1. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Pa obzirom da su pomaci kroz generacije sada mizerni, a Samsung obecava 5 godina updates, te da Androidima dramaticno pada cijena nakon godinu, S23 bi nagodinu mogao bit solidan izbor.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  2. Qler

    Qler Veteran foruma

    Samo battery life me može prebaciti. Sa S21 na S22 sam prešao jer sam posao promijenio pa vratio službeni, a iskreno nadao sam se da je battery life bolji u odnosu na s21, međutim, mrka kapa. Al haj tema je xiaomi kćerki Redmi 10 već počeo da blokira.
     
  3. Vedo

    Vedo Moderator

    Prije par dana sam kupio ženi S23+, 512GB verzija pa ima UFS 4.0 storage (128 GB verzija ima sporiji UFS 3.1), dobar, Al nije to ni blizu iPhonea. Kamera, zvučnici, fluidnost u radu, ma ne može to ni prismrditi iPhonu.

    E šta je Cool, sto ovaj Snapdragon može da vrti Nintendo Switch igre u Full brzini :)


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
    dino73n and kvaju like this.
  4. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Malo je reci da smo skrenuli sa Xiaomi teme al hajd nek se pise makar negdje :)
     
  5. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Kad bih mogao jedan zvučnik i jednu kameru zamijeniti za poštenu tastaturu na ajfonu prihvatio bih bez razmišljanja.
     
    dino73n likes this.
  6. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Dok ovi appleovci sami ne naprave postenu tastaturu nece je ni bit. Pa ne mogu da shvatim da bar brojeve ne mogu staviti pa makar na max modele. Prostora ima sasvim dovoljno. Pa i po zarez moram "ići" u magacin.


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
     
    Neo Bahamut Zero likes this.
  7. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Smiješno mi da ovaj Xiaomi redmi note 10 pro 8/256 već par godina parira svim brendovima. Slično kao Intel I7 2600k. :D
    Što performansama, što kamerom. Ja ne vidim potrebu da ga dugo mijenjam.
    [​IMG]
     
    edgsi, aNaToMiC !, Ajdin87 and 2 others like this.
  8. Haker

    Haker Veteran foruma

    To za zarez je najgore od svega.
    Sad da iPhone ima toliko bolju kameru od 23 nema, ako ima ikako. Nisam probao s23 ne mogu reći ali dva jarana imaju 13pro ništa spektakularno, može se moj pixel hrvati sa njima.
    Daleko da je loš telefon, napravljen je kao da od solidnog komada željeza

    Sent from my Pixel 5 using Tapatalk
     
  9. Reventon

    Reventon Veteran foruma

  10. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Ja sam imao 11pm pa evo sad 13pm i 13 je bolji telefon al kamera mi se vise svidjala na 11. Kod 13ke ima puno nekog postprocesinga.Kad hocu nedirnutu sliku onda slikam u RAW. A pixelova kamera je uvijek bila u vrhu.


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
     
    Haker likes this.
  11. NAILS

    NAILS Moderator

    Kupit šajomi nije jednostavno. Imaju stotinjak modela kojima ne mogu posvetiti pažnju. Pogotovo sad sa ovom podrskom od 4 godine. Moja preporuka je da se kupuju Xiaomi popularniji/jaci modeli. Makar polovan. Sve ostalo zna biti patnja sa losim softwareom. 11T sam koristio 2 mjeseca, poklonio ga nije mi sjeo ali je rock solid i hardware i software. Evo nosam 12T dva mjeseca i prezadovoljan. Najvise kamerom.

    100% crop:
    [​IMG]

    100% crop nocna:
    [​IMG]

    Zao mi je jedino sto nisam uzeo 12T Pro radi jos bolje kamere ali mi se nije dalo cekati.

    Samsung jednostavno štedi na kamerama kod mid range telefona. Ne samo sto je kvaliteta meh vec sto su spori kod okidanja. Kad se vratim na A53, pa hocu uslikati, isto da uzmem 3 klase slabiji telefon. Sto se S22 tice, bio mi je u planu ali je jadno da takav telefon ima 3700mAh bateriju. Jedino sto mi kod 12T fali je micro SD. Ne znam sto nedaju da se napravi particija vec gubim doslovno sve sa factory reset. Mislim da micro SD nikad necu prezaliti kod novih telefona. Al eto, A53 je recimo ima.

    Mozda bas to, neki high range polovan i dobro ga cuvati naredne tri godine. Mid range dosadi i nervira da ga hoces mijenjati za par mjeseci.
     
    Reventon likes this.
  12. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Ja sa Xiaomi 11T prezadovoljan...nema nista da me zeza kod njega ili da mi ne lezi.
    Doduse meni kamera nije medju prioritetima a ako mi treba bolja kamera,imam u arsenalu neke flagship starudije za to,sa vrhunskim kamerama.
    Sve ostalo na 11T je isto kao kod flagshipa,sto se tice koristenja...odlican chipset,odlicna baterija,odlican amoled display,nije ni pretezak iako je glomazan.
    Ali po ovim recenzijama sto sam do sada gledao,Xiaomi 13 je odlican telefon u svim segmentima,osim opet par nekih sitnica oko selfie kamere,sto je meni totalno nebitno.

    Sada skonta da je u martu godina dana kako koristim Xiaomi 11T,kad prije prodje.
     
  13. dams82

    dams82 Komšija

    Ženi kupio s21 fe, ja ga koristim skoro godinu dana i nemam zamjerke. A sve zbog kamere, neki dan sam pisao za a52, sve je top, ali kamera očajna. Dijete će ga naslijedit, ionako bih morao kupiti neki talefon pa taman bolje ovako. Svi smo imali xiaomi u kući do prije par godina, ali lagano je izgubio bitku jer smo se dizali cjenovno i za malo više para ipak smo se našli na Samsung telefonima.

    Sent from my SM-G990B using Tapatalk
     
  14. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Samsung ima dobrih caka i aplikacija.
    Recimo aplikacija sound assistant sa kojom mozes stimati puno toga vezano za zvuk a ima i equalizer.Takodjer mozes podesavati koliko da ti pojacava/smanjuje kada jednom pritisnes dugme i jos puno toga,sto zavisi od modela do modela.
    Pokusao je instalirati na Xiaomi i ne radi :D
     
    dams82 likes this.
  15. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Kakva vam je situacija sa baterijom sa zadnjim apdejtom MIUI 14, android 13?
    Primjetio sam da mi dosta krace traje nego inace, samo OS mi vuce oko 23-24% na dan.
     
  16. NAILS

    NAILS Moderator

    Meni je produzilo trajanje baterije i ubrzalo punjenje. 14.0.2, 12T.
     
  17. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Koliko dana si vec na tom novom updateu?
    Obicno prvih par dana bude nova kalibracija baterije,uci postavke i nacin koristenja i nakon par dana se normalizije.
    Ja nemam nikakvih problema na MIUI 14...mozda prva 2-3 dana daa je bilo jace trosenje,zbog gore opisane situacije.
    MIUI 14 je rock solid sto se mene tice
     
  18. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Ima vec sedmicu-dvije kako je stigao, MIUI 14.0.2 TKFEUXM. Moguce da mi i chrome vise vuce bateriju, ali se ne sjecam da mi je sistem vukao skoro 25%.
    Battery saver je na balanced. Uglavnom, na kraju dana sam na 20% baterije ili manje, a prije je bilo preko 30%.
     
    Last edited: Mar 25, 2023
  19. NAILS

    NAILS Moderator

    Jesi li radio factory reset nakon 14-ke? Meni android vuce 7%, chrome još manje.

    [​IMG]
     
    Reventon likes this.
  20. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Nisam, probat cu i sa factory reset.