Koju od ove tri ploce...

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by amkan, Oct 13, 2004.

  1. amkan

    amkan Novi član

    Dvoumim se izmedju:
    MB GIGABYTE 7N400L
    MB EPoX 8RDA+
    MB ABIT NF-7
    Sve su tu negdje u cijeni (koja mi odgovara).
     
  2. CH1LE

    CH1LE Novi član

    jedino ti je epox mcp-t znači ima čuveni soundstorm. Ako su sve tu negdje go for Epox.
     
  3. kenci

    kenci Aktivista

    epox
     
  4. _Extra_

    _Extra_ Novi član

    Epox mada i Abit nije losa !
     
  5. syss

    syss Veteran foruma

    abit nf7-s isto ima soundstorm, skupa sa još dosta ploča... nemoj širit dezinformacije :)

    popis svih ploča sa soundstorm-om i podrškom za nvidia system util... http://www.nvidia.com/object/motherboards.html

    ja sam isto bio u nedoumici izemđu epoxa i abita, ali sam na kraju uzeo abita i prezadovoljan sam, samo moram uzet zalmanov pasivni hladnjak nb-a jer ova zujalica je nepotrebna.

    uglavnom kako abit kaže ova verzija 2.0 ide do nekih 237 fsb bez ikakvih modova, ali ipak moraš naletit na dobar primjerak (imas made in china ili taiwan). naravno da lošije dolaze tu na naše balkanske prostore :)

    ako možeš dić fsb preko 220mhz bez modova onda si dobio bolji model (moj ide oko 225, al ga cpu koči), tako da se fino da clockat i s te strane + za abit.

    druga stvar je odličan soft menu III za oc, optički onboard i "puni" 5.1 izlaz, sata, fw... i druge pizdarije koje rijetko kome trebaju :)

    samo da kažem kako je trenutno najbolja nf2 matična što se oc-a tiče dfi nf2 ultra infinity, a tu negdje je i dfi nf2 lanparty rev. b... ako me sad netko hoće pitat wtf is dfi... 260fsb-a sa službenim biosom, bez modova, chipset na 1.7 i naravno kvalitetan ram/napajanje... ne zvuči loše, zar ne?
     
  6. syss

    syss Veteran foruma

    nf7 i nf7-s su ISTE matične sto še tiče oc-a, samo što skuplja verzija ima dodatke (nekom potrebne, nekom ne). ja sam orginalno ciljao na nf7, ali sam naletio na jeftiniju nf7-s 2.0 rabljenu i uzeo nju.
     
  7. Shenron

    Shenron Komšija

    Epox ... jer je imam ... FSB sam podigao bez problema do 220Mhz. Islo bi i vise da dignem VDD ali nisam htio.
     
  8. ming

    ming Veteran foruma

    epox vam ide do 220 ni mhz vishe
    -epox ili abit chose abit
     
  9. AggressoR

    AggressoR Aktivista

  10. _Extra_

    _Extra_ Novi član

    zavisi koji ti je procesor ? :D
     
  11. syss

    syss Veteran foruma

    ne zavisi... abit :)
     
  12. _Extra_

    _Extra_ Novi član

    najbolje mu je ako mu je Amd procesor da uzme ovu sto sam i ja !
    Ecs N2u400-A , n-force2, k7FSB 400,
    Super maticna a i cijena je povoljna ! :wink:
     
  13. Nani

    Nani Komšija

    a ha a niko ne prica da ta epoxica nema podrsku za serial ata, sta cemo sad :D
    Ma Abit definitivno jos samo da je NF-7S
     
  14. syss

    syss Veteran foruma

    onda pitaš zašto je sleeper nabrijan na tebe :D

    pa čovjek kupuje u klasi ponajboljih nf2 ploča, a ti mu savjetuješ ecs... wtf?! to je naravno oke ako je niska cijena glavna stvari i ne misli se clockat.

    po meni je sata čisto sranje i "preživljavanje" industrije tjerajući nas na nove tehnologije. duži boot (inicijalizacija sata čipa), zajebncija prilikom instalacije, SPORIJE od pata, SKUPLJE od pata, jedna firma ima samo čiste sata diskove, a da ne pričam kako diskovi trenutno ne zadovoljavaju ni ata66 standard u random čitanju (osim možda raptora)... mislim samo iz glave sad bacim 1000 razloga protiv sata.

    reklame su ti vid zamaglile :D nhf naravno...
     
  15. amkan

    amkan Novi član

    Nemam para za NF-7S. Vjerovatno cu kupit kupit epoxa zbog MCP-T(a).
    Hvala na savjetima. :)
     
  16. _Extra_

    _Extra_ Novi član

    vidis da covjek nema puno para !
     
  17. Shenron

    Shenron Komšija

    E bash cu sada dic maticnu preko 220Mhz FSB :evil: !!!
     
  18. _Extra_

    _Extra_ Novi član

  19. syss

    syss Veteran foruma

    west, daj malo bolje čitaj postove... stvarno ko da si s marsa pao :) nhf naravno...

    ecs je waaaay jeftiniji od epoxa, duplo negdje.
     
  20. ming

    ming Veteran foruma

    ecs je jedna velika pusha izbor je ostao na epoxu soundstorm, magic bios, mogucnost montiranja zalmana 7000cu ma ima ih more

    -a ecs hahahahhahahahhahahahhahahahahahhahahahhaha :cry: