All about (my) Car/Cars !!!

Discussion in 'Generalna diskusija' started by Juka, Feb 19, 2011.

Tags:
  1. Haker

    Haker Veteran foruma

    Naše table, mada mislim da ni u nas u ŠveCkoj toga više nema :D

    Sent from my Pixel 5 using Tapatalk
     
  2. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Prijatelju na Opel Insigniji riknuo DPF i senzori za parking nazad

    https://ibb.co/m6vmsp8

    Ovo dole je inace samo materijal bez ruku
    lmao
     
  3. nivla

    nivla Komšija

    kod nas su ekserice zabranjene, al bude po piku kupit polovnih, pa voze ljudi i na tom
     
  4. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Jel stvarno toliko lud da plati ovo.

    Zamjena dpf-a ne donosi nista drugacije od mehanickog ciscenja za dijelic cijene.
    Ako mu dizne brljave zacepit ce opet u roku 15 dana.
     
  5. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Kaze da je otisao kod mehanicara i da su cistili ali da opet zacepi kroz malo. Radit ce u bosni negdje
     
  6. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    531eur su ruke, 2955 dijelovi i ostatak odlaganje otpada i sl.
    A jbg, nabili su cijene svega, da nisu ljudi bili budale pa placali, ne bi im prolazilo, to je jos i ok, na nlvijim autima far cijene 2000eur,u proizvodnji je mozda 100.
     
  7. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Ovaj prijatelj ima Insigniu, drugi Mokku, ne zna se koji je cesce u servisu a nijedan nije stariji od 5 godina, ova Insignia je presla 113k, bacio je na popravke do sad brdo para. Bas su stedili na dijelovima, ustedis par hiljada tokom kupovine i onda izgubis vremena, para i zivaca na popravke
     
  8. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Mrzim ford ali bi ga za muku vozio radije nego opel-a :D

    To sto opet zacepi brzo je bas sto pricam, oni bi mijenjali dpf za 3000€ a nisu nasli uzrok problema.
     
  9. dams82

    dams82 Komšija

    Opel je odavno krenuo nizbrdicom, nisu ga džaba prodali, sad bar znaš kad kupiš opela da si kupio Francuza, takav je kakav je i po meni nije uopće loš. A ti što vrijeđaš Forda džaba ti, opet je bolji od Mazde

    Sent from my SM-G990B using Tapatalk
     
  10. SamiRX-8

    SamiRX-8 Komšija

    Stuhli radi reparaciju, ja sam isto radio na zadnjim prije dvije godine. Izašlo 130KM za obje čeljusti, jer su kod mene nešto komplikovanije, ne sjećam se tačno zbog čega.
     
  11. Haker

    Haker Veteran foruma

    Francuzi su postali odlični. Opel jeste bio smeće u GM danima, moj je prilično pozdan ali kvaliteta i udobnost nula čista, ne bih ga ni ja više nikad.


    Sent from my Pixel 5 using Tapatalk
     
  12. dams82

    dams82 Komšija

    Ko je u tz i treba reparirati kliješta ne treba ići dalje od ferroreparatur na Paša bunaru. Ljudi su profesionalci, kliješta dobiješ kao nova...

    Sent from my SM-G990B using Tapatalk
     
  13. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Odvucu sutra auto drugom majstoru, pregledat ce pa ce javiti stvarnu situaciju. I on mi spomonje ovu ferroreparatur firmu za reparaciju. Isto sto @dams82 kaze, bude kao novo. Ako vec treba, bolje i reparirati moja originalna kljesta nego uzeti jeftine kineske.
     
    dams82 likes this.
  14. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Nikad :p
     
  15. dams82

    dams82 Komšija

    Ma nemaš ti pojma, Mazda je toliko loša da je Ford digao ruke od nje
    Zoom zoom


    Sent from my SM-G990B using Tapatalk
     
  16. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Ford kad napravi svoj motor nek se javi :D
     
  17. dams82

    dams82 Komšija

    Ti bar znaš da ih je napravio mnogo... Malo koji proizvođač automobila ima isključivo motore koje je sam razvio, pa čak i Mercedes je ugrađivao Renault motore, nije to nikakav dokaz da je neki proizvođač bolji ili gori... A da ne bude sve na šali Mazda je zadnjih godina napredovala, bar što se tiče dizajna, Japanci su počeli praviti karikature od auta, npr Mitsubishi je užas, Toyota isto nešto izvodi, Nissan ne izgleda loše, ali tu je francuski uticaj pa ne računam...

    Sent from my SM-G990B using Tapatalk
     
  18. Haker

    Haker Veteran foruma

    Pa japanska auta su oduvijek bila odron što se tiče dizajna i kvalitete unutrašnjosti, ali zato ljudi posvete pažnju mehanici.
    A mazda trenutni ubija sa svime, nova auta odlično izgledaju, kakvi će ovi motori sa siromašnom smjesom goriva biti na duge staze ostaje da se vidi.

    Sent from my Pixel 5 using Tapatalk
     
  19. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    U zadnjih 20-ak godina pitanje ima li Ford i jedan motor za evropsko trziste a da je 100% njihov dizajn :D

    Mitsu otpisan sto se tice auta, Nissan mrtva Renola, Suzuki neki jeftinjaci, Subaru se koprca, Toyota i Honda stancaju sarenilo i prodaju (Toyota bruku) na ime, jedino Mazda radi na starom principu napravi sve svoje i ne 1.0 mlince.
     
  20. dams82

    dams82 Komšija

    Ecoboost je razvio Ford, a dizeli su u saradnji sa psa s tim da je meni drago da motor koji je ugrađen u moj auto rasprostranjen, ima dijelova, nisu skupi. Kod nas lik kupio Subaru, riknula mu radilica, morao odvest auto u Sloveniju da se popravi, platio popravak pola auta vrijednosti...

    Sent from my SM-G990B using Tapatalk