Preporuka za smartphone

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by exchanged life, Sep 11, 2011.

  1. NAILS

    NAILS Moderator

    Samsung i Xiaomi podrzavaju mid-high telefone sa software supportom naredne 4 godine tako da ni tu nema zime. Za bateriju se slazem ali ako ganjas nesto sa 4500-5000 mAh, bio bi miran barem 3 godine. Samsung sa 3500 mAh je vec fail.
     
    Haker likes this.
  2. Stormbringer

    Stormbringer Aktivista

    Ima li iko iskustva sa Pixelom 7 da ih podijeli ovdje?
     
  3. Reznor

    Reznor Overclocker

  4. kvaju

    kvaju Komšija

    Koristio ga nekih mjesec dana, i vratio se na iOS opet.

    Jednostavno mi ne lezi android i gotovo.
    Od većih mana sto bi naveo je bila slušalica kod tel poziva, dosta slabije sam čuo sugovornika za razliku od iPhone, mozda je software bio u pitanju pa su rješili taj problem, neznam.

    FP reader je bio skroz ok, iako sam čitao da su nezadovoljni, meni je super.

    Baterija je isto dosta losa za moje potrebe u usporedbi s telefonom kojim sam imao prije pixel 7 (iPhone 11).


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
     
  5. Stormbringer

    Stormbringer Aktivista

    Uh, hoće li neko reci nesto pozitivno? :)
     
  6. Haker

    Haker Veteran foruma

    Evo pozitivno. Sigurno dobar telefon :) Od androida top izbor, ko ne voli android iz bilo kojeg razloga onda nije top izbor bilo koji android fon

    Sent from my Pixel 5 using Tapatalk
     
  7. Stormbringer

    Stormbringer Aktivista

    :D hvala

    Imam dobar deal, a sad mi ova dvojica kolega uguraše crva do pluća...
    Mada kad vidim da ga poredem sa Ajfonom onda bi trebalo da je dobar :cool:
     
  8. Haker

    Haker Veteran foruma

    Ma kada su te stvari u pitanju ne treba se osvrtati za izolovane slučaje. Evo kod mene u društvu dva iPhone 13pro, meni samo po dimenzijama da mi ga dzaba pokloni ja to ne bih koristio.
    Ako telefon ima bugove koje je npr pixel 6 imao to treba uzeti u obzir, mada i kod njih je sve to ispeglano.

    Ja koristim pixel 5 i nositi ću ga dok ne crkne jer toliko mi dimenzije odgovaraju. Sa druge strane ja imam pet aplikacija instalirano, igre ne igram tako da ću ja reći da je super, dok neko ko ne ispušta telefon iz ruke vjerovatno će naći stotinu mana.

    Sent from my Pixel 5 using Tapatalk
     
  9. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    kupuj, nemas se sta dvoumiti oko pixela

    manu mozes naci svakom telefonu ako je trazis
     
  10. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Ako je dobar deal,zazmiris malo na mane a jedino je zajeb ako preplatis a on pun mahana.
    Ali telefoni su sada odlicni i nema tu nekih vecih problema u koristenju.
     
  11. Reznor

    Reznor Overclocker

    Zanemari te price o build quality i obavezno prvo nabavi case/zastitu. Za 6icu mogu reci da pravi odlicne slike, AI za procesiranje slika je jako ispoliran i u nekim slucajevima su detalji bolji nego na 13 Pro, vjerujem da je isti slucaj i za 7icu, bas smo slikali prijatelj i ja iste scene s Zute i Bijele tabije nocu i rezultati su bili vidljivi. Ja i sa Pixel 3 XL primjetim odlican kvalitet slike, experience u radu je takodjer odlican, baterija je i na njemu vise nego solidna, a vjerujem da je na 6 i 7 jos bolja. Dobri su to uredjaji, mislim da ne mozes pogrijesiti.


    Skickat från min iPhone med Tapatalk
     
  12. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Ja koristim pixel 7 pro (ne znam koliko se razlikuje od non pro modela) jos od kraja prosle godine dobar telefon nemam nekih zamjerki osim baterije iako je 5000 mAh moram cesto dopunjavati, rezolucija full hd ali je uvijek na 5g a to vuce sigurno puno bateriju. Ubacio spigen case odmah prvih dana i neki glass screen protector.
     
  13. kvaju

    kvaju Komšija

    Ima odlične fotografije, mom oku pixeli rade najbolje fotografije na mobitelu.

    Daleko da je to los mobitel, ja sam naveo mane koje sam imao dok sam ga koristio, pozitivne stvari predpostavljam da znaš :)


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
     
  14. Haker

    Haker Veteran foruma

    Baterija je više do androida 12 i 13. Nadam se da će se sa 14 situacija popraviti, najavljuju da rade na tome.

    Sent from my Pixel 5 using Tapatalk
     
  15. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Zna li slučajno neko koji 'dumb' telefoni se mogu naći kod nas a da imaju WiFi i podržavaju WhatsApp (razgovor)?
     
  16. dams82

    dams82 Komšija

    Zar postoji tako nešto? Nema mi logike nikako....

    Sent from my SM-G990B using Tapatalk
     
  17. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Postoji itekako, npr:
    [​IMG]
     
    dams82 likes this.
  18. dams82

    dams82 Komšija

    Meni to nije pravi dumb telefon, mora da ima neki os da bi radila whatsapp aplikacija(iako je vjerovatno predinstalirana) , mora da ima prenos podataka, više kao neki ograničeni smartphone... Dumb telefon ne trebalo da ima ništa više od poziva, SMS, sat i alarm, ali hajd nek ga zovu kako hoće...

    Sent from my SM-G990B using Tapatalk
     
  19. Qler

    Qler Veteran foruma

    Nokie neke imaju koje podržavaju whatsapp, a feature phone su.
     
  20. NAILS

    NAILS Moderator

    "Dumb telefon ne trebalo da ima ništa više od poziva, SMS, sat i alarm" Nikad u zivotu nisam imao tako limitiran telefon a prvi mi je bio 6110 iz 98me. Imao si internet browser na telefonima koji nisu imali ekran u boji. Erricson R600 je imao aplikaciju za crtanje. A ovi "moderniji" dumb telefoni iz 2004-5 poput K750 si imao browser, 3D video igre, odlican music player i imao si JAVA podrsku. Mogao si instalirati JAVA aplikacije koje su bile od thema za sami sistem do poprilicno mocnih aplikacija kao file manager za manipulaciju sistemskih fajlova.

    Sve su to dumb telefoni. Telefoni koji imaju fiksne aplikacije osim jave bez obzira da li je whatsup, facebook ili O2 instaliran na njemu.

    [​IMG]