Igre 2023

Discussion in 'Igre i konzole' started by Haker, Jan 27, 2023.

  1. Reznor

    Reznor Overclocker

    Vala bas, ja ne gledam nijedno od toga, tv palim samo radi xboxa, sto bih gledao nekog dok ganja loptu ili vozi auto i pritom i zaradi :D


    Skickat från min iPhone med Tapatalk
     
  2. Haker

    Haker Veteran foruma

    Ni moj mozak ne može procesuirati da neko sjedi i gleda nekog kako igra.
    Jebiga, valjda nove generacije, evolucija

    Sent from my Pixel 5 using Tapatalk
     
  3. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Razlog sto ja volim druge gledati dok igraju za mene je jednostavan. Dok sam odrastao imao sam starijeg brata. On smjeo igrat igrice a ja ne u to doba. I ja bi onda sjeo kraj njega i gledao sve igrice sto prelazi satima i satima. Tako da mi je ostalo da volim gledati druge kada prelaze igrice.

    To je jedan od razloga sto volim Twitch gledati, a drugi radi interakcije sa drugim ljudima koji vole iste igre kao ja. Kao sto mi ovdje znamo se raspricati o nekim igricama na Twitchu je to uzivo interakcija bez odgodjenog odgovora.

    Evo sad izasla nova sezona na BF2042. Ja je ne mogu igrati trenutno, ali cu zato uletiti na Twitch i vidjet sta ima novo i kakav je feedback od igraca.

    Ja cu radije nekad upaliti Twitch nego film na Netflixu, ili utakmicu na SportKlub, ili naka videa na YT. Meni je to zabava.
     
    Last edited: Feb 28, 2023
    Ajdin87 and Decerto like this.
  4. Decerto

    Decerto Komšija

    okay boomer. Ljudi prezvakali temu milion puta. Isto kao sto ti gledas tenis,kosarku,il sta vec kod kuce,tako ljudi gledaju esports ili profesionalce na twitchu,ili jednostavno za zabavu.
     
  5. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Haha, “boomer”, tebi je to isto jer ocito gledas te streamere. Televizija postoji vec haman 100 godina, tenis i kosarka se vazda prenosili.

    Gledanje kako neko igra igru je kao da mi neko isprica knjigu ili film. Pa gubim ono najvaznije, svoj dozivljaj istog.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  6. NAILS

    NAILS Moderator

    Igre su i jedno i drugo samo je problem sto ljudi misle da su pametniji ako gledaju iskljucivo samo jedno od to dvoje. Ako se ja ne mogu poistovjeciti sa rolblox streamom ne mora znaciti da neko drugi ne moze. Za nas stare prdonje nije gledanje stremera i rasprava u čat grupama. Mi smo odrasli prije interneta. Meni je ponizenje sto imam facebook profil ali ne mora znaciti da sam pametniji ako ga obrisem.

    Sa druge strane, klincima je neki streamer chat hub. Zabave se bolje nego da gledjau u plafon.

    A onda imas osobe poput mene, ne mogu izdrzat da jednu utakmicu sagledam od prve do zadnje minute. Ne igra mi vise nikakvu ulogu ko je pobjedio. Sreca i dalje me drzi F1 i MMA ali je poenta da ni jedno od to dvoje nije "pametnije". Neka gledaju ljudi sta hoce da gledaju.

    "Gledanje kako neko igra igru je kao da mi neko isprica knjigu ili film." Ti bas ni jednom nisi upalio twitch :D 99% streamera igra multiplayer.
     
    Ekstrauterina, Patton2410 and Decerto like this.
  7. Decerto

    Decerto Komšija

  8. Qler

    Qler Veteran foruma

    Ja na YouTube često gledam star craft 2 game play...
     
  9. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Stariji medju nama se sjecaju PC i PlayStation igraona, gdje dodjes i gledas druge kako igraju NFS, Counter Strike, Tekken, Soccer.
    Sada je to online.
     
    Aldiin likes this.
  10. iPlay

    iPlay Komšija

    To je tada bilo druženje pravo.
     
    Decerto likes this.
  11. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    ESport postao popularniji od IRL sporta. Samo raja zivi malo ispod kamena.
     
  12. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Nije vazno sta je popularno. A nije ni isto Esport i gledanje streamera kako igraju igre.
     
  13. Haker

    Haker Veteran foruma

    Ko voli neka gleda. Ući u filozoviju šta ke “glupo” trošenje vremena je suvištno, ali porediti pravi sport sa ovim nema smisla. Niko ne može biti messi ili verstapen, ali barem igre može svako igrati ko želi, samo još trebam sjesti i gledati kako neko drugi igra.


    Sent from my iPad using Tapatalk
     
    Stevie_Ray likes this.
  14. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Niko ne moze biti Messi, ali svako moze izaci igrati fudbala kad god hoce pa opet to velika vecina ne radi nego sjede po vazdan ispred TV i gledaju multimilionere koji sutaju loptu i valjaju se kad ih vjetar napuse

    Volim ja gledat sport. Uzivam u svim ovim zimskim sportovima sto se vrte na Eurosportu. Ovih dana Svjetsko prvenstvo u Ski Skokovima u Sloveniji na Planici. Europski fudbal rijetko kad gledam postao je veoma monoton iako sam simpatizer Reala koji dominira godinama. Pratim svoj Zenicki Celik koji igra u 2goj Federalnoj trenutno. Ponosan clan sam tog kluba dugi niz godina i imam sezonsku iako ne mogu ici na utakmice iz zdravstvenih razloga.

    Uzivam i u gledanju kako stremeri igraju igrica. Bas pratim lika koji je krenuo igrati God of War, i igrat ce sve igre iz te fransize cak i one sa PSP. Njemu prvi put da igra GoW, a meni ce uz njega bit bas fino opet doziviti sve te stare GoW igre.
     
    Ajdin87 and Decerto like this.
  15. suppa_FMB

    suppa_FMB Komšija

    Otkad nisam skokove gledao, na kojem kanalu btw se sad to gleda? Ima li sport klub ?

    Poslano sa mog Mi Note 10 Lite koristeći Tapatalk
     
    Patton2410 likes this.
  16. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Sav zimski sport ti EuroSport ima prava cak i u nasoj regiji.
     
  17. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

    Po meni onako bas. Vadi je zestok hype i velika baza fanova.

    Zeza je optimizacija, igra zna i povuci preko 20GB RAM-a. I uglavnom je kako te potrefi, ja sam probao na i7 7700k, GTX 1070 i 16Gb RAM-a, 27" FHD, postavke kombinavano medium-low(ono sto ne treba previse) i igra pici bez ikakvih problema(nisam gledao tacan FPS).

    Po meni, igra je zakasnila dobrih 10-15 godina. Witcher mi djeluje bolje i sa grafikom i sa kretnjama, a pricu da ne komentarisemo.

    Nekako mi je jednodimenzionalna, sve isto, postane pravo dosadno nakon odredjenog perioda, jer je bas sve repetitivno.

    Kontrole opet nisu neka bas sreca, bar onaj ko nije navikao na milion tipkica da koristi na tastaturi tako da mislim da je to na konzolama dosta bolje i lakse odradjeno.

    Takodjer, igra zna imati bug-ova, pa opet kako te zapadne, neko zavrsi igru i ne potrefi ga, a nekog i potrefi. Rjesenje je ili poceti ispocetka pa sacekati da dev-ovi to poprave u narednim updateima, ili ne igrati, ili roviti po xyz sajtovima za ogromnu peglanciju i pokusaje vracanja na neki prijasnji save file od igre koji su isto cirkus napravili.
     
    Reventon likes this.
  18. Haker

    Haker Veteran foruma

    Svaka open world igra in nutshell :D

    Sent from my Pixel 5 using Tapatalk
     
  19. Decerto

    Decerto Komšija

    kad skontas koliko je witcher 3 bio ispred vremena...
     
    Aldiin and aNaToMiC ! like this.
  20. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma