Battlefield 2042

Discussion in 'Igre i konzole' started by Vedo, May 2, 2021.

  1. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    sinoc pristavio da se skida bfv, ali iskoci mi nekad bsod i vidim jutros error.

    ali ici ce i bf4 na skidanje.

    sinoc bas pogledao video za jedan stari easter egg.

     
  2. NAILS

    NAILS Moderator

    Samo da znas, nema ti BF5 nikakvu zaštitu protiv citera. Nikakv sistem. Nemoguce je naci partiju bez njih.
     
    Reventon likes this.
  3. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Zato je i ne igram, koliko god imao volje, uvijek zavrsim partiju sa frustracijama i sa losim K/D. Vise mi BF4 odgovara, mada i tu zna biti cieter fest.
     
  4. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    ma znam, al opet mi je puno bolje iskustvo bilo. odlican movement, gameplay.

    Mene je znalo iritirati kad ljudi stalno mjenjaju squadove, pa nikako nemas trojicu kraj sebe na koje mozes racunati. Onda squad leader se samo smjenjuje koji igrac bude na vecoj poziciji na scoreboardu.

    I naravno pretjerano urlikanje zena.
     
  5. NAILS

    NAILS Moderator

    Squad leader nema veze sa pozicijom na na scoreboardu vec da li sqad leader zadaje naredjenja. Ako je squad leader pasivan, igra odabere slijedeceg u squadu.

    Hijerarhija zavisi ko je kada dosao u squad. Ako squad leader ne radi nista. Spamaj request i tebe ce prebaciti kao leadera.
     
  6. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Squad leader je bio od korist prije. Dobije se extra poene za spotanje zastava, davanje komandi... dok na 2042 doslovno nista.

    Exodus mapa. Doslovno svaki put moj citav tim bude u C1, B1, cluaterfuck dok ostatak mape ne postoji za njih. Ja i jaran igramo i citavo vrijeme pokusavamo F sektor vratiti ispred nase baze i nijedan saigrac u 10 minuta da se pojavi tamo. Trebaju ovaj F i E sektore skroz izbrisat sa mape. Pomjeriti spawn za taj tim strane da bude kod F, a prema A dodati neke zastave, i ukunuti sektore defint8vno,na svi mapama. Sektori su debilni. I onda bi bilo puno vise akcije. [​IMG]
     
  7. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    znam da se u mom squadu dosta smjenjivao squad leader. ali nisam znao za taj tip da spamam request ako je pasivan moj squad leader.
     
  8. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Iduci mjesec ce 2042 biti free za PlayStation+ korisnike.
     
    zippoo likes this.
  9. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Nakon par sedmica igranja ovog cuda poceo sam se stelit pomalo. Dosta prilagodbe u mom gameplayu nasuprot recimo BF5 da bi bio efikasan. Najvise u kretanju. Moras dosta bunny hop, moras ono cucnit pa ustat i tako spamat, moras generalno se kretat ko debil, pogotovo u 1 na 1. Od kako sam poceo implementirat ovakvo kretanje zadnjih 4-5 dana puno sam uspjesniji u gunfights. Djaba ako imas dobar aim, ako se ne kreces ko debil 100% ces zaginuti prvi posto gunplay nema nikakav skill gap, pa to moras nadoknatiti kroz kretanje.

    Par partija od jucer obje su 100% on foot bez koristenja vozila.

    A i napokon se desi koja partija da je rezultat u blizu. Jest da i dalje je vecina gdje dobijes ili gubis po 500 razlike. [​IMG][​IMG]
     
    EL NINO CFC likes this.
  10. suppa_FMB

    suppa_FMB Komšija

    Ekstra, dobit Ce serveri i bruku novih igrača. Sreca ne kupih je na zadnjem snizenju.

    Poslano sa mog Mi Note 10 Lite koristeći Tapatalk
     
  11. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Meni licno nova mapa je za kante. Gora je od svih vanila mapa zajendo. Na CQ 128 igraca na onako prilicno linearnoj mapi je neigrivo. Hem te vozila samo farmaju. Da je 64 i bez vozila mogla bi i biti prilicno dobra. Bila bi taman infantry mapa. Na Breakthrough ja nedozivi ovoliki explosive spam jos od BF1 i Argonne Forest na Operacijama. Samo ovo je jos i gore uz novi granade launcher i novo transport vozilo koje puca nake granate sa svih strana.
     
  12. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    treba vremena da se skonta gdje sta. ja kad sam usao prvi put to je bio clusterfuck. pucaju sa svih strana, izlijecu sa svih strana.
     
  13. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Uvijek je tako da izlaze sa svih strana iskacu odsvakud. To ti je DICEov 'verticality'. Moras biti vidovit da znas gdje su sve, a pogotovo na novoj mapi sa svim onim brdima i snajperima koji se stekaju gdje stignu. Uzas mapa.
     
  14. suppa_FMB

    suppa_FMB Komšija

    Joj jedva cekam sad da izadje za ps plus korisnike, bas sam se pozelio bf.

    Poslano sa mog Mi Note 10 Lite koristeći Tapatalk
     
  15. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Iskreno se nadam da ces uzivati, ali ja nebi ocekivao previse Battlefield iskustva u 2042. Igra ima najmanje Battlefielda u sebi.
     
  16. NAILS

    NAILS Moderator

    Zar nema onaj mod bez letjelica sa limitiranim vozilima gdje je fokus na infantry? Ne mislim da onaj 8v8 mod.

     
  17. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Isto kao da COD gledam. Previse brzo se igra, nikako me ne podsjeca na BF.
     
  18. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    128 je neigrivo ha sa vozilima ha bez. To ti je samo TDM u conquest modu. Nema tu nikakve takticke igre nit ista.
     
  19. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    fakat prebrzo, nekad se desi kad izadjem 1 na 1 sa likom ne mozes stici naciljati koliko se krecu lijevo desno. A nerfali su dosta hip fire sa trecom sezonom.

    A movement se zasniva na klizanju, skakutanju bunny hopu, bez toga te nema.

    imaju sad friday night, ne znam hoce li trajati i preko vikenda, mod sa samo 64 igraca na novoj mapi, i puno vise je podnosljivije i lakse igrati.
     
  20. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Ma uzas. Evo gledam klipove ovog sto Nails postavi, The Broken Maschine, covjek u minuti 10 kilova stuce, sa snajperom skine 5 ljudi za 10 sec, ma daj ba. Veze ovo nema sa Battlefield serijalom. U jednom klipu nizbrdo skok sa ving suit 2m od zemlje leti i zavrsi na zgradi!?
    Radije cu igrati BF3 i BF4 sa cheaterima.