1. Qler

    Qler Veteran foruma

    Ja bas nedavno racunao S22 Ultra jaran htio da uzme, da bi mu bio jeftiniji mora sa 25KM pretplate preci na 100KM pretplatu :D tu je vec jeftiniji od maloprodaje normalne... i jos im na to da 2400KM za dvije godine pretplate... al bas bezobrazno...
     
  2. iPlay

    iPlay Komšija

    Meni je stvarno suludo dati za telefon preko 1000 KM.
     
    Ajdin87 likes this.
  3. Qler

    Qler Veteran foruma

    A jebi ga, sve je do onoga šta želiš i šta možeš priuštiti. Sve je relativno.
     
    Ajdin87 likes this.
  4. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Za novu godinu kolegica sa Z Fold 2 uzela da nas slika, sve do jedne su uzasno lose ispale. Bili smo u restoranu, osvjetljenje je bilo slabije, ali sam ocekivao daleko vise od telefona vrijednosti preko 2000KM.
    Tako da i ja kad kupujem, gledam telefone do 600-700KM, sve preko meni licno nije vrijedno.
    Jeeino bih platio vise za Pixel 7, i to zbog dizajna.
     
  5. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Upravo.
    Kada placas nesto za sto mjesecima skupljas pare pa trebas dati odjednom,jako se tesko odlucis odvojiti od ustedjenih para a ako stalno vrtis vece novce,mobitel ti nije trosak veliki i ne razmisljas uopste na taj nqcin.
    A druga stvar je kada se navikne na flagship brzinu i fluidnost telefona,tesko se vracati na ove sto stucaju pomalo

    Ja sam koristio svakakvih telefona,i slabijih i jacih i na bolje se nije tesko navici ali ne dajem ni ja vise od 1000 KM za telefone...barem do sada nisam...ne patim ja od tog luksuza i pokazivanja ko sta ima.

    Ali ovaj Xiaomi 13 mi se opasno svidja i bice moj kada mu opadne cijena malo
     
  6. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    U tih 2000KM koliko je cijena, minimum 1000 je samo jer je "fold".

    Ja sam Xiaomiju od 800KM dao sansu, al opet ne mogu.
     
  7. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Upravo...placas "trend" i usput si im tester jer ti savitljivi telefoni jos nisu ono sto trebaju biti,ako ikada i budu.
     
  8. Haker

    Haker Veteran foruma

    Ti telefoni nisu za ljude koji “skupljaju” pare da ih kupe. Nažalost većina to radi ili daje zadnje pare na rate radi telefona ali to je njihov napaćeni mentalni sklop.

    Zapravo izbor nije bio nikad veći, tj mid range telefoni nisu nikad upotrebljiviji bili tako da se može kupiti odličan telefon za neke normalne novce posebno ako se uzme u obzir da će služiti 3-4 godine.


    Sent from my iPad using Tapatalk
     
    aNaToMiC ! likes this.
  9. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Ja uvijek kupujem ono sto mi trenutno treba i zadovoljava moje potrebe.
    U zivotu nista nisam kupio na rate a da je vecina ljudi napacena tim nekim statusom,nazalost jeste i to uvijek oni kojima je taj status nedostizan.
    Kao sto kazes,unazad 5 godina je srednji rang toliko napredovao da osim po kameri,nema neke velike zazlike u koristenju a tu je najzasluzniji bas Xiaomi,jer su oni prvi poceli davati vise za manje.
    Ali taj trend je prosao,Xiaomi je sada cijenom kao i svi drugi...evo i flagship model je cijenom kao samsungov flagship
     
  10. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Midrange telefon nije losa kupovina ali opet je to midrange. Kao sto rekoste opet barem kamera nije kako treba a to je ne lazimo se jedan od najvaznijih djelova svakog telefona danas jer niko vise ne koristi fotoaparat da zabiljezi neke momnete iz svakodnevnog zivota. Na stranu profesionalaci s kamerama od par milja i par kila.

    Po meni najbolje kupnje su oni malo osiromaseni flagship modeli poput S21FE i takvih bude svake godine u ponudi od raznoraznih proizvođača.


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
     
  11. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Ili par godina star flagship.

    BTW vec sam pricao ranije o tome, sad vec prastari iPhone 7 mi je radio bolje slike nego Xiaomi Mi 11 Lite 5G.
     
  12. Haker

    Haker Veteran foruma

    I meni je kamera najbitnija, jedino ona pravo razliku i eventualno izrada uređaja kome je to bitno. Sada i mid rangeri imaju oled ekrane, procesori sasvim dovoljni za rad u sistemu i sa osnovnim aplikacijama.

    Opet masa ljudi kupi telefon od dvije milje i opet mu nije stalo ni do kamere, jednostavno samo jer je skup.

    Na kraju svake godine poskupe i opet se prodaju kao keksići.

    Sent from my Pixel 5 using Tapatalk
     
  13. Qler

    Qler Veteran foruma

    Jebi ga, ja sam uzeo S22 Ultra, i to kupila mi kuma u Hr, i ja njoj dao lovu u nekoliko rata, nisam mogao odmah... Al mi nije vala ni žao...
     
    Haker likes this.
  14. Haker

    Haker Veteran foruma

    Dobar fon nema šta, posebno sada kada su izbacili exynos bullshit

    Sent from my Pixel 5 using Tapatalk
     
  15. Qler

    Qler Veteran foruma

    Ma battery life na ovom je očajan. Na S23 je fenomenalan...
     
  16. adsubzero

    adsubzero Komšija

    Konacno se mozda i isplati sad Samsung uzeti kod nas :D
     
  17. Haker

    Haker Veteran foruma

    A 22, ja mislio da je to ovaj najnoviji. Kako izlaze ko bi pohvatao :D

    Evo baš mi drug nešto pokazuje na telefonu, uzmem telefon u ruci leži najbolje nego bilo koji fon da sam probao, rekoh koji je kraće S20

    Sent from my Pixel 5 using Tapatalk
     
  18. Qler

    Qler Veteran foruma

    Kum ima S23 ultra uzeo odmah, baterija 2 dana bez problema mu gura, ja sad u 17h bio na 25%...
     
  19. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Sad se znaci Samsung moze uzet u razmatranje…


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  20. Qler

    Qler Veteran foruma

    Da, snapdragon je drastična razlika. Jedini razlog što bi uzeo S23 umjesto S22, ostalo mi I nije toliko Aman. Čak i kamera je tu negdje...