams82 likes this.