ATI cat 4.9 ???

Discussion in 'Operativni sistemi, aplikacije i programiranje' started by markonirs, Sep 14, 2004.

  1. markonirs

    markonirs Novi član

    Veoma interesantna pojava kod mene pa me interesuje ima li neko slican problem. Naime odmah po pojavi zakrpe za Doom 3 u vidu tada jos ne finalnih catalysta 4.9 odmah sam iste instalirao ali racunar se restartovao sam od sebe cim krenem sa igricom, odnosno nije se restartovao nego slika postane crna, ton se cuje u pozadini, ali od igranja nista, ne reaguje ni na koju komandu i potom se restartuje. Skinem to i ponovo vratim svoje stare catalyste i sve je OK. Medjutim meni djavo ne da mira i rekoh sam sebi ajd, to i nije bio finalni drajver vec samo probni, juce skinem i finalnu verziju sve sa DN-FX, i control centrom, instaliram pokrenem Doom 3 i opet sve po starom, mrak i restart. Skinem catalyst, vratim stari i opet sve OK. Nije mi jasno sta se desava, pa reko eto da to podelim sa vama. Ne zelim da otvaram diskusiju vec samo da cujem dali se to jos nekom desilo. Kartica je, iako to pise dole da ponovim, Gigabyte Radeon 9600 PRO. Razmisljam da sve to nema neke veze sa instaliranim SP2, ali opet sa druge strane sve je to novijeg datuma i ne bi trebalo da se ne slaze....
     
  2. markonirs

    markonirs Novi član

    Jos bih dodao da imam i problema sa ekranima na raznim uredjajima u Doom 3. Tacnije kada pridjem nekom ekranu slika na njemu se vidi samo iz nekog nenormalnog ugla, inace vidim sam crni ekran racunara, tako da sifre mugu ukucavati samo na srecu. Povremeno na nekim ekranima je normalnije, ali neki ekrani izgube sliku cim im pridjem potpuno. To se odnosi i na boxove sa naoruzanjem...
     
  3. syss

    syss Veteran foruma

    nešto je onda malo gadnije shebano... kod frenda na gigabyte 9600se nema problema sa prikazom (catalyst 4.8, sp1 integriran u instalacijski cd), a ni kod mene na gf3 nema problema.
     
  4. markonirs

    markonirs Novi član

    Opet navodim da ni u jednoj igrici osim u Doom 3 nemam ama bas nikakve probleme. Nisam siguran u kombinaciju Cat.4.9, SP2 i Doom 3...
     
  5. syss

    syss Veteran foruma

    prvo bi posumnjao na sp2.
     
  6. markonirs

    markonirs Novi član

    I ja sumnjam u SP2, iako me nekoliko ljudi uverava da je odlican, ja nesto nisam primetio te prednosti...
     
  7. syss

    syss Veteran foruma

    ma kakvi odličan... 250-300 aplikacija (programi + igre) ne rade sa sp2, ako se pravilno ne konfigurira onaj firewall.
     
  8. ming

    ming Veteran foruma

    ma ja nisam nikad mjenjao drajvere stariji su od dooma i sve radi kako treba sada me malo zeza 3dmark2003 5500markova (sa ovom konfiguracijom) doom i far cry je prekucan sa 4AA/8AF pa vidi trebaju li uopste petljavine oko novih drivera

    koliko sam ja vidio izasla je vec naka zakrpa za catalist 4.9
     
  9. Bimbrlok

    Bimbrlok Aktivista

    Imao sam slican problem ali nije to catalysta 4.9 nego do same zakrpe od dooma3 deinstalirao sam igru i ponovo je instalirao i sve je opet proradilo
     
  10. markonirs

    markonirs Novi član

    To nisam probao, razmisljao sam o toj varijanti ali me mrzilo da ponovo instaliram Doom 3. Mozda i probam za vikend pa da vidimo dali ce proraditi.
     
  11. BeastMaster

    BeastMaster Aktivista

    Problem je isključivo u Atiju i njegovim drajverima, kod nVidija kartica Doom III radi bez ikakvih problema i sa SP2.
     
  12. ming

    ming Veteran foruma

    sp2 nema veze sa tim da je do njega nebih nikako htjeo pokrenut aplikaciju
    problem je u 'code mafiji 'tj. driver team od atija
     
  13. markonirs

    markonirs Novi član

    Zaista više nisam siguran šta je proble. Prksinoć sam deinstalirao Doom 3, poskidao sve što ima bilo kakve veze sa grafičkom, nabacio cat. 4.9, vratio Doom 3, i opet isto. Dakle prođe uvodni ekran igrice ja učitam sačuvani deo igrice i računar odlazi u mrak bez perspektive povratka. Skinem 4.9 vratim 4.8 sve u redu. ZONA SUMRAKA. I tako ja pop..... i sinoć napravaim FORMAT C:, i ponovo instaliram sve od početka ali sa starim dobrim SP1, međutim bilo je kasno da instaliram Doom 3, jer evo već sam na poslu, ponedeljak rano ustajanje i sl. Danas ću nabaciti Doom 3 pa sutra ujutru ide informacija dali hoće ili neće taj cat. 4.9 i hoće li sve napokon raditi kako treba. Pada mi na pamet da nije neki nesporazum sa A64, ali to mi izgleda potpuno nelogično i koliko se ja razumem u sve ovo ne bi trebalo da je to.

    U svakom slučaju sutra stiže konačna informacija A64 + ATI 9600PRO vs Doom 3.
     
  14. syss

    syss Veteran foruma

    a da probaš isključiti onaj vpu recover u driverima?
     
  15. Esh

    Esh HWB

    hm, prije bih rekao da je to flaw u cat 4.9, sto i ne bi trebalo biti toliko iznedjajuce..
     
  16. Bimbrlok

    Bimbrlok Aktivista

    Kod mene sa catalyst 4.9 i SP1 radi sve kako treba a sa onom zakrpom nece
     
  17. markonirs

    markonirs Novi član

    Pa evo sta sam uradio. U GLOBALU NIŠTA. Instalirao sam Doom 3, pokrenuo ga, on je prosao uvodni ekran i kada sam došao na red za igranje MRAK I BLOKADA. Ja sve to naravno restartujem, pokrenem NFS Underground, a on leti. Ponovo pokrenem Doom 3 i on po prvi put proradi!!!, ali hoćeš malo. Nema slike na monitorima pa ti igraj. Znaci ulazis u kontrolnu sobu gde treba da ukucas šifru za oružje ili prolaz, monitori rade, čim ja pridjem na dovoljnu udaljenost da mogu da kucam šifru monitori tamni. Pa ti kucaj ako možeš. Ma super. I neka me neko ubedi da nije do drajvera. Ako ovaj ATI ne napravi nešto pametno do nove godine, mislim na neke drajvere na kojima će sve da radi, skupljam kintu i bacam ga u zaborav. Da se razumemo, ja gotivim ATI kartice, čak mislim da u istoj klasi rade brže od konkurencije. Pre ove kartice sam imao GF4 Ti 4200, a pre nje ATI 9000 PRO, međutim male razlike u brzini nisu vredne ove patnje sa drajverima. Ja sam se nadao da je to ATI rešio sa zadnjim verzijama, ali izgleda da se tu priča nije završila. Kod nekog radi sa zakrpom, kod nekog ne, kod mene neće jedan katalist, drugi hoće, pa šta je to bre. Kartice su nam iste. Kad smo već kod ovog biću još malo dosadan pa ću vam ispričati i moju muku od pre mesec dana.
    Naime kada sam rešio da menjam ploču i procesor za ovu 64-bitnu tehnologiju, naručim uz mog A64 , MSI K8N Neo ploču (n-force 3 250). Sve to lepo namontiramo u servisu, instaliramo programčiće, igrice ali čim pokrenem bilo koju igricu, RESET računara. Ajd promenimo cat. pa probamo opet, ništa. Izmenjamo 5, 6 verzija cat. opet ništa, igrice ni makac. MRAK. Ma ploča neispravna 100%. Čisto reda radi ubacimo FX5700 --------MA LETI SVE.... I tako ja shvatim tužnu istinu i pošto trenutno nisam imao pare da menjam i karticu, vratim ja ploču i uzmem ASUS-a sa VIA čip setom, nisam baš bio oduševljen, ali šta je tu je, IDEMO DALJE. E sad, ne znam zašto sam vam sve ovo ispričao, ali ne može da škodi. A već i vrapci znaju da sve što ne škodi može da koristi. PA eto ne mogu više da kuca, a kava mi se oladi. POZDRAV.....
     
  18. BeastMaster

    BeastMaster Aktivista

    A šta je ja tebi reko za tog Atija :D? Menjaj bre taj krš :p
     
  19. markonirs

    markonirs Novi član

    To si se ti probudio ovako rano onako, ili da bi mene z.....Ajde bre neko ozbiljno mišljenje da čujem, ti idi spavaj....
     
  20. ming

    ming Veteran foruma

    doom je prekucan za dva dana nema potrebe da covjek sad nabacuje sijede rad toga