Preporuka za smartphone

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by exchanged life, Sep 11, 2011.

  1. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Bas tesko sa ovim danasnjim cijenama. Imas u Domodu, Genelecu, vjerovatno i na drugim mjestima Samsung Galaxy A13, ali je oko 340-350KM. To je bas ono low end, nebih uzeo nista ispod toga. Galaxy A04s je na papiru otprilike isti kao A13, pa ako ga nadjes za koju KM jeftinije, trebalo bi da su slicni po kvaliteti.
     
  2. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

    Fakat otislo u neku stvar, pa prije koju godinu uzeh Note 8T za tu cijenu otprilike...
     
  3. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    Nekad Xiaomi bio best buy za te pare, sad ista ta kategorija u kojoj je 8t kosta preko 600 maraka.
     
    aNaToMiC ! likes this.
  4. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Nema vise novog telefona za 300 KM da valja.
    U taj budzet,vidio sam u Bingu Xiaomi 10A 4/64 za 245 KM ali nije to ta klasa telefona kao Note 8T
     
    Ronaldo_9 likes this.
  5. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

    Galaxy A14, je li dobar izbor?

    Sent from my CLT-L29 using Tapatalk
     
  6. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Ako nadjes 5G verziju,on jeste a 4G preskoci...osjetno slabiji chipset.
     
  7. Haker

    Haker Veteran foruma

    Isto tako i kod mene. Baki crko telefon isto tako tražio i na kraju uzmem A34 donja crta da na nešto to liči iako joj treba samo najosnovnije

    Sent from my Pixel 5 using Tapatalk
     
  8. NaLe!

    NaLe! Aktivista

    Ja sam ocu pokupio Poco M5 neki dan, Android 13, 4/128, baterija OK, realtivno je fluidan onih sat - dva što sam mu ga podešavao, dođe "normalni" brzi punjač, maskica, ali je 365km (Mobitel Studio).

    Nisam uspio ništa naći do 300km novo da mi izgleda iole OK.
     
  9. Haker

    Haker Veteran foruma

    Ma oni te telefone mogu dugo koristiti a ovi jeftini prvu godinu nekako, drugu još nekako, treća mrtav konj. Sad kontam bolje malo skuplji i pet godina rahat

    Sent from my Pixel 5 using Tapatalk
     
  10. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

    Pa zar je 4g verzija opet losija od Redmi Note 8T?

    Sent from my CLT-L29 using Tapatalk
     
  11. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Uzmi da je A10 serija Samsunga kao redmi A serija kod Xiaomija a Note serija je kao A50 kod Samsunga...dakle nisu iste serije uopste.
    Ne znam je li losiji ali znam da 4G ne vrijedi oko 400 KM a 5G je bolji model i vrijedi tih para ako gledamo danasnje cijene.Samo ja bih ma tvom mjestu nasao nesto na olxu kratko koristeno a sa regularnom garancijom...imas redmi nota 10-11 i 11 pro do 400 KM sa pravom garancijom.Telefoni u radnjama su bezobrazno skupi i ja tu nikada ne kupujem.
     
  12. Reznor

    Reznor Overclocker

    Doslo vrijeme da se i telefon opet mijenja, malo neocekivano :D
    Sestra htjela 13 Pro od mene, rekoh hajd svejedno mi je i uzmem svoj stari 11 Red od nje s 64 GB, no vec mu je baterija pri kraju (81%), a i storage je vec popunjen (61/64GB) pa kako stvari stoje moram napraviti par izmjena tu :D
    Dakle, fokus mi je da je baterija dobra i da ima 128GB, preferabilno 256 GB storage-a da ne kupujem cloud storage opcije, te da se jednostavno moze uraditi migracija, kao sto je na iPhone bio slucaj.
    Baterija mi je bitna posebno, jer dosta vremena provedem vani negdje ili u putu i da moze izgurati do kraja dana da se ne ugasi.
    Eh sad, cijena telefona znamo da je otisla malo predaleko, ali i dalje mogu nekako dati oko 2000 KM za telefon i plan je da ga ne mijenjam barem 2 godine naredne (13 Pro je skoro 2 godine potrajao)
    Imam i Pixel 3 XL kao backup, no vec je malo star telefon
    11ka bi mogla pripasti ocu, baterija ce biti zamijenjena, a ja gledam nesto od slijedeceg
    - 14 Pro (Max) 128/256 GB
    - 14 obicna 256 GB
    - Pixel 7 (Pro) - 256 GB
    - Samsung S23+ (Ultra mi preskupa, takodjer pogledah i Fold/Flip u SCC u domod, nije to za mene)
    - Nesto drugo (ispadoh iz fazona), mozda 13 Pro Max 256 GB
    Svejedno kontam sacekati jos malo da iPhone 15 izadje, pa mozda cijene blago se dropaju, a mozda i 14 Pro vise ne bude se mogao naci u prodavnicama :D
    Takodjer, ne bih polovan, posebno kod iPhone ima svega, napise kao nov i onda ima parnica, a i cijenom je blizu novom :D
    Hvala unaprijed :)
    EDIT: Vidim da je cijena Ultre sad pristupacnija, tako da i nju razmatram :D
     
    Last edited: Aug 30, 2023
  13. zoi

    zoi Veteran foruma

    Za te pare možeš kod nas kupiti koji hoćeš telefon, a ti naveo kao da imaš 500 KM :D
     
  14. Reznor

    Reznor Overclocker

    Ma dobro ja ovako sam 13 Pro isto uzeo, ostavljao sa strane pomalo i uzmem gotovinom :D
    Prosli mi je bio bas povoljno izletio tad.
    Mada sto kazes nije u pitanju 500 KM pa da pogrijesim u izboru :D


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  15. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    S23 ultra, prebrutalan telefon u svakom smislu, iPhone bas mora uraditi nesto revolucionarno da se vratim.

    Ja dosta putujem i potreban mi je vrhunski uredjaj, a Ultra vise nego zadovoljava sve kriterije.
     
    Reznor likes this.
  16. Haker

    Haker Veteran foruma

    S23+ ili Ultra od androida jedina opcija, performanse i baterija su top.

    Ne znam jesi li uplatio Iphone 14pro ima problema sa baterijim, ljudi se masovno žale.
    Od iphona onda jedino sačekati 15, možda se obični 15 uklopi u tu cifru.

    Mada ako apple ne stavi 120hz na sve modele to je kriminal.



    Sent from my SM-S911B using Tapatalk
     
    Reznor likes this.
  17. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Nece obicni bit 120Hz, zadugo. To i treca kamera su glavni selling point Pro modela. A 60Hz na iPhone je svakako kao 90 na Androidu.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  18. Haker

    Haker Veteran foruma

    How yes no

    Sent from my SM-S911B using Tapatalk
     
  19. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    60HZ je super dok jednom ne naučiš oči na 120hz,ponekad uzmem kćerkin 11PM da nešto pročačkam i to je ludilo koliko vidim kako sjecka.Nije problem u performansama telefona,sve je fluidno i radi bez greške ali oči se naučile na 120hz i nema tu povratka više.

    A 14pro i max,nisu s baterijom kao prosle serije,taj always on display ipak previse struje trosi,sta ce 15ka donjeti pred nama je.
     
    Reznor likes this.
  20. kvaju

    kvaju Komšija

    Pixel i baterija po meni pogotovo pored ostalih nabrojanih ne idu u istu rečenicu (govorim iz negativnog iskustva).

    Sve se svede na izbor sustava na kraju.

    Preferiraš iPhone, uzmi najmlađi,
    Kod Androida mislim da pored s23 bar ja nebi nista drugo gledao.


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
     
    Haker and Reznor like this.