BH Telecom ADSL, Moja TV i Mobile - oficijelni thread

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by VR6, Dec 27, 2007.

  1. SpookyMoO

    SpookyMoO Komšija

    Ekipice zna li neko admin pristupne podatke za bht adsl ruter koji je jos na žici nije optika onaj obli mali bez antene ( ZTE ZXHN H267N)?Ako da saljite na PM
    One dvije sto su bile u opticaju ne rade vise.

    Sent from my Poco X3 pro using Tapatalk
     
  2. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    admin/admin ili user/user
     
  3. Vedo

    Vedo Moderator

    [​IMG]


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
    Eldorado likes this.
  4. SpookyMoO

    SpookyMoO Komšija

    Ma nije ovaj. Imam to. Opet su mijenjali

    Sent from my Poco X3 pro using Tapatalk
     
  5. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    Da li se kako mogu provjeriti dolazni pozivi, tj ko me je zvao?

    Imam trenutno jednu situaciju sa bh postom. Dobio papiric od BH Express, ali me niko nije zvao. Dosao do broja dostavljaca, i on mi rece da me je zvao par puta i da me nije mogao dobiti nikako.

    Malo mi cudno da sam bio nedostupan, jer citavo jutro cekam paket + regularno obavljao kratke pozive. A nisam nikako dobio sms za propusteni poziv od dostavljaca.

    EDIT: Ne treba, dosao postar, srecom ne moram na zeljeznicku. Ipak je on pogrijesio broj. A satra se ubjedjivajuci kako on ima dokaz da me je zvao 20 puta.
     
    Last edited: Mar 24, 2023
  6. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Standardna suplja postara.
    Dobar postar zlata vrijedi a kod mene su za sada dobri svi,inace bi mi svaka transakcija bila traumaticno iskustvo
     
  7. nivla

    nivla Komšija

    zato ja kad god mogu zaobilazim bh postu
    euroexpress jest skuplji, al barem nema tih problema
     
  8. dams82

    dams82 Komšija

    Olx radi sa državnim poštama tako da ako radiš preko olx onda nema alternative. Kod nas bh pošta ima mnogo pošiljaka, a malo kurira tako da se često desi da ne isporuče u 24 sata, napišu da se primalac nije javio na telefon(a nisu ni zvali) i prebace pošiljku za sutra. Ja ih uvijek nazovem pred kraj radnog vremena i tražim da mi dovezu, posebno subotom jer neću da čekam ponedjeljak, pošta od mene 300 metara.

    Sent from my SM-G990B using Tapatalk
     
    edgsi likes this.
  9. IdeMedoSumom

    IdeMedoSumom Aktivista

    Da vidite kakav cirkus DHL, DPD i GLS prave po Evropi :D
     
  10. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Ja sam jako zadovoljan BH Postom i postarima koji rade na mom rejonu.Uredno i brzo donose sve,kako pakete tako i novac ako je otkupnina i vrlo rijetko da ne donesu posiljku prvi dan...pa ja odem do poste ako mi se ne ceka sutra.
    Problema jako rijetko bude.
     
    Ajdin87 likes this.
  11. dams82

    dams82 Komšija

    Otišao bih i ja da poštar ne zaduži pošiljku i odnese na teren, ne isporuči jer nije stigao i vrati je pred samo zatvaranje u poštu. Još se ne javi na telefon kad ga zovem... Mafija je to moj komšo... Evo od neki dan su primili novog kurira, a ja pošiljku dobio kroz 48 sati, sreća pa mi nije bilo hitno...

    Sent from my SM-G990B using Tapatalk
     
  12. nivla

    nivla Komšija

    nedavno cekam neko rjesenje iz opstine, bio kuci, nigdje nisam izasao, sidjem do sanduceta tamo obavjestenje da nisam u kuci i da se javim na zeljeznicku,
    nazovem postu objasnim sta je problem, kad ide postar ljut sto sam se bunio, eto on je zvonio i ne radi interfon, ja ga pitam kako sad radi, a mrsko mu bilo do vrata donijeti
    sto se tice para sa pika kad sta posaljem uglavnom moram otici po njih na zeljeznicku jer ne zele da mi dostave pare, nikad nisu, uvijek neko zavlacenje
    sto se tice postara ovaj je do sad najbolji jer prethodni osim kazni nikad nije racune donosio, znalo se desiti da dobijem racun za struju 3 mjeseca poslije
     
  13. dams82

    dams82 Komšija

    To je baš rasulo, kod nas ovi obični poštari uglavnom rade kako treba, računi nikad ne kasne,a ove ozbiljnije koverte se moraju potpisat kad se preuzima tako da se to ne smije zagubit... Pošiljke iz Kine uglavnom dolaze, ovo s aliexpress mislim...

    Sent from my SM-G990B using Tapatalk
     
  14. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Ja kad saljem kovertu obicnom postom iz Tuzle, prije dodje u neko selo na TK, ili u Sarajevo ili Mostar nego loko u Tuzli. Po dvije sedmice putuje koverta u krugu od kilometar-dva, a mnoge nikad ni ne stignu do ljudi. Ili vrati sa naznakom "obavijesten, nije podigao posiljku". A ljudi u kuci sjede i cekaju :D
     
  15. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Ma nazovem ja i pitam je li posiljka kod njega ili u posti i hoce li donijeti.U 95% situacija mi donese odmah ali eto nekada ne stigne i kaze donijeti cu sutra...sto mi nije uvijek problem ili odem licno,znas da mi je blizu i nije mi problem.
    I ostale posiljke mi uredno donose,koverte i sve ostalo...stvarno nemam zalbi na njih.
    A upoznao sam i ovog novog postara jos dok je bio malo kao na obuci a skoro mi je donio i paket.Ne djeluje los ni on...prva posiljka uredno prosla :D

    A kod ovih u Sarajevu je haman totalno rasulo...ja bi se svaki dan zalio i slao zalbe pa neka te morone sankcionisu...ako neces raditi,ima drugih ljudi kojima nije mrsko biti postar.
     
    dams82 likes this.
  16. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Ako mi je bitna posiljka,onda obavezno ide preporuceno...skuplje koju markicu a mora stici a ako su dokumenti neki,onda ide sa povratnicom,tako da nema fule :D
    Ali ovdje je iskljucivi i jedini problem ljudski faktor,tj. bezobrazluk postara licno i/ili neznanje istih da rade taj posao.
    Nisam jednom cuo od ljudi od kojih sam htio nesto kupiti i objasnim im sve sta trebaju uraditi u posti i naglasiti da mi dozvole uvid u sadrzaj paketa,...odu ljudi u postu,kaze ne moze to da gledas paket ili neku drugu glupost im izvale.Ovo sam vecinom dozivljavao iz posti u RSu.
    A i cirkus je koliko ljudi u 2023. godini ima da jos nikada nisu poslali paket brzom postom...sedmicno barem jednoj osobi objasnjavam kako se to radi :D
     
  17. selvin

    selvin Moderator

    I meni je tako rješenje iz Suda stizalo 7 dana. Sud o glavne pošte udaljen manje od 500m, ja od glavne pošte kilometar max. Sve u samom centru Tuzle. Zovem nekad popodne, objasnim ko sam sta sam, šta nije stiglo, javit ce. Zovu poslije pred kraj dana, kao eto nije to bas 7 dana, nama iz Suda to dodje kroz 2-3 dana, bla bla. Rekoh svejedno, ne interesuje me, nek donese poštar sutra. Donio ujutro odmah, na vrata.

    A prvi put kad se to desilo, nije mi bilo bitno, nisam ni zvao. Zovu iz Suda vratilo se njima kroz mjesec, ostavljen papiric nije nas bilo itd. A ništa od tog. Odem kod njih pokupim. Sad su htjeli u pošti to opet izgleda da izvedu.

    Sent from my SM-F711B using Tapatalk
     
  18. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Cisto stvar postara, ili ih nema dovoljno ili im je mrsko.
     
  19. Haker

    Haker Veteran foruma

    Upravo, kod mene pošta bolja od ovih kurirskih, nikad nikakav problem.

    Sent from my Pixel 5 using Tapatalk
     
    Ajdin87 likes this.
  20. Ajdin87

    Ajdin87 Aktivista

    Ja na 4 razlicite lokacije/adrese u Sarajevu koristim usluge poste i brze poste, manje vise su to uglavnom 4 postara, uz poneku iznimku. Uvijek, ali uvijek me nazovu na telefon, nerijetko me sacekaju ako treba, ili se dogovorimo da ih nadjem na narednoj lokaciji ako je do mene sto me nema.

    Ali isto tako, ja ostavim baksis, dam lijepu rijec, imam brojeve telefona od svakog, imam super odnos s njima, i vec godinama nisam nijednu neugodnu situaciju imao.

    Sent from my Mi Note 10 Lite using Tapatalk