1. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Moguce da update nije dobro nalegao,jer je nadogradnja i androida i MIUIja.
    Pokusaj factory reset,mada ja nisam radio od redmi note 8 modela factory reset nakon velikih nadogradnji,jer nije bilo problema nikakvih.
     
  2. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Ne pamtim ni ja kada sam radio reset, i mogu ti reci da je pegla ziva to izvesti jer moram uraditi backup svega, oko 100GB trenutno, onda sve app ponovo instalirati, sve pasworde ponovo unijet (pola sam. ih zaboravio) itd.
    Prvo cu pokusati iskljuciti notifikacije i autostart nekih aplikacija pa da vidim kako ce ici.
     
    Ajdin87 likes this.
  3. NAILS

    NAILS Moderator

    Ja sam tako na svakom telefonu kada je veca MIUI nadogradnja, factory. Uvijek nesto zeza malo. Ili sistem ili, fingerprint sensor ili neka aplikacija. Najcesce viber prolupa.
     
  4. Haker

    Haker Veteran foruma

    Xiaomi life :D

    Sent from my Pixel 5 using Tapatalk
     
    Stevie_Ray and aNaToMiC ! like this.
  5. NAILS

    NAILS Moderator

    Ja sam eto, kako sam rekao, bas htio S22 i osim sto je tada kostao nekih 600-700KM vise (12T me izasao 900KM u radnji). Dobio bih znatno slabiju bateriju (3700 v 500mAh), znatno losiju kameru (Ona samsungova 50MP je stvarno lame) i drasticno sporiji punjac (25W vs 120W) ..pardon, samsung ni ne daje punjac. S22 sam htio i zbog manjeg ekrana ali eto, i manji ekran. A prednost kod samsunga bi m bila... who the fuck knows. Cak nije ni snapdragon. Gomila bloatwarea itd.

    I to je problem kineza. Jbg, puno je jeftiniji. Mi note 10 Lite me slomio ali mi je 11T promjenio misljenje kad je kinez u pitanju. Sad je kod skupljih modela stanje bolje.

    Eh da, ono najbitnije, uz šajomi dodje "sticky" maskica.
     
    Vedo likes this.
  6. dams82

    dams82 Komšija

    S22 je po meni pobezveze tako da tu nisi pogriješio. Ja sam za 900 kupio s21fe i mislim da je mnogo bolja opcija nego s22... Baterija ok, kamera ok, snapdragon, veličina ok...

    Sent from my SM-G990B using Tapatalk
     
    aNaToMiC ! and NAILS like this.
  7. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Uradi backup na google i sve ce ti vratiti kada budes radio restore,najlakse je...
     
  8. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Rijeseno ovo, ipak je bilo do par aplikacija koje su u pozadini srkale bateriju. Sad je sve ok, evo 40% na kraju dana.
     
    zippoo and NAILS like this.
  9. iPlay

    iPlay Komšija

    Sin ima Xiaomi Mi 9 Lite i već neko vrijeme ima problem da telefon ne zvoni niti se upali screen kada prima poziv. Nekad moram i 30-tak min. sačekati pa ponovo pozvati da bi proradilo/zvonio.
    Supruga je prije 2-3 godine imala sličan problem sa novim Redmi Note 8 i odmah ga je prodala i vratila se na Samsung A seriju. Mislio sam da je izdvojeni slučaj ali ipak nije.

    Je li neko imao slične probleme?
     
  10. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Mozda je defektan telefon a mozda jedan reset da se uradi.
    Ja nikakvih problema nemam sa Xiaomi telefonima.
    Evo na drugom forumu jedan korisnik kaze i da mu je dosao MIUI 14 na mi 10T i popravio problem sa virtualnim proximity senzorom,koji je i bio najveci problem na tom modelu.
     
  11. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    sta mucis dijete sa miui, nabaci mu ovo

    https://forum.xda-developers.com/t/rom-13-0_r30-pyxis-official-evolution-x.4535297/
     
  12. suppa_FMB

    suppa_FMB Komšija

    Mi note 10 lite, nikad nisam uspio rijesiti problem sa zvučnim obavijestima na viberu. Poruka stigne, nekad samo na ekranu pokaze bez zvuka. Uzas, nije mi jos vrijeme mijenjati mob ali tesko da cu rizikovati sa xiomi.

    Poslano sa mog Mi Note 10 Lite koristeći Tapatalk
     
    NAILS likes this.
  13. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Sto se tice vibera, nije do telefona nego do same app. Kod mene se cesto desi da ne zvoni, samo dodje obavijest o propustenom pozivu. Isto je i na jos 3-4 telefona kod drugih u kuci. A i sam razgovor je dosta los. Watsapp je bolji u svakom pogledu.
     
  14. Haker

    Haker Veteran foruma

    Drug isto ima taj problem, mislim da je 10 ili 11 lite.
    Valjda ovi lite modeli ne vole da zvone :D

    Sent from my Pixel 5 using Tapatalk
     
  15. nFare

    nFare Komšija

    To ti je Xiaomi ukratko, lutrija je da će sve raditi kako treba. Imao sam isti a imaš još uvijek taj problem na jednom pro i jednom koji isto tako nije lite verzija.
    Unazadiše Huawei koji je bio tri klase iznad u svakom smislu.
     
    edgsi and Reventon like this.
  16. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Jest vala, Huawei je bio dosta kvalitetniji. Pitanje je vremena kad ce i Xiaomi njihovim putem.
     
  17. Qler

    Qler Veteran foruma

    Ma Huawei je i sad odličan, samo ga jebe nedostatak jebenih google servisa... Da im je bolji njihov store, tj da ima smisla u Evropi, koristio bi ga ja prvi. Sto kaze jaran, nema ni apple google servise pa ga ljudi koriste :D samo da se popravi stanje sa store, da ima sve što treba.
     
  18. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Huawei je sam sebe unazadio; nekad su kao Xiaomi bili best buy uređaji a sad idu za 1000€ lagano.
     
  19. NAILS

    NAILS Moderator

    Pokusavam u Eronetu da izracunam 13 PRO i kako god izracunam, preko dvije i pol milje. Kontam nesto nije ok. Sad vidim da je overall u EU 1300€. Jbt nisu normalni, pa nije iPhone.
     
  20. Haker

    Haker Veteran foruma

    Pa jeste iPhone. Direktna je konkurencija pa cijena to reflektira..

    Sent from my Pixel 5 using Tapatalk