1. phactor

    phactor Novi član

    ...omg, stanje na Genelec web siteu je 0 :cry: :cry: :cry: ...a bas sam se ponadao...
     
  2. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    U Plus stigla 3850 512MB. Samo 40KM skuplja od regularne 256 megabajtne. Nije lose nimalo. Sad je dilema - 3850 512 za 364KM ili 3870 512 za 393KM. :mrgreen:
     
  3. Loki

    Loki Komšija

    Sad kad bi birao između te dvije rodio bih tih 30KM.
     
  4. sumeir

    sumeir Komšija

    Čekaj ! :shock: pa meni rekoše da nisu došle 3870 i da će tek stići iza nove godine . Eh! koliko će im trajati "Bajramska akcija" pa da se insan može nadati da je uzme po cijeni od 393KM?
     
  5. Vedo

    Vedo Moderator

    mislim da je 5 dana, pisat ce na web stranici
     
  6. Nani

    Nani Komšija

    Da, sedmica do Nove godine. Tek od ponedeljka rade.
     
  7. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Bio sam u utorak, i rekose mi da nema problema oko nabavke 3850, vec je 3870 problem. Sad hoce li je biti sljedece sedmice dok traje popust nemam pojma (vrlo moguce da nece), ali ako bude, cijena ce biti relativno prihvatljivih 393KM (imho ova trenutna je prevelika iako je standard). Mada su 3850-512 i 3870 gotovo identicne kartice (5-7% maksimalno u korist ove druge), tako da ne treba bacati ni tih 30KM. A pogtovo sto je ZeroTherm cooler na ovoj prvoj odlican, i drzi karticu pod punim opterecenjem ispod 55 stepeni (a i sama kartica nesto manje struje trosi). Tako u medjuvremenu dok sam gledao film, definitivno sam se odlucio za 3850-512. :smt004
    Koga interesuje, ovaj je model u pitanju:
    http://www.powercolor.com/Global/produc ... uctID=1635
    Super sto nije "limited edition" u pitanju.
     
  8. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Samo znaj da vent na njoj radi non-stop na 12V i ne moze se softverski regulirati. A na kraju ta grafa ipak uzima dva slota.
     
  9. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Kad bude love naci ce se i neko bolje rjesenje za hladjenje. Nek gura ovako do proljeca, a svakako se nece cuti dok su mi slusalice na glavi. Super je sto sama kartica nije siroka, tako da se moze bez vecih problema napraviti i single slot rjesenje.
     
  10. Heinz

    Heinz Aktivista

    Stani malo, ti rece da je taj Zerotherm dobar, a sad ga kontas mijenjat, zar je tako glasan ?

    Fakat ne kontam, evo i u ovoj recenziji lik kaze da ohladi kartu na 54C al' da je glasan ko i stock kuler ?! Mislim, ako je dual slot, bakar, heatpipe, ovo ono, otkud da je tako glasan ?

    http://www.itx.ba/index.php?option=com_content&task=view&id=3514&Itemid=41

    A taj Zerotherm je haman i na Club3d kartama koje tusi Genelec, ne znam da se kod nas moze nabaviti nesto drugo, mislim osim onih single slot jeftinoca...
     
  11. GW

    GW Moderator

    Pa vjerovatno zato što se brzo okreće. Plus dizajn samog ventilatora.
     
  12. Heinz

    Heinz Aktivista

    Pa dobro, to se dalo pretpostaviti, ali ipak da je glasan kao obicni, cak i glasniji. Mislim, koja je onda korist od njeg uopste ? :mrgreen:
     
  13. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Glasan je kao i stock, mozda malo manje, samo sto neuporedivo bolje hladi karticu. U oba slucaja ne namjeravam ostaviti stock predugo u kompu. Znaci dodje ti skoro na isto, a dobijes 50/70Mhz brze taktove plus duplo vise memorije sto moze nekada zatrebati u igrama, a pogotovo u profi aplikacijama...
     
  14. Heinz

    Heinz Aktivista

    Kontam to, ali ako bolje hladi od stocka onda bi morao biti i hladniji, ima regulaciju valjda. Kad radim u Maxu ili igram neku igru, nek urla, sta cu mu ja. :mrgreen: Opet mi po dana racunar stoji nako bezze, muzika, mail, photoshop, torrent i sl., bitno mi je da je tad tih.

    To me znaci zanima, ok sto se moze overklokat vise, svaka cast, ali valjda je logicno da je tisa kad se ne pegla puno to mi je puno vaznije... :mrgreen: Ili je najbolje ganjati kakvu pasivnu u startu ?
     
  15. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Tesko je i ovo naci kod nas a kamoli pasivnu. To bi bila najbolja varijanta sa nekim 90mm ventom na 7V. Za regulaciju nisam siguran da li postoji automatska ili se mora nesto naknadno praviti po zelji. Mozda i bios poprave u medjuvremenu.
    Ali eto - vise memorije i overclockirana kartica po defaultu, po performansama stavljaju odmah uz stock 3870. U svakom slucaju, koji god model sa ventom da uzmes, neko bolje rjesenje se preporucuje.
     
  16. Riddick

    Riddick Aktivista

    PowerColor Radeon HD 3870 sa pasivnim hladjenjem

    [​IMG]
     
  17. Riddick

    Riddick Aktivista

    GECUBE Radeon HD 3850 X-Turbo III :arrow: REVIEW
    [​IMG]
     
  18. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Sinoc stigla Club3D 3850 256MB. Standardni taktovi, standardni cooler. Kartica nije glasna, a u automatskom modu se vrti do oko 80C na svega 16%, dok nakon 80% ubrza na svega 23%. Vrlo tiho, pogotovo nakon sto sam stavio jedan 40mm Sharkoon vent na NB koji se poprilicno cuje. Kad rucno podesim brzinu obrtaja venta na 3850, negdje na 45-50% sasvim fino hladi (load oko 70-75C) a nije pretjerano glasno, iako se vec cuje (doduse, ja to ne cujem jer mi je komp van sobe :mrgreen:).

    Nisam se stigao pogirati, ali sam odvrtio 3Dmark 2005 i 2006, sve je na defaultu: E2160, 2GB rama, HD3850.

    2005:
    [​IMG]

    2006:
    [​IMG]

    Naravno ima da je i iscijedim, a i proc cu kloknut dok se boje ne rastope :D
     
  19. Vedo

    Vedo Moderator

    cestitam na novoj grafi, nabaci nam neki mini-review iz prve ruke ;)
     
  20. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    To ti je bio mini review :lol: Fotoaparata nemam, a sta i imam slikat kad je grafa ista ko i svaka druga? :D Eto zaboravio sam rec, u bundle-u dolazi CF konektor, DVI-VGA adapter, DVI-HDMI adapter i jos par s-video kablova, te CD sa driverima. To je sve, nije bas neki bundle.

    Ono sto sam imao otprije instalirano je DiRT koji sad leti na max detaljima, odbenchao sam Company Of Heroes, 1440x900, AA enabled, svi ostali detalji na max, osim tekstura koje su na High, a rezultat je (opet je sve na defaultu):
    [​IMG]
    CoD2 ide lijepo na max detaljima i 1440x900, uz 2xAA i u igri ukljucenom AF. Nisam jos nista drugo stigao probat. :oops: