Preporuka za smartphone

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by exchanged life, Sep 11, 2011.

  1. kvaju

    kvaju Komšija

    Gore je netko pitao do 700km nesto, po meni no brainer

    http://www.olx.ba/artikal/52039089

    iPhone 11, jedino kome bas ne pase iPhone pa haj


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
     
  2. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Hajde da je nov, ali koristen 700KM, ne znam. To bas moras biti zaljubljenik.
    A upravo je najvise iphona koji su koristeni a prodaju se pod novo. Znaci pod opcijom "novo" je more koristenih. To bi olx trebao rijesiti.
     
  3. Haker

    Haker Veteran foruma

    Sa 64gb...

    Sent from my Pixel 5 using Tapatalk
     
  4. kvaju

    kvaju Komšija

    Da korišten nekih mjesec dana, po meni ok cijena. Na iphoneu možeš provjeriti koliko dugo je korišten.


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
     
  5. adsubzero

    adsubzero Komšija

    Pa sad... Nije ni sve crno-bijelo, neko uopste ne voli stock android. Xiaomi ima mnogo korisnih opcija koje nemas na Pixelu. A za kameru grijesis, jer i na Poco mozes ubaciti Google kameru a tada ces vidjeti razliku koju pravi bolji senzor.
     
  6. Haker

    Haker Veteran foruma

    Mislim čisto na bugove, taj Xiaomi ne bih nikad. A gcam znam kako radi tj ne radi na drugim telefonima.

    Sent from my Pixel 5 using Tapatalk
     
  7. selvin

    selvin Moderator

    Ne uzimam sebi, pa custom romovi i ne dolaze u obzir. A i da uzimam, sumnjam da bi dolazili :D

    60Hz nije problem, ako prije nije koristen neki drugi kao sto neko rece. Zasad je Pixel 6A prvi izbor prvenstveno zbog velicine.

    Sad gledam da je A52s cak bolji po nekim stvarima od A53...

    iPhone 11 mi nesto prestar, to je vec 3-4 generacije iza, pa ne znam.
     
  8. adsubzero

    adsubzero Komšija

    Jbg ocito ne znas. Tester sam za razlicite developere i pravim konfiguracije sigurno 3 godine ili vise. Problemcica moze da bude, xiaomi je generalno najstabilniji, ali za slike ces dobiti veci napredak nego da uzmes 3 godine noviji telefon.
     
  9. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    A52s se pokazao kao dobar telefon, par ljudi u mom krugu ga imaju. To je jedini telefon koji bi uzeo prije nego Redmi Note 10 Pro.

    A53 je losiji i treba ga zaobici dokle god ima A52s u ponudi.

    Pixel 6a je takodjer dobar, manji i kompaktniji, a i dizajn mi je najljepsi od ostalih.

    Doduse, ja nisam sad neki zahtjevan korisnik i neko ko gleda u kameru do zadnjeg detalja.
     
  10. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    S21FE je 870km

    Vrijedi probit budzet za 170km a ako probijanje nije opcija onda A52S


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
     
    dams82 likes this.
  11. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Opra ti sa Xiaomijem i bugovima ;)
    To su neki imaginarni bugovi koje samo ti imas/vidis.
     
  12. selvin

    selvin Moderator

    I meni se cini da je on best buy. I ja sam ga trazio na olx jutros i najnizi je po toj cijeni kod nekog neotpakovan. Valjda je pouzdan taj deal. Ako ne bude velicina predstavljala problem vjerovatno je on najbolja opcija. Ali od ovih manjih telefona od tog, jedino Pixel 6a. Ne vidim nista drugo, sljedeci poslije tog po velicini da stima je iPhone.

    EDIT: Ovo na olx su svi Exynos pretpostavljam?
     
    Last edited: Mar 4, 2023
  13. kvaju

    kvaju Komšija

    Sto se tiče iPhone, ako govoriš za starost, ti se telefoni još službeno prodaju, a podrška znaš kako je duga za te telefone.
    Taj a52s isto hvale.

    Jutros bas s kolegom uzeo on iPhone 11 na moju preporuku, preko pika za 850km s 2 god garancije, ekupi je sada valjda službeni Apple resseler, imaju neku akciju pa pogledaj(ima i za ostale telefone 20% preko Dinersa ako imas nekog da koristi to) .Tamo je skuplji al ovaj je nekom kentrom prodavao isti za dosta manje. 10 dana star telefon.


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
     
  14. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma


    Pixel 6a bih ja izabrao. android 13 out of the box plus barem jos 3 godine velike sistemske nadogradnje, ne znam da li cak podrzavaju na 4 godine.

    pored toga najbolja kamera na trzistu

    samsunga bih gledao ako bas mora biti iznad 60hz
     
  15. Qler

    Qler Veteran foruma

    Ja sam gledao ženi 6a i s21FE, i po meni, jebi ga, mislim da nisam pogriješio sa s21FE...
     
    dams82 likes this.
  16. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Normalno da nisi.
    Ja samo kada vidim onaj goli android sa 6 funkcija,ospem se :D
     
  17. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    sta to fali pixelovom androidu?

    evo daj mi 5 stvari krucijalnih stvari da vidimo zbog cega ne valja

    nemoras ni 5 nabrojati, daj 3 neke stvari sto xiaomi ima da je toliko dobro a da nema na pixelu
     
    Haker and Ajdin87 like this.
  18. Haker

    Haker Veteran foruma

    Naravno da ne može, ni pixel nema stock android, ali ubace ono što treba i to kada se ispegla da radi kako treba

    Sent from my Pixel 5 using Tapatalk
     
  19. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Ako je S21 Fe 5G, onda bi trebalo da je snapdragon. Mislim da pise na kutiji.

    Na ovom oglasu su 730KM
    https://olx.ba/artikal/51959968/samsung-galaxy-s21-fe-5g-8256gb-sve-boje-top-cijena
     
    Last edited: Mar 5, 2023
  20. Qler

    Qler Veteran foruma

    S21FE je snapdragon. Da je exynos ne bi ga uzeo. Ne zbog performance telefona nego baterije..
     
    dams82 and Reventon like this.