Mršanje/debljanje/bildanje

Discussion in 'Generalna diskusija' started by NAILS, Dec 19, 2011.

  1. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Sto bi onaj djed rekao: Vjezbaj pi*da ti materina :)
    Al dobro, ljudi kad imaju problem, hvataju se za slamcicu ako treba.

    Kod mene je skroz druga stvar, 14:50 na ovom klipu, nemam bolova u kicmi ili jako malo, rijetko i zanemarivo. Ali zato imam trnjenje u stopalima i podkoljenicama, a u zadnje vrijeme i u sakama. Jedan dan vise, drugi manje. Al traje evo vec 4-5 mjeseci. I doktor se cese po glavi, ne konta sta je. Moze biti ovo ili ono.
    Tjesim se da ce proci samo od sebe, kao sto ovaj doktor na klipu rece, al dabogda :)
     
  2. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    nije problem, nego mi jednostavno treba da me malo 'polomi'

    puno se sjedi, pogotovo kad se zadam u poslu pa izgubim pojam o vremenu, prije sam pokusavao praviti cesce pauze al jbg izgubi se na produktivnosti.

    ujutro kad ustanem tacno bi mi dobro doslo da me neko za noge i ruke uhvati i povuce u svom pravcu.

    nekad dok lezim pa se protezem u odredjenoj pozi ili kad sjedim pa noge istegnem, zna mi skljocnuti u donjem dijelu ledja i tad osjetim bas veliko olaksanje.


    tako da ako imate koga za preporuciti, preporucujte dok sam na godisnjem :D
     
    Reventon likes this.
  3. Haker

    Haker Veteran foruma

    Nađi neku šipku pa visi svaki dan pomalo. Odradi 10min vježbice, možeš ih lako naći na yt i vremonm ćeš popraviti situaciju.
    To olakšanje koje osjetiš je instant ali problem ne rješava jedino da te ispucava svako malo.
    Korijen problema je prekomjerno sjedenje i to je to.
    Ne znam koliko imaš godina ali stavi sebi podsjetnike da ustaneš malo i razgibaš se, jednom kad sjebeš leđa nema tu više popravke.

    Sent from my Pixel 5 using Tapatalk
     
    Reventon likes this.
  4. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Bas gledam jucer na njemackom RTL, 100% ce nas fasovati bolest kicme prije ili kasnije. Sto zbog sjedenja i loseg drzanja, sto zbog mobitela. Buljenjem u njega krivimo vratnu, a sjedenjem lumbalnu kicmu.

    A ta ideja za sipku ti je dobra, imam iza kuce cijevi, moram se i ja zadati malo.
     
  5. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma


    Pokusavao, ne ide. Posao je takav jednostavno treba mi fokus i kad radim da ga odradim kako treba. Pokusavao sam stojeci al ne mogu dugo, 30 min i dosadi.

    A moracu uzeti i ja sipku. U teretani sam ponekad se vjesao i dobro dodje. I onaj roler kad stavis ispod ledja isto pomogne dosta.
     
  6. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Hodanje. Izadji hodaj 2x30min dnevno. Kvalitetan madrac. Manje sjedenja. Yoga, vjezbe za ledja.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  7. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Ja se neki dan spustio pjesice s planine (nekih 6-7km strmih staza), sjeo u auto i morao odmah podesiti head-up displej, otislo mi linija vida 3-4cm prema gore, ispeglao se :eek:
     
  8. Haker

    Haker Veteran foruma

    Čuj dosadi. Jebiga druže, ona nađi da ti pucaju ali jasno ti je da bacaš pare. Jednostavno se moraš više kretati i vježbati, ne mislim mrtvo dizanje i teretana nego korektivne vježbice svaki dan.

    U prirodi nismo stvoreni za sjedenje, a ako se sjedi to je onda turski sa prekriženim nogama. Evolucijski su nam leđa ista, a stolica je izmišljena tek debelo kasnije :)

    Sent from my Pixel 5 using Tapatalk
     
  9. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    hodanja svakako dosta ima i to svaki dan.

    jebiga, ne mogu ja sad objasnjavati u detalje kakva je situacija, raditi se mora, i ja bih volio posao imati gdje me klijent hoce cekati i nece pozurivati sa poslom, al toga nema.

    kad se krene raditi, radi se 2-3 sata u cugu, u medjuvremenu pogase se sve notifikacije sa strane da ne prave distrakciju, u timu se javljaju samo ako je bas urgentno.

    ne ocekujem ja cuda, jednostavno, dobro rastezanje i da me ispuca jednom, jer imam osjecaj da mi to tijelo bas trazi.
     
  10. p4ja

    p4ja Komšija

    Nista to, istegnes se i odma se vratis na stolicu i u polozaj kornjace..
    3-4 treninga sedmicno minimalno, mrtva dizanja, squats sa tezinama pa makar po pola sata.. za mjesec dana bice ti sega sjedit i po 3-4 sata na stolici.
     
  11. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Mrtva dizanja pravo losa za ledja. Mozes ih samo sjebat tako. Cucnjevi s tegovima, nepotrebni. Obicni cucnjevi dosta.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  12. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    to stoji sto kazes.

    evo isao sam prosle sedmice, mogu reci prvo da me polomio cojk :D ali sam se super osjecao, vrat kad mi je namjestio, s takom lakocom sam okretao glavu lijevo desno, ogromno olaksanje u donjem dijelu ledja, ogromno.

    imam blagi oblik skolioze, i na tome cemo raditi par ovih tretmana.

    od cetvrtka pa do danas, jednostavno osjetim promjenu u ledjima, nekako da je kicma vise na svom mjestu sada nego gdje je prije bila. ne znam, moze biti i placebo, ali primjetim.

    s teretanom sam pauzirao dok ovo ne zavrsim pa cu ponovo nastaviti. mrtvo je odlicno za ledja, ali za to se stvarno moram nakaniti da radim :D :D
     
  13. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Za dead lift treba da si u top formi i da su ti misici kicme vec spremni za taj napor. To je prakticno zadnja vjezba nakon godina treniranja.
    U tovom slucaju, a vazi i za vecinu nas koji sjedimo na poslu, riskiras da napravis povredu i zavrsis na koktelima injekcija :D Jos pogotovo sa skoliozom.

    Za pocetak radi ovo kuci, bit ce ti dovoljno, svaki drugi dan, ujutro i navecer, 3x10 ponavljanja.
    [​IMG]
     
    EL NINO CFC and Stevie_Ray like this.
  14. Haker

    Haker Veteran foruma

    Sve ima svoje mjesto u treningu, ali njemu trebaju više ove sličice nego teretana, posebno ako ti se ne ide u nju.

    Ove vježbice ti trebaju a ne davanje novca na termine i ispucavanja.

    Sent from my Pixel 5 using Tapatalk
     
    Ronaldo_9 likes this.
  15. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Ma plivanje ti je najsigurnije
     
  16. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Jest, samo plivanje nije bas nesto sto mozes radit svaki dan, a ove vjezbe mozes.
     
  17. p4ja

    p4ja Komšija

    Tako je buraz, nemoj slusat ove komentare tipa valja ne valja.. najjaca vjezba na dunjaluku sto postoji.. pocnes sa sipkom i lagano pojacavas po potrebi.. I consistency naravno… ovo sa stolicom neces osjetit jer ces ko pracka biti.. da ne pricam o spavanju i budjenju..sretno
     
    EL NINO CFC likes this.
  18. Haker

    Haker Veteran foruma

    Baš me interesuje kako je to najjača vježba na dunjaluku :D

    Sent from my Pixel 5 using Tapatalk
     
  19. p4ja

    p4ja Komšija

    Idi tamo bolan mjeri sa damirom jel ti auto potrosilo decu\dvije vise nafte, mani se tegova i vjezbi.
     
  20. dmr

    dmr Veteran foruma

    Ne salji ga meni :D


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
     
    p4ja likes this.