All about (my) Car/Cars !!!

Discussion in 'Generalna diskusija' started by Juka, Feb 19, 2011.

Tags:
  1. dmr

    dmr Veteran foruma

    Ne moze manje od mene i Tala :D
     
  2. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Trebam mijenjati diskove i plocice nazad. Imam ponudu za TRW i ABE, stim da su ABE nesto jeftinije. Ima li ko iskustva sa tim brendom, jel velika razlika u kvaliteti?
     
  3. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    ABE je poljski budget brand. Ugradio sam ga do sad vagon.Kvaliteta prevazilazi cijenu.Moj auto inace trosi zadnje plocice malo agresivnije,probao sam kod sebe ATE i Textar i kad sam vidio da ni jedne od tih skupih ne mogu da sastave 40k km postavim si ABE,za sad se ponasaju isto kao i skuplji brendovi.
     
    Reventon likes this.
  4. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    E super hvala. Meni ce biti onda taman jer sam za 6 godina presao 30k km :D
     
  5. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Evo 55k TRW, gledao neki dan stanje kad sam mijenjao gume, ima mesa sigurno do 75k, a nije da ih zalim, caca bi prevalio 100k kako vozi :D
     
  6. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Moje prednje imaju preko 100k al zadnje se tope ko sladoled.


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
     
  7. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Ma ovdje je veci problem tehnicki, malo diskovi dobiju korozije po rubovima koje pakna uopste ne dira i hajde mijenjaj sve.
     
  8. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Znam za te jade,kocnice se pred pikel moraju srediti da se vizuelno dopadnu kontroloru. Na stranu ispravnost.


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
     
  9. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    30l ako vozis kako se Mustang i vozi
     
  10. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Komedija, premazu ljudi bitumenom ivice i kao onda bude okej, ili ako je bas drkadzija onda mijenjaj.
    30% zivota diska i pakne bacis u smece.

    I ja imam vise mesa na prednjim ali nece 100k docekati zbog toga, iako bi mozda i mogle kad bi vozio do zadnjeg.
     
  11. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Ma meni su pakne dosle na par mm, nema se sta vidjeti, a i disk ima pofin zub. Cvile u voznji, bas vakat za mijenjat.
     
  12. Haker

    Haker Veteran foruma

    Meni nije jasno kako se zadnje brže troše, odu mi duplo brže, pa čak i na biciklu

    Sent from my Pixel 5 using Tapatalk
     
  13. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Na biciklu je jasno zasto :D

    A na autu zadnje pakne vec iz fabrike imaju duplo manje mesa, vjerovatno i slabijeg materijala zbog ustede.
     
  14. Haker

    Haker Veteran foruma

    Možda, manje mesa, manji disk, nema logike da trpe veće sile. A na biciklu primarno kočim prednjom, zato mi nije jasno, poderem dva para pozadi za jedne naprijed

    Sent from my Pixel 5 using Tapatalk
     
  15. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Meni je ovo prva zamjena od kako sam kupio auto. Nemam pojma kada je prosli vlasnik mijenjao nazad, ali jeste naprijed i one su jos dobre.
     
  16. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Otkako sam kao dijete odletio na glavu uvijek idem prvo zadnjom pa podebljam prednjom ako ima potrebe.
    Mozda nije najispravnije ali jbg :D
     
  17. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Je li ti guzica (masa) na sicu ili na guvernalu ? :D
    Sva tezina je na zadnjem tocku i logicno veca sila kocenja i zato se na biciklu zadnje brze trose.
    Na autu je sigurno nesto drugo,mozda losije ili tanje
     
  18. Reznor

    Reznor Overclocker

    Potrosih sad za vikend 6.7l na putu Sarajevo-Zagreb i nazad oko 400km u jednom smjeru, jedno sipanje goriva, sve po autoputu vecinom, dok takodjer Sarajevo - Mostar i nazad 5.6l takodjer autoput koliko god ga je bilo, kombinovana voznja.
    Sad meni to ne znaci previse, kad treba naspem i picim dalje, bitno da mene auto nikad na putu nije ostavilo dosad, ne ureklo se :D


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  19. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    A brzina kretanja to do zg i nazad. Ako si ga pritiskao i nije lose ali ako si vozio lagano nije bas potrosnja za pohvaliti.


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
     
    dams82 likes this.
  20. Haker

    Haker Veteran foruma

    Tako i ja vozim. Imam 180km do auto puta i 260km auto puta. Do auto puta je preko Blidinja tako da dođe isto kao auto put, jedino me zeza uspon od Jablanice do risovca.

    Probao sam svakako, od lagane vožnje da probam uštediti što više do držanja na 140kmh svo vrijeme i razlika je u litar dva max, što je ništa na tu udaljenost.

    Sent from my Pixel 5 using Tapatalk
     
    Reznor likes this.