Preporuka za novu konfu

Discussion in 'PC konfiguracije, notebook računari, servis' started by MadbaLL, Jul 14, 2020.

  1. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Kasno je sad, vec narucena hahaha. Mada opet nebih odustao, od svega sto ima u ponudi za te novce, to je najkompletnija ploca. Ako hoces Z plocu da valja treba dodati jos 100-150KM minimum.

    Ista situacija je i sa AM5.
     
    Stevie_Ray likes this.
  2. Reznor

    Reznor Overclocker

    Da li neko zna gdje se mogu kupiti one "pape" za kuciste, sto imaju one zabice da se nakace.
    Nekim slucajem mi je to popucalo, jer mi je kuciste bilo na podu, pa posto parket nije ravan skroz, jedna ili dvije su se slomile i sad PSU nema odakle vuci zrak.
    Nadjoh neke na aliexpress, ali su kao samoljepljive.
    Kuciste je MS Aquarius Pro/Armor V700
    EDIT: to se zovu distanceri, stopice, case feet, mozda ima u pennyju barem onaj ko saraf koji ima ulogu podesavanja po visini, moram jos naci sirinu rupe
    https://artinvesthome.com/en/product/stopica-vijak-m8/


    Skickat från min iPhone med Tapatalk
     
    Last edited: Feb 18, 2023
  3. NaLe!

    NaLe! Aktivista

    To ti je vijak po DIN 653 (ili DIN 464 - viša glava). Wurth ih ima online, i vjerovatno RECA iz Sarajeva, ali se bojim da će tražiti da povučeš 100 kom. Najlakše bi ti bilo da nazoveš nekog iz Wurtha i pitaš ih koja maloprodaja kupuje to od njih.

    Imaš opciju da staviš i obični vijak (DIN 912), jer je metrički navoj.

    Ako si gdje oko TK, provjeri koji ti je tačno navoj, mogu ti ja isprintati par stopica da zalijepiš šeskant vijke u to, da ti ne ošteti parket.
     
  4. Majesco

    Majesco Aktivista

    Tih stopica moze pronaci kod servisera ves masina i frizidera, na njima ti dolaze te stopice.
     
  5. Reznor

    Reznor Overclocker

    Hvala vam puno :)
    @NaLe! Hvala pogledam, ne zivim vise u Tuzli, ali ovdje u Sarajevu ima par radnji pa cu pogledati imaju li ove vijke i taj RECA isto ako ne nadjem drugdje :)
    @Majesco Krenucu provjeriti ovdje Penny, Zeka, Obi, i te vece radnje, ako ne budu oni imali pogledam kod tih servisera :)
     
  6. Almir

    Almir Komšija

    Setup za 2023 ovo je baza 13600k, ddr5 5600. 32gb, z790, nisam jos pametan sta za gpu pricekat cu jos malo da vidim cijene...

    Tu jos ide kc3000 mislio sam 990 pro ali je bas skuplji tako da idem na kingston, ploca ima vise utora za nvme sto mi i treba.

    Mislio sam sve u nzxt h9 flow i x73 za hladiti cpu


    Tako da i vizuelno to sve izgleda lijepo.



    [​IMG]
     
  7. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Koja je cijena tog kingstona kc3000? Predpostavljam da ides na 1TB.
     
  8. Picoooka

    Picoooka Aktivista

    U imelu jeftiniji Renegade 1TB od KC3000 trenutno,a do neki dan bio skuplji oko 40km od KC3000.
     
  9. Reventon

    Reventon Veteran foruma

  10. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Evo ako nekome treba da ozivi staru konfu neku ili da malo ubrza sistem a nije zahtjevan
    Stvarno ispod ove cijene tesko da moze...jedino sto su iz Kalesije,pa nije usput nigdje ...isplati se platiti postarinu na 2-3 komada :D
    [​IMG]
     
    Reventon likes this.
  11. Almir

    Almir Komšija

    gledao sam prvo 1tb samsung 990 pro, ali za manje pare 408km(imel) dobijem 2tb ovaj kc3000, btw različito su deklarisane brzine na 512, 1tb i 2tb, pogledao sam par rew sve je to tu negdje. Gledao na olxu 990 pro najjeftinije ponude, ali ko olix svi imaju i doće nekada itd...

    A što se tiče Renegade mislim da on ima sporiju brzinu pisanja u odnosu na kc3000
     
  12. Reventon

    Reventon Veteran foruma

  13. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Nemoj 990Pro, ima probleme sa endurance.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
    Almir likes this.
  14. Picoooka

    Picoooka Aktivista

  15. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    Zanima li te 980 pro sa hladnjakom?
     
  16. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Ovo za 990pro, valjda je to vazilo za prve modele od prosle godine, novi nemaju tih problema. Eh hajd sad znaj koji cete zapast.
    Ima klip na YT od jayztwocents u vezi toga, i njega je zapao los primjerak.
     
  17. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    Opet se pojavio neki belaj sa 980 pro i 990 pro, s tim da je za 980 pro već izašao fw koji rješava a za 990pro na čekanju.
     
  18. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Ebat ga, ni ne mora se kupovati najbolji gen 4 nvme na trzistu. Izbor je velik, a i srednji segment sasvim dovoljan.
     
    Stevie_Ray likes this.
  19. Picoooka

    Picoooka Aktivista

  20. Almir

    Almir Komšija

    olx me totalno razočarao, milion artikala a na stanju niko ništa, cijena naravno nije ona navedena. stiglo mi je nzxt h9 flow, sve sam složio prostora djeca se mogu igrati, fali mi vodeno još ali niko nema nzxt x73 na stanju.