All about (my) Car/Cars !!!

Discussion in 'Generalna diskusija' started by Juka, Feb 19, 2011.

Tags:
  1. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Plivajuci zamajac je prvi na listi stradanja kad se vozi na preniskim obrtajima a posebno ako se ubrzava iz niskih pa se osjete vibracije prilikom ubrzanja.

    Tako da sto ustedis na gorivu potrosis na kvacilo. Ili turbo. Uglavnom platis ovako iki onako.


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
     
    Ronaldo_9 and aNaToMiC ! like this.
  2. NAILS

    NAILS Moderator

    Sve zavisi od auta, ja u petoj od Zenice do Jajca u starom autu bez problema. 85kw benzin. Mogao sam po gradu lagano u petoj na 50kmh. Malo preko 40 treba i onda je ok. Ali treba fino dozirati gas da se auto ne davi. Nije poneta u petu i pun gas. Sa novim autom nece trece brzine po gradu. Moram voziti preko 50 da se ne davi. Sve zavisi od raspona brzina.
     
    dino73n likes this.
  3. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Kako koje auto bas. Motori koji su sa vise ventila po cilindru u pravilu ne vole niske obrtaje pa onda neki imaju pomagala na tom polju da se malo ulazi taj problem al globalno najlakse se nisko voze motori sa 2v po cilindru i najim precnikom klipa a duzim hodom.

    Bas motoru u mom autu je taj primjerak. 1.5 8V i moze iki bez vibracija na 1200rpm al zato se slabo vrti. Cim predje 3500rpm gubi snagu,4000 mrtav konj. Al eto zato je stedljiv pa mu ne zamjerim manjak snage u obrtajima koje i ne koristim.


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
     
    NAILS likes this.
  4. Haker

    Haker Veteran foruma

    U svakom slučaju gore sto puta nego auto voziti u optimalnim obrtajima. Kažu da peta brzina brže strada kada tako kruzaš na 60kmh

    Ja ga ne spuštam ispod 2k kada vozim benzinca i dizlu 1500. Citroen je imao 8 brzina automatik ali oni su programirani da odlično rade sa motorom i svako jače pomjeranje gasa šalta odmah u nižu.

    Kako god patiti auto radi 2dcl uštede goriva može samo dmr :D[​IMG]

    Sent from my Pixel 5 using Tapatalk
     
  5. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Ja al dmr ima 1.9 PD TDI koji bolje radi na niskim obrtajima nego neki moderniji CR motori. Plus ima krace brzine nego moderni auti.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
    dmr likes this.
  6. dmr

    dmr Veteran foruma

    Upravo Stivi, jednostavno se prilagodis motoru po osjecaju. Fabiu sa posla vozim potpuno na drugim obrtajima jer osjetim da ispod 1500o/min nema sta traziti, pa cak i ispod 2000 :D
     
  7. selvin

    selvin Moderator

    Zato automatik i radi down shift na bilo koje imalo jače ubrzavanje. A najčešće i 2 brzine ispod ako stisnes baš. Ako vozis na 1100-1200 ob, nece prebacit u nižu ako ubrzavas pomalo, polako ce dizati obrtaje do otprilike 1.8-2k i onda prebacit opet u višu. Tako sam primjetio i kod sebe, a i na dsg na oktaviji otprilike isto. Govorim za obicni/eco mode. Kod manuelnog stiskat gas ko budala na skroz niskim obrtajima nit ima smisla nit efekta, kod normalnih auta.

    Sent from my SM-F711B using Tapatalk
     
  8. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    U principu i jeste najbolje "slusati" motor i vibracije i po osjecaju ga saltati,jer svaki motor je drugaciji,pa onda mjenjac pa onda teren po kojem vozis.
    Ja benzinca ne saltam u 5. ispod 70-80 km/h,mada moze i na manjoj brzini...brzine su elasticne i ne treska osim ako si bas u 5. ostao a ides 30 km/h i obrtaji spali skroz.
    Mislim da je kod dizela jos ugodnije voziti sporije u 5. ,jer dizeli imaju veci obrtni momenat u nizim obrtajima motora,pa i to pomaze.
     
  9. bhd

    bhd Veteran foruma

    Raja, jel neko imao iskustva sa T Roc ?
     
  10. dmr

    dmr Veteran foruma

    pa zar jos nisi kupio auto? :D
     
  11. dams82

    dams82 Komšija

    Za sve

    Sent from my SM-G990B using Tapatalk
     
  12. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Prijatelj u Njemackoj radi u ovlastenom servisu i kaze to ne uzimati ni slucajno.
     
  13. bhd

    bhd Veteran foruma

    taman skupim poskupe :D
     
  14. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Tesko ces dobro proci tako sa nekim novim kolacem. Ako hoces da se vozis i da te glava ne boli onda je Toyota Corolla auto za tebe i to gledat da je 1.8 benzin motor koji postoji 20god i koji se non stop unapredjuje. Sad je izasao neki novi 2.0 pa bi njega preskocio isto kao i tog Troca.

    Skoro je neki moj klijent kupio corollu od neke firme gdje je komercijalista presao svega 20ak hiljada

    2021 ili 22 nisam 100% siguran. Ispod 30k j platio 25-6-7 ne sjecam se 100%


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
     
    bhd likes this.
  15. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Provjeri ti kompresiju, nešto to puno 3.5 l/100
    Ništa bez 2.3 l/100. Ovo je na cesti Zenica - Žepče.
     
  16. Qler

    Qler Veteran foruma

    Jaran kupio novog, vratio ga nakon cca 6 mjeseci. Otisao mjenjac i diferencijal (4matic neki dio otisao) pored toga, curila voda u kabinu, far i stopka pokupili vodu. Novo, iz salona. Sad uzeo Formentora, prezadovoljan.
     
  17. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Slijede nam epski dueli damir vs. tale.
     
  18. Haker

    Haker Veteran foruma

    E to je auto, ali šipak, neće ih niko kod nas kao da su otrovne.

    Imam i ja jednog druga, kupuje auto od 2016 :D

    Sent from my Pixel 5 using Tapatalk
     
  19. dmr

    dmr Veteran foruma

    Ovo je samo 18km, wtf? :D
     
  20. Qler

    Qler Veteran foruma

    Prodaje jaran danas Mustanga, 2014 3.7 V6....

    Dolazi za cca mjesec 2018 5.0 V8 slikam koliko će on trošiti