Mršanje/debljanje/bildanje

Discussion in 'Generalna diskusija' started by NAILS, Dec 19, 2011.

  1. xman

    xman Komšija

    Mislim da me nisi razumio ili ja ne znam objasniti....
    Ista je dijeta. Kardio je jednostavno pokazao se kao suvisan jer ne utice na "fat loss" skoro nikako.
    Takodje i kardio na prazan zeludac ili na "pun" isti rezultati.
     
  2. donjapa

    donjapa Overclocker

    Aha, znaci ista dijeta sa istim unosom kalorija daje isti rezultat kao iste te kalorije + kardio?

    Nekako mi nelogicno jer recimo sa -1000kCal kardija moras imati veci deficit sto ce eventualno ubrzati proces gubitka masnih naslaga. Koliki dugo su bili na dijeti?

    Nisam neki ekspert, ali jesam citao na tu temu relativno puno kad sam vise trenirao. Vjerovatno @aeRo ima najbolji input.
     
  3. Haker

    Haker Veteran foruma

    Ako sa tom dijetom pojedeš 2000 kalorija i potrošiš 2400 izgubiti ćeš na težini. Ako na sve to dodaš bilo kakav trening sa kojim potrošiš još 400cal normalno da ćeš još više izgubiti, ne znam kakve ti studije gledaš internet je danas pun govana posebno na ovu temu

    Sent from my Pixel 5 using Tapatalk
     
  4. xman

    xman Komšija

  5. Haker

    Haker Veteran foruma

    Nisam gledao video ali odmah da ti kažem ovaj kanal je smeće i upravo ono što sam gore rekao, ovakvih je sada pun k na internetu.

    Sent from my Pixel 5 using Tapatalk
     
  6. xman

    xman Komšija

    Znam. Medjutim lik se poziva na meta analize raznih istrazivanja a i ja sam video brzinski pogledao i neke stvari su mi zvucale nelogicno. Narocito sa mojim elementarnim znanjem o doticnim temama.
    I ja treniram,i odem dva puta sedmicno na neki mix brzog hodanja i trcanja,prije dorucka,sa koliko toliko adekvatnom ishranom,pa me video iskreno zbunio,ispada da sve to radim dzabe:D
     
  7. Haker

    Haker Veteran foruma

    Ne treniraš uzaludno ne sekiraj se. Evo pogledao sam video i očigledno si sve pogrešno shvatio.

    Sent from my Pixel 5 using Tapatalk
     
  8. xman

    xman Komšija

    Sta konkretno?
     
  9. Haker

    Haker Veteran foruma

    Šta tebe konkretno buni ovdje?

    Sent from my Pixel 5 using Tapatalk
     
  10. xman

    xman Komšija

    Pa tvrdnja da je kardio skoro beskoristan u topljenju sala,da nema razlike izmedju topljenja sala dijetom i dijetom+kardio,da kardio praznog stomaka je isto sto i punog. Da se moze "mijesati" u rezultate u teretani ima smisla naravno.
     
  11. Haker

    Haker Veteran foruma

    Druže nisi shvatio. Kardio nije beskoristan ali većina ljudi misle da je be all and end all kada je u pitanju "topljenje" sala.
    U ovom videu sve što kaže jeste da sve aktivnosti HIT, steady pace kardio, dizanje tegova sprže sličnu količinu kalorija, što se na kraju i svede na calorie in calorie out.
    Kardio na prazan stomak nema veze, ako ima to je minimalno.

    Drugim riječima šta god radiš ako ti se sviđa super. Na kraju cijeli click bite ovog videa je da nije dobro pretjerivati jer bi mogao kraće živjet, yeah right Sherlock

    Sent from my Pixel 5 using Tapatalk
     
  12. xman

    xman Komšija

    Sve sam ja shvatio samo sto se ne poklapa sa onim sto sam citao i cuo.
    A ako cemo npr ja i ti jesti isto,stim da cu ja trcati redovno a ti lezati i gdje cu na kraju ja izgubiti manje od pola kile vise od teve sto su te studije pokazale,jastaj nego beskoristan kardio u te svrhe.
    Sto me nece odvratiti od toga naravno.
     
  13. Ekstrauterina

    Ekstrauterina Aktivista

    Recimo da ti i ja imamo isti bazalni metabolizam i da dnevno potrosimo 2000 kcal onak usput.

    Obojica odemo na dijetu i jedemo 1600 kcal dnevno, uz razliku da ja i dalje ne radim nista posebno a ti uz to dodatno trcis i dnevno potrosis jos 300 kcal trcanjem.

    Ja cu biti u deficitu od 400 kcal dnevno, dok ces ti 700 kcal i ~75% ces brze od mene mrsati.

    Uz pretpostavke da je sve idealno i da 7700 kcal je 1kg masti, meni ce trebati skoro 20 dana da izgubim 1kg masti, dok ces ti tu uraditi za 11 dana.
     
    Aldiin likes this.
  14. Haker

    Haker Veteran foruma

    Upravo tako, tih 400cal je upravo dodatnih 0,5kg sedmično što je i cilj, imaš fine kalorije na raspolaganju tako da možeš kvalitetno jesti i mršaš 0,5kg sedmično. Velik kalorijski deficit nije dobar, idealno je 300-500cal na dnevnoj bazi.

    Sent from my Pixel 5 using Tapatalk
     
  15. xman

    xman Komšija

    Kada je ishrana u pitanju meni su najgore ideje sta jesti. Pite,maslenjake ne jedem.
    Najcesce jedem mljeveno meso sa par jaja,piletina ili junetina sa onim smrznutim povrcem,povremeno konzervu tune i to je to.
    Ne brojim kalorije. Dva obroka dnevno.
    I kikiriki navece,volim kikiriki:D
    Par dana kada se opustim i pocnem sa pomfritom,keksovima i cedevitom pocne stomak rasti heheh
     
  16. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Bez dobre prehrane, nema kvalitetnih rezultata.
     
    sgt. bull likes this.
  17. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    @hurmash1ca

    [​IMG]

    Bas sam gledao da budu MG i ZN kao sto si govorio.

    Pored ovoga koristim whey, kreatin i beta alanin.

    Naravno, trening i prehrana na visokom nivou.
     
  18. xman

    xman Komšija

    GymBeam whey,valja li cemu?
     
  19. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    Nije bas tema, ali moze li ko preporuciti nekog kiroprakticara u Sarajevu? Pozeljno ako neko ima u opcini Novi Grad zbog blizine.
     
  20. Haker

    Haker Veteran foruma

    Šta je problem sa leđima?


    Šta god da je nisam siguran da ti je on rješenje

    Sent from my Pixel 5 using Tapatalk