All about (my) Car/Cars !!!

Discussion in 'Generalna diskusija' started by Juka, Feb 19, 2011.

Tags:
  1. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Jbg, mali je ali tehničar. Napravi ti ovu potrosnju sa 10 km.
     
  2. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Sila masi daje ubrzanje i obrnuto.
     
  3. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Sad ces vidjet kad napravi. 10km nizvodno i eto ga.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  4. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Na vrh brda resetuje board i eto ga na 0,8L :D
     
    aNaToMiC ! likes this.
  5. Reznor

    Reznor Overclocker

    Upravo, ovdje je bilo kombinovane voznje po centru Zagreba, onda dio magistralnog puta, vjerujem da je to uticalo na potrosnju, voznja na autoputu je vecinom preko tempomata 120-130 km/h, vremenski uslovi su bili izrazito losi, pljusak i jak vjetar.
    Mislim da sad komotno mogu i vece distance voziti, Njemacka i tako to :D


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
    Haker likes this.
  6. Haker

    Haker Veteran foruma

    Kakvi su denckermann filteri? Nema ovaj filter zraka Mann, inače samo Mann koristim.
    Bez ovog filtera neće biti preko 100km pa ću svakako platiti poštarinu što opet izađe ista cijena.

    Na koliko se mjenja filter zraka, ja to mjenjam svake godine na 8k

    Sent from my Pixel 5 using Tapatalk
     
  7. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Apsolutno nepotrebno.
    Opet zavisi gdje je auto vozi,ako je ouno makadamskog puta onda treba mjenjat cesce a po zapadnoevropskim manualima ide na 60k km ili 3 godine.


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
     
  8. Haker

    Haker Veteran foruma

    Ma kakav makadam. Znači od sada idem svako treću zamjenu ili 25k u mom slučaju.
    Mada filter je 15km, više me nervira što po ovim auto dijelovima sve neki cheap brendovi koji su jeftiniji par maraka.

    Sent from my Pixel 5 using Tapatalk
     
  9. dams82

    dams82 Komšija

    Na dizelima i nekako zamjenit svake godine, na benzincima se jedva zapraši... Rahat dvije godine može... Svaka prava trgovina ima više proizvođača filtera u ponudi, pa nek svako uzme što želi.

    Sent from my SM-G990B using Tapatalk
     
    Haker likes this.
  10. Haker

    Haker Veteran foruma

    Ma u Konjicu ima jedna radnja sa auto dijelovima, na stanju imaju najjeftinije, od filtera comline, sve ostalo moraš naručivati.
    Sad sam sa pika kupio ravenol ulje i Mann filter ulja, do sada sam. Mobil ulje koristio.

    Sent from my Pixel 5 using Tapatalk
     
    dams82 likes this.
  11. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Ja cirkusa danas u servisu, GumaM. Odvukao auto da se rade zadnje kocnice, javise da ne mogu vratiti cilindre, treba zamjeniti obje kocione celjusti. Od 200KM racuna, izaslo bi me 450KM. Odustao sam, odvucu drugom majstoru.
     
  12. dams82

    dams82 Komšija

    Tako je to u tim ovlaštenim radnjama,ne znaju ništa popravit, sve neke zamjene sa velikim ciframa...

    Sent from my SM-G990B using Tapatalk
     
    Reventon likes this.
  13. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Smijem se kladiti da je sa celjustima sve okej.
     
  14. dams82

    dams82 Komšija

    Pa nije se čovjek žalio da mu blokiraju, hajd nekad se desi da neka neće lagano da se vrati, ali čuj obje riknule i daj dvije i po stoje... Sreća pa je odustao od ponude. Ništa mi ne pada teže nego kada neko koristi priliku da lažno uzme novac, a čovjek ti došao da mu uzmeš novac, samo ne da ga iskorištavaš i varaš...

    Sent from my SM-G990B using Tapatalk
     
  15. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Na Ceed-u starom 5-6 godina hoce poznaniku 1200 eura za zamjenu kocnica da odrzi garanciju od 7 godina.
    A garancija nakon trece godine sa milion izuzetaka.

    Samo gledaju gdje te oguliti, eto ta klijesta ne znam koliko je auto staro ali i na 15 godina starim su jos fabricka u 95% slucajeva.
     
    dams82 likes this.
  16. Haker

    Haker Veteran foruma

    KIA oguli radi te garancije. Jel im oni oko 300km zamjena ulja :D

    Sent from my Pixel 5 using Tapatalk
     
  17. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Upravo tako, majstor u servisu nije htio da se zeza, nego daj odmah nove. Imam drugog majstora, ako treba cilindre i gumice zamijeniti nije problem, al komplet nove celjusti, ne pada mi na pamet. Nije mi auto pod drvetom stojalo godinama, nego se redovno odrzava i garazirano je.
    Na tehnickom bio prije 20 dana, da blokiraju tockovi rekli bi a i ja bi primjetio.
     
    Haker and dams82 like this.
  18. nivla

    nivla Komšija

    skoda ovlasteni na nepunih 50000 htjeli sve diskove i disk plocice covjeku zamijenit, na kraju samo prednje disk plocice potrosene
     
  19. Haker

    Haker Veteran foruma

    Sad gledam Nissan Qashqai ili šta već, krči mu kad vozi ja kontam gume mu popucale, kad hadžija vozi na eksericama!! E svašta sam vidio ali ovo nikad :D

    Sent from my Pixel 5 using Tapatalk
     
  20. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Dosao babo iz sveCke :D