Pro Evolution Soccer / Winning Eleven / eFootball thread

Discussion in 'Igre i konzole' started by forzajuve, Jul 16, 2007.

  1. Gogeta

    Gogeta Aktivista

    Imal neko da igra pes 2008 na ps3 pa da odigramo koju online ?
     
  2. MadbaLL

    MadbaLL Overclocker

    rijetko ko ima ps3.
     
  3. ColdFire

    ColdFire Overclocker

    igra laga , nije igrivo , ni preporućljivo :(
     
  4. Gogeta

    Gogeta Aktivista

    Ja igram online pes-a i uopste nije neigrivo, moze se normala igrati, desi se ponekad da se igraci "teleportuju" ali to ne utice previse na gameplay. Odigrao sam preko 15 utakmica i to sve s rajom van BiH.
     
  5. Zlatan

    Zlatan Komšija

    molim Vas podijelite svoja iskustva tj neki tip sa manipuliranjem strategy postavki, da li to uopste koristite, moze li to imati efekta na igru rezultat tj da li te funkcije uopste funkcioniraju u pesu, te moze li se na taj nacin zaista znacajnije poboljsati igra ili je to samo sminka...

    unaprijed hvala
    Z :smt006
     
  6. ColdFire

    ColdFire Overclocker

    nije sminka , sve ima svoje :) najbolje ti je ako igras sa vise ekipa ostavit ekipu na deafult formaciji uz malo pozicioniranje i igraca i invidualnih postavki . ne mozes igrati side attack ako su ti krilni igrači spori i mutavi bez nekog long pasinga itd . bitnije je igru i formaciju podesiti timu u zavisnosti kakve igrace imaju . ne treba tumbati igrace , np srednjeg igraca stavit u napad ili odbranu . samo praxa . isprobaj ekipe vidi koja ti lezi i praxaj se sa njom , meli lezi svaka koja moze puno pruzit u 4-4-2 formaciji sa brzim igracima na strani ...
     
  7. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Jos jedan u (beskonacnom) nizu kojem se svi golovi zasnivaju na tome da C. Ronaldo ili neki drugi precjenjeni igrac uzme loptu, po krilu odsprinta do sesnaesterca i postigne gol :roll:
     
  8. Zlatan

    Zlatan Komšija

    ja stvarno ne znam sta je meni ali izgleda da je tacna ona latinska 'vremena se mijenjaju i mi se mijenjam u/sa njima' ..nakon sto mi se osmica prakticki zgadila, i to nakon pocetnog odusevljenja njome, sad mi se opet jako jako svidja... :roll:
     
  9. ColdFire

    ColdFire Overclocker


    a ti si onaj jos jedan u nizu kojem nijedan gol ne valja koji primi :lol: to ima neki zakon kako se mora dati gol??? :lol:
     
  10. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    Zasto je PES2008 smece?

    1.Trza povremeno (nije do mashine nego do smeca od igre)
    2.Na PS3 je ne igriva ... osim ako ima ljudi koji smatraju 15fps igrivim
    3.Karakteristike igraca su dubiozne u najmanju ruku.
    4.NIJE IGRIVO, JER JE PREVISE GRAFIKE A PREMALO IGRE!!!
    5.Da sam htio igrati FIFU instalirao bi FIFU a ne PES2008
     
  11. igor.g

    igor.g Komšija

    da nadodam jos

    6.Neki igraci hodaju na prstima kao baletani :mrgreen:
    7.Isto kao kod proslih soccera nabrijana 1-2 igraca u ekipi dok su ostali "prosjecni"
    8.Neki timovi koji su se popravili ove sezone nisu uz rame jacim timovima po ocjenama koji su "smjesno" jaki da se ne moze protiv njih normalno igrati (ne zna japan ni gdjese nalazi evropa)
    9.Svake god soccer sve losiji ,jedino je pes 2008 na ps2 zadrzao nesto od pes6 koji opet nije bog zna sta(a nije ni fifa 08 nista bolja ali makar rangiraju i ocjenjuju timove kako treba)
     
  12. MadbaLL

    MadbaLL Overclocker

    o čemu se priča ovdje, o PC ili PS3 verziji? jer ne vidim ama baš nikakvih dodirnih tačaka PC verzija pesa i fife.
     
  13. Zlatan

    Zlatan Komšija

    nevjerojatno kako se ukusi i gledista razlikuju!! :roll: :roll: :roll:
    moj glavni prigovor na pes 2008 je znatno slabija grafika, ili pojedini segmenti grafike( jest sve je nekako bljestavo svijetlo i nasminkano, ali teren izgleda ocajno -kao od plastike- za ne povjerovati(!!) pa na neki nacin i igraci)....sto se tice gameplaya, igre i igrivosti imho jako je igriv i zanimljiv, rekao bih, ako ne vise nego pes 6, onda u najmanju ruku jednako(izuzev ako nisam pod utjecajem toga sto mi je nov i time manje dosadan), imam osjecaj kao da sam vise slobodan u osmici i manje ogranicen da izvodim sto zelim i nekako je realniji .....opet sve kako koji komentar dajem shvacam da se sve se to odnosi na pojedine aspekte, ili na cjelinu izuzimajuci pojedine aspekte, te je ova ocjena data 'relativno govoreci'


    koristi edit

    EDIT: ne znam jesam li to bio na nekakvim drogama kad sam reko da je grafika na osmici losija....:) Boze sacuvaj kako je istinita izreka vremena se mijenjaju i mi se mijenjamo u/sa njima....
     
  14. MadbaLL

    MadbaLL Overclocker

    istini za volju, dosta je bugova bilo u prvoj verziji pes2008, ali nakon ona dva konamijeva update-a, dosta njih je ispravljeno.

    meni jedino što smeta je činjenica da mi je ovaj pes prelagan u odnosu na pes5 i pes6 i da se lopta nekad nerealno odbija od teren.
     
  15. Zlatan

    Zlatan Komšija

    blago tebi kad ti je prelagan ja se jadan polomih al pobijedim jedino na jedvite jade...zapravo patim od neefikasnosti poprilicno cesto se nadjem 1 na 1 sa golmanom al obavezno fulam :mrgreen:
     
  16. Akradax

    Akradax Novi član

    Za situacije 1 na 1 samo lagano stisnes kocku, R2 i držiš u neku stranu (ili ekvivalent tih tipki na čemu god već igraš) i igrač će fino plasirano pospremiti loptu u mrežu.
     
  17. Zlatan

    Zlatan Komšija

    hej thnx bas cu da isprobam!
     
  18. ColdFire

    ColdFire Overclocker

    preveslaj kompletan trening...
     
  19. Zlatan

    Zlatan Komšija

    hmm a ja mislio taj trening je samo nekakva sminka...thnx budem probao i to...uglavnom zareko sam se da cu bit prvak Gornjih Slavinovica u socceru il...
     
  20. Pasha

    Pasha Komšija

    Samo naprijed,meni u mojoj raji niko nista ne moze a imam bolesnika koji imaju po 25 playki u kuci :D Cak nece ni da mi izrenta :lol: