Kupovina auta na autokredit ili leasing (iskustva)

Discussion in 'Generalna diskusija' started by ibran, Apr 9, 2023.

  1. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Obavezno zastitu mehanicku + elektronsku Meta. Ne znam jesam li spominjao, u Tuzli mi drugu prije par godina ukrali novu Octaviu, nikad je ne nadjose.
     
  2. mirseth

    mirseth Aktivista

    Ja nikad nisam cuo price da se puno auta sa cobrom krade. Uostalom najbolje je vidjeti koji su alarmi najcesce ugradjeni na skuplja auta i po tome se ravnati. Ako neko ko vozi porse amg m3 ima povjerenje u cobru sto ne bi imao i ja. Kod mene licno na autu je cobra, hudiny mehanicka zastita i full kasko.

    Sent from my SM-S916B using Tapatalk
     
    SpookyMoO likes this.
  3. IdeMedoSumom

    IdeMedoSumom Aktivista

    Mislim da ove zaštite mogu zaštititi od nekih lokalnih "low level" bandita. Protiv organizovanih kradljivaca vjerovatno jok.
     
  4. mirseth

    mirseth Aktivista

    To je manje vise tacno. Ali bit je da napravis takvu zastitu da im se ne isplati obijati tvoje auto pored drugog, mnogo manje zasticenog ili drugog, isto zasticenog ali puuno skupljeg auta.

    Sent from my SM-S916B using Tapatalk
     
  5. SpookyMoO

    SpookyMoO Komšija

    Ovako, pricao sa covjekom iz Komela, dogovorio sam za novi starline, nesto malo naprednije od kobre jos.
    A nije puno skuplje, 640KM.
    A ide valjda i gps i kontrola sa mob sto je zgodno.Valjda nisam toliki baksuz a vidim ovi tajkuni ugradjuju to :D
    @IdeMedoSumom hvala drug

    Sent from my M2102J20SG using Tapatalk
     
  6. nivla

    nivla Komšija

    vozio a klasu, nije trebala nikakva zastita
    na petici imao zeder, ok mehanicka zastita sa poruznim kljucem
    na sedmici obd plus cobra, iskreno nisam cobrom zadovoljan jer se mora cesto baterija na kartici mijenjati pa opet ne ocita karticu svaki put pa se upali alarm u svaka doba zbog tog prilikom ulaska u auto, ove pameti stavio bih meta plus zamjena obd
    sto se tice hudinija to je haman pa ista zastita ko i zeder samo je drugaciji kljuc/brava(ljepsi) pa je zbog toga i skuplji
    opet sta god imao to je samo za ove sitne lopove
     
  7. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

    Zato sto se porse amg m3 ne krade toliko kao octavia, golf i slicno, a i ne ide da se takvo auto "kasapi" za zeder npr.

    Sent from my CLT-L29 using Tapatalk
     
  8. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Bas, ja znam dvojicu kojima je ukradena Octavia. Jednom ona kao kod dmr, jednom ona novija.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  9. mirseth

    mirseth Aktivista

    Nije to bila poenta nego da od elektronskih zastita, velik broj vlasnika skupocjenih suta bira bas Cobru umjesto npr. Patroline, Mete itd.
    Eto posmatraj oko sebe auta od preko 100.000 KM, ja mislim da ih haman pola ima ugradjenu Cobru, meni dovoljan znak da je to vrlo dobar sistem zastite.

    Sent from my SM-S916B using Tapatalk
     
  10. mirseth

    mirseth Aktivista

    Kako si tako jeftino dobio starline, zar on nije oko 1000 KM ? Ajd zvacu ih naredne sedmice da vidim moze li se samo nadoplatiti na cobru.

    Sent from my SM-S916B using Tapatalk
     
  11. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    Zar nisu poprilicno stisnuli automafiju, ne znam kada sam cuo da su nekome ukrali auto..
     
    Vedo likes this.
  12. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Ima jasta, ili ukradu auto da bi odradili neki "pos'o" i onda ostave auto u nedodjiji ili ga zapale, a preuzme ih drugo auto.
     
  13. Haker

    Haker Veteran foruma

    Lijepi konjic, ja ga ne ključam :)
    Mada moj neće niko svakako

    Sent from my Pixel 5 using Tapatalk
     
  14. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    kako kradu auta, jel obicno ide na koga se namerace ili idu random i biraju cije ce auto obijati i krasti?

    srecom u krajini svi posteni i nema ovih problema :D ali jednom prilikom sam cuo od nekoga kao mafijasi znaju zapikirati i auto koje dugo stoji na parkingu.
     
  15. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Drugu ukrali Octaviju mozda 10 dana nakon sto je kupio. Tako da…


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  16. SpookyMoO

    SpookyMoO Komšija

    Pa valjda je na akciji rezervisao sam odmah. Bolje odmah sta staviti nego poslije plakati.Sta god je bolje je da ima nesto nego nista

    Sent from my M2102J20SG using Tapatalk
     
  17. selvin

    selvin Moderator

    Ma vecinom bude akcija kradja. Recimo u Tuzli se desilo par puta da za jedan vikend ode 4-5 oktavia. Ili jednom ako se ne varam bio je i Nissan Qashqai target ili nesto slicno. Ali se rijetko cuje ovdje. Krade se ali dosta manje nego u Sarajevu. Ne samo zbog velicine grada nego i procentualno na broj auta/stanovnika je dosta manje kradja. Iako je i ovdje put prema RSu čist ali duži i samo jedan :)

    Sent from my SM-F711B using Tapatalk
     
  18. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

    Eto i ti se raspitaj sa nekim ko je u tim krugovima pa ces vidjeti koga preporucuju :)
     
  19. mirseth

    mirseth Aktivista

    Preporucuju one koje ce lakse obiti :)

    Sent from my SM-S916B using Tapatalk
     
  20. mirseth

    mirseth Aktivista

    Sta je imao od zastite ?

    Sent from my SM-S916B using Tapatalk