Sam polako procitajte i pomozite.

Discussion in 'PC konfiguracije, notebook računari, servis' started by abasi, Sep 13, 2004.

  1. abasi

    abasi Aktivista

    Braćo , sestre , drugovi, jarani, jaranice, prijatelji, neprijatelji, .... pomagajte.. :)

    Imam jedan problem. nije velki a vala nije ni mali. i kanio sam se ima godinu da vas pitam ali nikako.. jeb ga. Lijen sam pravo..
    :lol:

    Naime...
    problem je slijedeci.

    polako tepSIJA
    :lol:

    vako:

    Nekada mi komp nece da se upali,, ustvari upali se on.. svjetli dolje ona zelena lampica i lampica za HDD ali nema slike na monitoru.., ja ga REStart i opet isto sranje... tako ga ja restartujem cijeli dan ali on isti Kurac. nema slika i nema. cuje se da radi ono sranje dolje . onaj Disk ali neam slike...

    i skontao sam do cega je ... ustvari kako da se to ne desava..

    Kada ugasim KOMP.. iskljucim ga iz struje ( ili ugasim ga na produznome kablu) i slijedece put kda ga palim sve je OK...

    eto dosao sam do rijesenja... i tako svaki put kad ga gasim moram ga IŠTEKATI iz utičnice :D i to mi nekada ide na Jetru... jer nekada zaboravim da ga ištekam iz struje pa slijedeci put kada ga palim nece da se UPALI i onda ga moram iz struje OFF pa ON... i vjerujte iznervira se covjek .. majku mu jebem DO ČEGA JE ????

    ovo mi se pocelo desavati kada sam promjenio MAtičnu i Graf..

    MB mi je MSI PT8 Neo
    graf ATI 9200 gigabyte 128 bit, 128 ddr.

    e zaboravio sam jos nesta reci...

    znate onaj zvuk kada se pali komp.. ono BIp, grr. ili kako vec. ono na pocetku kda se tek pali komp. dok je ono CRNO jos :D.. eh toga meni nema - ne cuje se kada ga ne iskljcim iz utičnice... a kada ga OFF pa ON sve je ok ... ide onaj zvuk, pa slika i sve OK...

    eh sada me intresuje do cega. je ? mater mu jebe,

    Ja mislim da je to jebem MB. ili pak do graf..

    A do napojne nije ... kupio (dobio) sam novu i isti Qrac. i sa onom starom je isto bilo ...


    AJD pomagajte
    :x
     
  2. strawa

    strawa Aktivista

    ma ploca garant, i meni je nekad isti problem bio sa soyo plocom i celerom 366, ni promjena napojne nije pomogla.
    tek kad sam uzeo drugu plocu bilo je ok.
    valjda prolupa vremenom ill je sa nekim felerom :) eventualno da probas neku drugu marku napojne?
     
  3. abasi

    abasi Aktivista

    jeb ga...
     
  4. nodi

    nodi Novi član

    golemo,
    otisla ploca :D
    probaj:
    - resetovati memoriju
    - izvadi bateriju iz ploce
    - istekaj iz struje
    i poslije sve vrati podesi i probaj ponovo!
     
  5. abasi

    abasi Aktivista

    Nisam Lud cojece... cuj otisla ploca..pa radi jeb ga ja..
     
  6. syss

    syss Veteran foruma

    vidio sam već takvih problema na msi-ju (doduše stariji model je bio, al naročito sa restartom je bilo problema).
     
  7. abasi

    abasi Aktivista

    aha,, ok Hvala vam ;)
     
  8. abasi

    abasi Aktivista

    Bice bolje :mrgreen: :twisted:
     
  9. AggressoR

    AggressoR Aktivista

    ma neka ono glavno radi.
    sta fali sitekati pc iz uticnice i ponovo ustekati? nista

    dzabe pare trositi ako radi
     
  10. ming

    ming Veteran foruma

    probaj ga palit sa hotkey-om ako moze u biosu crtl+f1 u mene (ja sa sam jedno vidio bazara problem oko paljenja naime zajebavalo ono power dugme i prebacili ga na restart i fercera) usput i napojna moze zajebavat itekako
     
  11. djambo

    djambo Aktivista

    Kolko mi se cini tu je problem samo napojna.Vecina ploca radi sa svim napojnim jedinicama a neke ne zele da rade u slucaju malog pada napona.Nabavi neko bolje napajanje ako ne pomaze stabiliziraj si napon u uticnici.To sam ja napravio davno prije.
     
  12. abasi

    abasi Aktivista

    Napravio ....

    :lol:

    onaj CTRL+F1 je zakon :D :lol:

    samo to stisnem prije sto ga upalim :lol:
     
  13. ming

    ming Veteran foruma

    a gasi ga na utichnici
     
  14. abasi

    abasi Aktivista

    Jednim Udarcem 4 muhe govnare.
     
  15. d0ga

    d0ga Aktivista

    hahahah
     
  16. BiceBolje

    BiceBolje Overclocker

    Hoce to ko ne zna