Telemach oficijelni thread

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by burner, Jun 5, 2007.

  1. selvin

    selvin Moderator

    To se kaze "nisi došao radi mene, ali ćeš otkaz dobit zbog mene". Lijepo ga prijaviš i kažeš pošalji drugog ili otkazujem uslugu. Pa nisu jedini nigdje. Ne može se seljakluk rijesit dok ljudi ne postanu zahtjevni prema pruzateljima usluga koje plaćaju. Ali kod nas narod voli da ga neko muči za njegove pare. Radije će prešutit nego se pozalit i reklamirat uslugu. Takve treba istjerat.

    Sent from my SM-F711B using Tapatalk
     
  2. Haker

    Haker Veteran foruma

    @selvin slažem se samo ne zna to moja mama. Dođe mi poruka sutra pošto ide preko mene usluga pitaju jesi li zadovoljan, ja lijepo napišem review, kad sljedeći dan zovu izvinjavaju se. Uradio šta sam mogao, ali nema od toga ništa.

    Ali iz iskustva čim ti moraš zivkati svako malo nema ništa od toga.
    Nazvati ću ih još jednom tražiti da spreme nekog nek ispita sve ako ne bude valjala otkantat i ćao

    Sent from my Pixel 5 using Tapatalk
     
  3. Haker

    Haker Veteran foruma

    Evo opet nema pola dana interneta.

    Kako ide raskid ugovora, ima ga još preko godina dana..

    Sent from my Pixel 5 using Tapatalk
     
  4. dams82

    dams82 Komšija

    Jbg zovi ,budi uporan,mora se to napravit. Kod mene jednom zezalo par dana,na kraju novi vod,novi modem,sve novo i na kraju sve ok...Par puta su dolazili ali riješili.
     
  5. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Samo ce te na sud poslati ako raskines...nebitno sto ti je usluga losa.

    Nego peglaj ih i trazi da sve promijene i prijeti raskidom.
    Imao sam i ja prije 3 godine dok sam jos bio na TM problem tako,zezao net ,nije otvaralo stranice dobro i u mjesec dana tri puta mijenjali router i na kraju ubacili najjbolji u ponudi i proradilo.
     
  6. Haker

    Haker Veteran foruma

    Ma zvao sam dva puta, laže lik da el distribucija radi radove, kaže nije do njih, kasnije vidim dva lika skaču po krovu razvlače kablove. Ugl nije radilo od 11 do 15, prošli put kada sam posao nema par dana isto par sati, između toga par diskonekcija...
    Najgore kod mene isto ali meni ne smeta toliko, mama kad nema neta ko narkoman bez heroina

    Ništa čekat da istekne ugovor, plaćamo 60km trebam još trošiti živce na zivkanja. Nadam se da može optika i lagano na Telecom.

    Sent from my Pixel 5 using Tapatalk
     
  7. iPlay

    iPlay Komšija

    Ja sam prije par godina imao sa njima problema. Nekih cca 11-12 dana je trajalo to a internet mi je baš trebao zbog posla. Jedno večer ih ponovo nazovem da pitam kad će konačno riješiti probleme, par sati radi pa opet ne radi... kad će meni Support onako malo "kurčevitim" glasom "Ne šaljemo do daljnjeg nikoga na teren, strpite se par dana kao i svi ostali ljudi." Pitam je njega da li se snima razgovor? Ušuti se on kratko i reče da. Reko hvala i doviđenja.
    Ujutro sam podnio prijavu RAKu i naveo vremena mojih poziva prema Telemachu i kako ništa ne poduzimaju a obavezni su. Nakon sat vremena zove neko iz Telemacha (nije call centar), izvinjava se bla bla bla... dali mi HBO mjesec dana gratis i oslobođen sam bio plaćanje interneta tri mjeseca. Završim razgovor sa tim nekim, spustim slušalicu kad supruga zove kaže donijeli su novu upremu, sve zamijenili i već pola sata testiraju sve živo i zovu tamo svoje... Sve riješeno za par sati.

    Od tada je sve top bilo.
    btw. RAK je odgovotio nakon 2-3 dana moju žalbu.

    Ako ti već duže vrijeme pravi problem, prijavi ih. Ništa nećeš izgubiti. :D
     
  8. dams82

    dams82 Komšija

    Jbg, skoro kad je bilo poskupljenje mogao si rahat raskinut, tad je garant radilo sve kako treba... Ako ti se ne da zvati vjeruj da će tvoja šteta bit, moraš malo bit dosadan, najglasniji se najdalje čuju .

    Sent from my SM-G990B using Tapatalk
     
  9. Haker

    Haker Veteran foruma

    Ma ja sam samo glasan na forumu :D

    Vidjet ću, sad su nešto razvlačili po krovu ko zna možda i bude ok ali definitivno ću ih otkantat.

    Zadnje potpisivanje ugovora su ponudili "sve kanale" otključano po istoj cijeni. Svi smo pomislili da je to HBO i ovi ostali što se plaćaju da bi se ispostavilo da je to neki Pink prošireni paket, valjda zadrugu da gledaš. Najgore od svega tada je bila akcija pola cijene paketa ili pola godine za 1km ne sjećam se a to su prešutili.
    E to je bilo baš jadno tako da samo čekam da krenu zivkati za ugovor, brzo godina prođe :)

    Sent from my Pixel 5 using Tapatalk
     
  10. dams82

    dams82 Komšija

    Ja ne kontam kako potpišeš ugovor, a nisi ga pročitao, na ugovoru piše koji paket dobijaš promo i na koliko. Ja sam skoro uzeo 6 mjeseci po 1KM i gratis jedan risiver na 24 mjeseca. Sve to stoji na ugovoru. Nema se šta ispostavit naknadno.

    Sent from my SM-G990B using Tapatalk
     
  11. Haker

    Haker Veteran foruma

    Ma mama potpisala, ko zna jel i pročitala...


    Sent from my Pixel 5 using Tapatalk
     
  12. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Eh koliko oni tako starijih ljudi preveslaju...haman pa svakog,jer niko to ne cita i misle ovi su posteni.
    Tako svako malo im gurnu novi aneks i stalno su pod ugovorom.
    Prije 2 godine su i meni pokusali tako gurnuti ugovor da potpisem,ali ja citam sve i otkantao sam ih i rekao da necu potpisivati to,to je novi ugovor...i to je bas bilo kada su mi zadnji puta donosili novi router,tj. kada je bila situacija koju sam opisao u prethodnom postu.
    Vecih sibicara i prevaranata nema ni na buvljoj pijaci.
     
    aNaToMiC ! and Haker like this.
  13. dams82

    dams82 Komšija

    Znači usluga je na tvoje ime kako si gore napisao, a mama je potpisala ugovor? Ili je samo tvoj broj telefona registrovan za kontakt?

    Sent from my SM-G990B using Tapatalk
     
  14. selvin

    selvin Moderator

    Ovo sam ja gore i spominjao. Da je vise takvih sve bi nam bolje bilo. Ali generalno mi ko narod navikli trpit. Sastavni dio života. Kao da nam daju dzaba...

    Sent from my SM-F711B using Tapatalk
     
    aNaToMiC ! likes this.
  15. Haker

    Haker Veteran foruma

    Na njoj je usluga, moj br telefona. Kad treba ugovor potpisati mene zivkaju, mene su i zvali za taj "prošireni" paket, kaže svi kanali, rekoh baš svi, kaže svi. Pink nisu spomenuli jednom riječju. E to je vala ravno prevari.
    Ali hajde, stvarno je radilo super godinama pa kontaš ko ga šiša.

    BTW sada imam ovaj ruter njihov 2.4ghz jel mogu tražiti 5ghz i ako sam na ovom najslabijem paketu?

    Sent from my Pixel 5 using Tapatalk
     
  16. iPlay

    iPlay Komšija

    Ja sam na DuoNet paketu (200/10) i imao sam onaj futavi router. Tražio sam preko Call Centra bolji i nisu mi dali.
    Sačekao sam par mjeseci i kada mi je ugovor istekao taj dan odem na šalter i doslovno kažem da ću produžiti ugovor ako mi daju onaj TechniColor 2.4 i 5GHz DualBand router, dodatnu CI karticu za drugi TV i CineStar HD kanale za istu cijenu. Zapisala djevojka na šalteru i zvali su me dan poslije i rekli da i Pinkovi ostaju uz sve gore nabrojano ( i ako ih nisam ni trazio). Sada plaćam prvu godinu 43 KM, nakon toga 47 KM.

    Može svašta sa njima, samo treba dobar timing odabrati.
     
    kvaju likes this.
  17. dams82

    dams82 Komšija

    Pa vjerovatno je mislio svi kanali iz proširenog paketa, ali hajd sad, vjerovatno sad i ti znaš da ne možeš dobit sve kanale iz premium paketa za cijenu nekog jeftinijeg. Možeš tražiti bolji modem jer taj ne podržava veće brzine na WiFi, a tvoj paket ih daje tako da je tebi stari modem "oskaćen".

    Sent from my SM-G990B using Tapatalk
     
  18. Haker

    Haker Veteran foruma

    Ma nisam znao stvarno, ja TV nemam ni priključen upalim eon kad je formula i to je to.
    Baš ću sutra nazvati da vidim za 5ghz

    Sent from my Pixel 5 using Tapatalk
     
    dams82 likes this.
  19. Haker

    Haker Veteran foruma

    Ne daju 5ghz, kaže ne može za moj paket samo ako pređem na jači. Morat ću kupiti neki kvalitetan ruter.


    Sent from my iPad using Tapatalk
     
  20. Majesco

    Majesco Aktivista

    I meni je isti odgovor bio kad sam ih pitao, ja koristim EON Light i brzina 250, a ruter isporucuje preko WiFi 55 brzinu.
    I sad ovu pizdariju sto su napravili za nove korisnike prvih 1000 dobija EON Smart Box i 6 mjeseci racuni 1KM, a starog korisnika i redovnog platisu na onu stvar.
    Ja sam zadovoljan sa njima samo sa ovim sitnicama idu na onu stvar.
     
    Haker likes this.