Najbolji mob do 220KM

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by Thomas Angelo, Oct 16, 2007.

  1. Thomas Angelo

    Thomas Angelo Aktivista

    Hoću da kupim novi mobitel, ali stvarno ne znam koji. Želio bih da mi vi preporučite neki, može biti i polovan ali da mu cijena ne prekoračuje 220KM. Neka ima mp3 i 3gp podršku i da se kartica može u njega ubaciti. Znači, po vama najbolji mobitel do 220KM. Nadam se da ste me razumjeli :)
     
  2. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    nov? polovan?
     
  3. Thomas Angelo

    Thomas Angelo Aktivista

    I nov i polovan :)
     
  4. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    my bad. pospan u ta doba. u tom slucaju polovna Nokia 6630/6680 ili N70 ako slucajno uspijes naci za tako nisku cijenu.
     
  5. vnm_

    vnm_ Komšija

    K750i/W800i/W700i pa na koji od ovih naletis kupi :)
     
  6. drdamir

    drdamir Aktivista

    Potpisujem.
     
  7. NAILS

    NAILS Moderator

    hmm.. w700 i w800 su nesto losiji od k750, imam k750 a koristio sam predhodna dva tako da znam, razlika je mizerna, gotovo je i nema ali k750 kad uzmes, vidis da je nesto bolji po pitanju ekrana i sto ima dugme za prećicu dok je to kod w800 i w700 dugme za player.. i recimo w700 nema auto fokus

    moj ti je savjet uzmi k750, imas naj bolju kameru od 2mp, sa r1cao21 verzijom softwera mozes stavit karticu od 2GB a da pri tome nema razlike u brzini, jedina mana mu je, kao i kod svih SE telefona, video klip, hebiga, 176 x 144 sa 12 slika/sec pa ako ti odgovara, onda ok
    i trazi verziju r1ca021, kazu da je naj sigurnija.. i ako budes uzimao skidan s mreze, onda samo O2.. ostali koji su skidani, recimo vodafone, oni imaju svoje sw pa su do neba glupi i recimo ne moze mp3 za zvono.. itd itd

    n70 je nesto bolja, symbian, ali ne znam dali mozes naci za te pare, ona je nesto skuplja

    6680 je dosta slabija, gotovo ista ko n70, samo malo slabiji displej, kamera je 1.3 dok ne kod n70 2mp ali bez auto fokusa.. i 6680 nesto sporiji

    eto, ostalo mi ne pada na pamet
     
  8. Thomas Angelo

    Thomas Angelo Aktivista

    Neki dan sam imao priliku da koristim 6680 i stvarno mi se svidjela. Kamera mi nije važna, pošto ako hoću nešta slikati ponesem svoj digitalac :)
    Najvjerovatnije da ću uzeti 6680 po cijeni 200KM. Hvala svima !
     
  9. Almir

    Almir Komšija

    Kako se kreću cijene n70 trenutno?
     
  10. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    270KM maksimalno za polovan telefon...
     
  11. DARK_MESSIAH

    DARK_MESSIAH Novi član

    za 220 KM uzmi brate k750i. dobar mob
     
  12. AhmeT

    AhmeT Overclocker

    i to nov se moze naci za te pare... u susjednoj nam zemlji :D lahko se da skinut sa mreze, mislim da i kod kuce se moze (pretpostavljam da je CID49 odavno probijen, jer nesto nisam pratio desavanja na ovom polju u zadnje vrijeme)... zatim, relativno lahko se moze i moddat u w800, i ubacis nove drivere za kameru, zvuk, pa customiziras meni (recimo, moze se ubacit onaj animirani meni, u psp stilu, koji se meni iznivno dopada, a taj meni ima na w seriji)...

    uglavnom i ja mislim sebi nabavit jedan k750... jedino sto je u vipu vodafe brendovan, sto mi se nesvidja... u tele2 paketu ne dodju slusalice, nit kartica (sto mije cudno, jer je to standardna oprema al eto, rece mi zena tako iz supporta)

    i sto se tice cijene kod nas... ja prije mozda pra sedmica pitah lika za k750, nov... kaze nema novog, samo polovan, i to 230km... ja bezobraznika... mogu nov nabavit po toj cijeni, samo se valjda 100kilometara vozit

    a recimo, mislio sam nabavit i 6233, koja se isto mogla nabavit za fine pare... 200km preracunato... al problem je sa dekodiranjem... te nove nokije, bb5 nesto seru i dekodiranje je 40€-50€, sto je ipak puno... a stvarno sam se bio napalio na taj mob... i na klipove sto snima... a i kod nas nbi trebao biti preko 300km, otkljucan, tako da i to tome mozes razmislit... treba da ima i polovnih, za te pare sto si napiso kao granicu

    uh svaceg se ja napisa... valjda ces skontat sta od ovog... :D

    p.s. za isto za 200km (preracunato :D) se moze nabavit LG KG800, popularna chokolada :D jest da je mob malo isfuran, al ako ti je izgled bitan razmisli i o njemu... nema memoriju prosirivu al 128mb je dovolno za nekoliko finih pjesama, a plus dobijes i slusalice u paketu, i 3.5mm adapter tako da imas kakve in-ear sluske mozes ih iskoristit :D (recimo one sa sea w880) a inace mob je fin, solidne je izrade, slider je isto prilicno kvalitetan, mada zna jednostavno otic nakon nekoliko mjeseci... ja sam se dvouio izmedju njega i k750 al prevagnuo je se... ipak me myphoneexplorer, onolike java igre, community, modding, softver, bt igranje i svasta nesto privuklo vise od pukog izgleda..