POMAGAJTE !!!

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by abasi, Aug 18, 2003.

  1. abasi

    abasi Aktivista

    DOBRA FORA !!! :D

    :(
     
  2. Pinky

    Pinky Aktivista

    Ovdje mozes otprilike vidjeti razno razna iskustva sa WD-ovima
    http://hwb.rock-planet.com/forum/viewtopic.php?t=46
     
  3. syss

    syss Veteran foruma

    na maxtorovim stranicama kažu da neki njihov softver (powerblast... taq nekaj) može riješit problem bed sektora pisanjem nula na cijeli disk, zaopravo low level format. jel netko imo kakva iskustva s tim?
    jel da radim to il tražim novi disk (mislim zadnje je bolja opcija, al pederi naplaćuju prebacivanje podataka na taj novi disk).
     
  4. syss

    syss Veteran foruma

    ma pod garancijom je do iduće godine... nije mi to bed. nego sam ja njih kontaktiro odmah kad su mi se javili bad sektori (oko 2 mjeseca upotrebe) i rekli su da im slobodno dofuram, al ako hoću podatke dobit na novom disku moram platit (vjerovatno da je cijena simbolicna, al stvarno mi se ne da ic do njih u firmu i jos im davat novac).
    to ti je mala firmica tu u zg-u u kojoj sam igrom slucaja (citaj nedostatkom para) morao kupit disk (i jos neke sitnice) jer su davali na cekove.
     
  5. Pinky

    Pinky Aktivista

    Pa fakat kako ih nije stid :evil:

    Umjesto da te ljube u guzicu i izvine sto ti je disk crko, oni ti tako bezobrazno naplacuju, ccc. Mi mislili zagrebcani posteniji :lol:

    Dodji kod mene u firmu pa ces vidjeti usluge (i cijene :lol:)
     
  6. Vodeni_zeko

    Vodeni_zeko Novi član

    Uspio sam izljeciti bad sectrore sa Kill diskom.I ovaj je jako koristan, pomogne u vecini slucajeva s tim jos da sacuva podatke
    HDD regenerator
    Poenta je sto ga low level format nasilu prepise sa nulama i tako "izljeci" disk.
     
  7. abasi

    abasi Aktivista

    [/quote]Dodji kod mene u firmu pa ces vidjeti usluge (i cijene :lol:[/quote]

    Koja je u Tebe Pinky firma ( plus ??? )

    :?:
     
  8. Lamagician

    Lamagician Komšija

  9. Pinky

    Pinky Aktivista

    Tnx Adi :wink:
     
  10. syss

    syss Veteran foruma

    e pa to radi i ovaj maxtorov program, znači to bi sve prošlo i disk više ne bi imao bad sektora... jel su ti se poslije vratili, jel bilo kakvih problema pri radu s diskom?


    pinky... tu kod nas te male firmice zele zaradit svaku kunu da bi opstale i to se onda manifestira na ovaj bezobrazan nacin naplacivanja. dok velike firme prodaju goleme mase kompova i komponenata... njih pak boli qrac za nas male korisnike, pa te obicno secu po 5-6 puta do njihovog servisa. ma svi su tu bezobrazni... otvorit cu ja firmu pa naplacivat prijenos podataka...
    kako kod vas stoje veze na internet i to, dial-up je sigurno tu, al jel se kaj novo najavljuje?
     
  11. syss

    syss Veteran foruma

    i kod nas je uvijek kupac u pravu... najvise je u pravu kad trazi dodatni cooler za kuciste i dodatni ide kabel, koji se naravno naplacuje... sramota :(

    kod nas isdn impulsi su isti ko i fixna telefonija, samo moraš uzet dva kanala (2x pretplata) i ako hoces surfat na 128k moras duplo placat impulse... isplativo :roll: (cijena pretplate me ne zanima jer je već ovo neisplativo)
    dsl priključak... 500€ osnovni paket 384/128 dode mjesecno oko 50€ sa limitom od 500-700mb mjesecno (svaki dodatni mb je pola kune... 1€=15mb). nas telekom je nedavno priznao da im je postojeca infrastruktura qrac i ovih 1000 jadnika kaj je uzelo dsl su popushili... sad grade nekaj totalno novo (isto dsl, al nekaj izmijenjeno). adsl nemamo.

    al eto nova stvar dolazi... kablovska tv sa kablovskim internetom... za god-dvije ce napravit i VoIP... tako da se maknem sa ovih monopolistickih gadova (hrvatski telekom majku mu...). pazi ovo (ak imam tocne informacije)... pretplata 30€, motorolin modem iznajmljivanje mjesecno 3€, 1Mbit download (upload ne znam, moze se nadoplatit za vise), nema limita u skidanju, uvijek onlajn i sve to mjesecno izade 30-40€ na racunu. raj & heaven :D

    naravno postoji mogucnost da nam opet mazu ochi s nekim preparatima :evil:
     
  12. Vodeni_zeko

    Vodeni_zeko Novi član

    Sa 30 GB IBM jeste i dalje zna pravit bad secotore, sa 40 GB IBM nije, zasad.Izgleda da je to problem do mag. medija.Recimo radi mjesec dana normalno onda kad se malo vise optereti(kopiranje divxa,logova i svega sto je veliko) vrati se na staro stanje i pocne brljat i pravit bad sectore.
    Ako imas garanciju na taj disk preporucujem da ga vratis,ako ne onda probaj nemas sta izgubit :wink: hdd regenrator ili killdisk i tako ga drzi u radnom stanju dok ti to ne dosadi radit.Naravno taj disk koristi cisto za neka testiranja(novi programcici,OS-ovi,...) ako ode HDD da nista ne izgubis.
     
  13. dottler_

    dottler_ Novi član

    Kad smo kod konekcija...LogoSoft-ov Wireless ima dva paketa...jedan je Apollo (koji je pinky spomenuo...15€ pretplata sa 30MB d/l-a i 30MB u/l-a) a drugi Voyager (koji ja imam...oko 32€ sa 90MB d/l-a i 90 u/l-a).

    Brzina Voyager-a je 1mbit/s a Apollo-a 768kb/s.

    Uskoro LogoSoft planira i uslugu kablovskog interneta...koji ce imati najvjerovatnije 1.5mbit-u brzinu i mnogo vece limite od Wirelessa. Jedina mana svega toga je sto je LogoSoft samo u Sarajevu...ali ima vremena...shiriti ce se.

    BITCHnet-ov ADSL nechu komentirati. ;)
     
  14. syss

    syss Veteran foruma

    znaci i kod vas "veselo" s(r)tanje kao i tu...
    mi smo nedavno slavili 10@hr, kao deset godina interneta u hrvata... jebemti deset godina kad ja jos uvijek jedan te isti analogni modem (o ubrzanju necu govoriti), a dok citam informacije sa stranica placat impulse na temelju vremena... :x :x :x
     
  15. dottler_

    dottler_ Novi član

    To je razumljivo..jer u ovakvoj drzavi kakva jeste...niko neche, sa punim pravom, vidjeti profit u manjim gradovima.