1. NAILS

    NAILS Moderator

    Imaj na umu da nisu izasli 13T i 13T PRO. Nije 13 PRO top segment. T im ima jacu kameru i cuvaju je možda za ljeto. Nabit ce onih 200MP da smanje šum i povecaju ISO na 12T PRO i 108MP na 13T. Na 12T PRO je sjajna.

    [​IMG]

    Tako da 13 PRO ne bi trebao biti bas toliko skup. Ja sve kontam kad ce 13T, mozda bude oko 1500 hajd. Jesus.

    12 PRO mozes uzeti za 650-750KM. Suludo je dodati 2000KM za 13 PRO.
     
  2. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Prije 3 dana mi umace ispod nosa Xiaomi 12T pro ...sve bio dogovorio sa likom i nazvao ga da krenem po telefon i ja se spremam u auto,kada dodje poruka...kaze dao ja bratu telefon .
    Ja u cudu...prije pola sata dogovorili i fakticki obavili kupovinu,samo da odem do Doboja da pokupim telefon,ispali me lik.
    Nazovem ga,kaze evo sada isao negdje i ogrebao staklo na kameri i kao konta ko ce kupiti ogreban telefon...ja ne znam ni sta bi mu rekao...poslao mi sliku,ono obicna mala parnica na staklu i ne smeta kameri uopste.Htio mu jebati sve i nagovoriti se,ali kontam sta cu sa cobanom se prepirati.
    Eto toliko kod nas vrijede obraz i dogovor...NISTA :D

    Ali mislim da nece biti kamere bolje na 13T pro nego su na 13 pro...mada su to vise neke nijanse sada,posebno u dnevnim uslovima.
    Po testovima koje sam gledao Xiaomi 13 pro pravi realne i neutralne slike,boje nisu prenaglasene ,nego su realne a kontrast je odlican .
     
  3. NAILS

    NAILS Moderator

    Ovi kinezi stvarno vrijede zbog kamere. Ovo je mod bez postprocesinga.

    [​IMG]

    [​IMG]
     
    Reventon, zippoo and Ronaldo_9 like this.
  4. Haker

    Haker Veteran foruma

    Izašao mi band 8 kontam ga naručiti ovaj band 4 koji imam je star već 4-5god i alarm mi se sam pali nekad izludi me.

    Jel moram čekati global verziju ili može ova što je tek izašla?[​IMG]

    Sent from my Pixel 5 using Tapatalk
     
  5. NAILS

    NAILS Moderator

    Ponovih se sa Xiaomi 13. Danas ga dobih za rodjendan. Prvi utisci su super. Fizicki je telefon prelijep. Tuga sto se mora silikonska zastita stavljati. A napokon i Snapdragon da je po defaulti.

    Obzirom da je glavni faktor Leica kamera, nisam nesto puno uspio slikati. Nosam ga tek par sati. Stari 12T ima sjajnu kameru al ga malo trinaestka ipak šiša. Ne padam na ove Leica filtere. Volio bvih da ih nema pa cu procackati da boje budu sto vise neutralne.

    Pobjeglo m isunce ali 13-ka ima vise detalja, 13 / 12T
    [​IMG]

    WB je fenomenalan.

    [​IMG]

    [​IMG]

    Trinestka ipak mora imati "rupa" radi manjeg senzora, pogotovo nocu ali ovako na prvu super radi posao. Slike sa blicem top. 3.2x optički zom je velika prednost ali u nekim situacijama kao da je softverski. Preko dana je ok:

    [​IMG]

    [​IMG]

    Ultra wide jako ostra. Bolje izgleda nego defaultna na nekim telefonima. Mozda je cak ultra wide najveca prednost od svega.

    [​IMG]


    Falit ce mi 120W punjac ali nije ni ovih 70% za pola sata lose.
    [​IMG]

    10W reverse wireless punjenje je cool za male gadgete. Napunio mi 10% baterije Huawei GT 2 Pro sata za 7-8min. Pojelo 6% baterije telefona. Bas mi se neki dan sat ugasio u gradu.

    Ostalo, MIUI ko MIUI. Sve isto. AMOLED ekran kao na 12 seriji. Samo je nesto jaci, 1200 nits (HBM), 1900 nits (peak). 12 PRO: 1000 nits (HBM), 1500 nits (peak). Jako dobar. Fin telefon ali da vrijedi 1600-1700KM, za koliko ga vec prodaju. Fuck no. Nisu normalni. Moja preporuka je 12T ili 12T PRO dok se ne raspadnu. Ovaj trend poskupljenja telefona nema kraja.
     
    EL NINO CFC, Picoooka and Reventon like this.
  6. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    Ima li Gcam za taj model da isprobas, kakvi su rezultati s njim.
     
  7. NAILS

    NAILS Moderator

    Instalirao V8 ali se rusi odmah cim se upali. Sad sam na nekoj V7 i radi ok. I daje bolje rezultate pa cu vidjet. Ostrina i to je isto ali gcam HDR je puno bolji mada sam ga stavio na off. Ima vise detalja, bolji oblaci a nije pojeo crnu.
     
  8. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    T serija kod Xiaomija je nekako najbolja ...nudi sve uz malo kompromisa a cijena prihvatljivija.
    Mada i mene vuce taj Xiaomi 13...cim sam ga vidio na slikama,svidio mi se na prvu ali tu cijenu sigurno ne mislim placati...pa cu cekati jos i vidjeti kako ce padati cijena.
    Nista ne fali ni Xiaomi 11T jos uvijek,leti
     
  9. igor.g

    igor.g Komšija

    Meni je suludo dati više od 350-400eur za Xiaomi ili bilo koji drugi Kinez i uopšteno više od 600eur za mob.
     
    kvaju likes this.
  10. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    To je sada vise stvar licnih preferencija i uopste nije bitno je li naljepnica Xiaomi ili Samsung ili Oppo ili neki peti brend,ako je uredjaj vrhunski,kao sto Xiaomi 13 jeste.
    Neko gleda sta je best buy,neko misli da je vrijedniji ako nosi iPhone ili Samsung od 1000+ eura a neko kupi ono sto zeli i ne opterecuje se naljepnicom.
    Neko koristi telefon samo kao telefon i viber mozda pa mu je sve to nebitno,kupi telefon od 100-200 KM i fura.

    Svaka roba ima svog kupca

    Ali evo ja licno cu prije sebi kupiti Xiaomi 13,nego Samsung S23 seriju.
     
    NaLe!, Ajdin87 and adsubzero like this.
  11. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Hmmm, sad kad je Samsung Snapdragon, mislim da je uz Pixela jedini Android koji bih kupio. Xiaomi ne dolazi u obzir.

    BTW danas gledam Pixel 7A u radnji, odlicno izgleda, i nije puno okrljasten u odnosu na obicni 7. Cak jos bolje jer je 6.1”.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  12. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    Display manji za 0.2 incha, ali je dimenzijama iste velicine kao i pixel 7.
     
  13. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Nije los 7a ako se moze preci preko nekih nedostataka kao sto su sporije punjenje, pregrijavanje Tensor cipa i deblje ivice oko ekrana.
    Sto se tice dizajna, meni su pixeli najlepsi telefoni.
     
  14. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Nije, manji je. Bas sam gledao jedan do drugog. Nije velika razlika, naravno.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  15. Haker

    Haker Veteran foruma

    Prepakovan pixel 7 sa mrvicu lošijom kamerom i bez bullshit stakla pozadi.

    Sent from my Pixel 5 using Tapatalk
     
  16. dmr

    dmr Veteran foruma

    Postavicu pitanje u ovu temu, ali mogu i drugi proizvodjaci. Treba mi najjeftniji smartphone a da ispunjava samo osnovno, da radi viber noramlno, notifikacije i to. Koji bi mi smartphone preporucili od 150-200KM nov? Hvala!
     
  17. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Ako je ovaj nov, ne koristen kako pise, ja bih ga uzeo.
    https://olx.ba/artikal/52717431/xiaomi-redmi-note-8-64-gb

    Od ovih novih modela Xiaomi i Samsunga sto izlaze do 200KM, svi su sa 2GB rama sto je nedovoljno za danasnje aplikacije.
    Ovaj Note 8 je sa 4 ili 6GB rama.
     
  18. dmr

    dmr Veteran foruma

    Hvala na prijedlozima. A bitno je da je novo sa racunom iz prodavnice znaci :). Ide za stariju osobu i to joj je bitno, a ne vjerujem da ce koristiti neke aplikaacije, samo viber :) Trenutno je na iphonu 5 i super je zadovoljna, samo sto je baterija otisla skroz :)
     
  19. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    Samsung a13 iz bhtelecom je 4gb ram, na ugovor se mogao kupiti za 130,ali vidim sada da su digli cijenu (sada je 194 na 24mj) onaj paket od 20KM mjesecno. Svakako je noviji i bolji itelefon od onog gore xiaomi note 8
     
  20. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Ako moze tako preko ugovora onda svakako da je bolji, jer je u prodavnici preko 300KM.