3D Objekti - Ocjenite od 1 - 10

Discussion in 'Operativni sistemi, aplikacije i programiranje' started by Reeka, Oct 6, 2006.

  1. Amash

    Amash Aktivista

  2. Vedo

    Vedo Moderator

    nadoh danas pravo dobar tutorial za 3ds max, pa sam po njemu napravio ovu scenu:
     

    Attached Files:

  3. nFare

    nFare Komšija

    VRay cini cuda. Slika je extra samo mojne me zezat da treba toliko vremena na tom procu :shock:
    Nekad sam nesto na 7 maxu radio al sam odustao bas zbog visokih zahtjeva... i same opsirnosti.
    jesu li to postavke sve na maximum ? Koja rezza?
    PS. evo nesta sa cinema 4D (nije moj rad).
    [​IMG]
    Stignem nekad i svoje postavit :wink:
     
  4. Vedo

    Vedo Moderator

    Reza je 800x600, Irradiance map je stavljen na medium i Adaptive Subdivision image sampler na 0;2 da ne bi bilo onih ruznih sjena (mrlje). Probao kratku animaciju izrendat, 400x300, za 7 sati je izrendao citavih 2 sekunde (30fpsa).

    Koga zanima ovaj tutorial po kojem je radeno evo link:
    http://www.evermotion.org/tutorials/mich/
     
  5. Reeka

    Reeka Novi član

    Svaka čast Vedo, lijepo odrađeno meni bi trebalo minimalno dva dobra dana da se zezam sa AutoCAD-m 2D 3D i materijale u Vizu a da ne ispane ovako dobro - Moja ocjena čista 10-a...
     
  6. Vedo

    Vedo Moderator

    Thx Reeka!
    Moj tribute Nintendu :)
     

    Attached Files:

    • NES.jpg
      NES.jpg
      File size:
      225.8 KB
      Views:
      4,784
  7. Loki

    Loki Komšija

    Vedo isplati li se nekome ko veze nema o većini stvari na ovom podforumu pokušavati da nauči nešto? Znači gubim se u AutoCAD-u i jedva neke osnovne linije nacrtam, pa jel' može kako da se preskoči taj dio pa da se odma počnem igrati sa 3dsmaxom ili nečim sličnim? :lol: Išao bi na neki poznatiji program poput 3dsmax-a jer bi vjerovatno našao najviše materijala i tutorijala za to, iako vjerovatno ima jednostavnijih alata.

    Misliš da bi neko ko veze nema mogao da prati ovaj tutorial i napravi scenu koju si postavio gore @ Nov 29, 2007? Koliko vremena treba za nešto tako?
    Koliko se isplati biti prosječan korisnik ili moraš svakodnevno samo na usavršavanju da radiš da bi imao neke koristi od toga?
     
  8. ming

    ming Veteran foruma

    Last edited by a moderator: Feb 11, 2018
  9. Vedo

    Vedo Moderator

    Heh, ja veze nemam sa AutoCadom, jedino ga znam importovati u 3ds max i koristiti taj nacrt kao vodilju za moje poligone. Mozes ga slobodno preskociti, jer se 3ds max ne koristi samo za arhitektonske vizualizacije, vec i za auto industriju, igre, filmove itd itd...

    Ne bi bas rekao da ces moci pratiti taj tutorial, ipak moras znati neke osnove prije toga (jer se u tutorialu predpostavlja da znas osnove). Ja sam tu scenu napravio za jedan dan, nekome bi mozda trebala 3, a nekome 2 sata, sve zavisi koliko si "stela".

    Meni je pocelo sve kao zezancija, i jos uvijek mi je zezancija jer uzivam stvarati nesta, a to sto se i zaradi od toga - to jos jednom hvala Bogu :)
     
  10. Loki

    Loki Komšija

    Hvala na odgovoru.


    I tebi Vedo. :D :mrgreen:
     
  11. elma23

    elma23 Novi član

    Evo posto vec pricamo o 3ds max isla sam na neke stranice da pokusam da ga skinem medjutim puno nekih paketa ima ne znam koji mi treba.
    Ako neko ima neki prijedlog s koje stranice se moze downloadovati ili tako nesto bilo bi extra Mislim da bi mi bio dobar za moje trenutne potrebe. Radim sebi plan kuce ustvari to je citava dokumentacija samo sto cu naci ovlastene osobe za potpis gradevinske dozvole.
    Znaci za plan i 3D prikaz stambenog objekta.
    Posjedujem Arcon 2003, auto CAD 14, 2002, 2005, 2007, Mechanical Desktop 6 Power Pack, Catiu 14 V7 ali ni jedan od njih nije adekvatan.
    Auto CAD je najbolji od njih za te svrhe ali je komplikovan za 3D uredenje doma.
    Sta mislite o "Allplan" programu i gdje ga nabavit, ili ovaj VIZ koji spominjete...
    ili... ne znam ni ja vise, eto , ljudi upomoc :!:
     
  12. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Studenti gradjevine i arhitekture u Sarajevu praktikuju kombinaciju autocad-a i viz-a. Ako ne znas crtati, koji god program nadjes nece ti pomoci. Prihvati se knjige i uci.
     
  13. elma23

    elma23 Novi član

    nije to rjesenje
    ne trebam ja da ucim ja sam vec naucila sto se tice toga ali zelim nesto sto ce mi pomoc u 3d prikazu stambenog objekta
    ima li bilo ko da mi pomogne ovaj Dog_Father me razocara
     
  14. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Izvini sto sam te razocarao. Mozda ja nisam dobro shvatio, ali to sto ti trazis se moze uraditi u bilo kojem od programa koje si navela da imas. Ako si vec naucila, to bi trebala znati.
    Hajde ponovo, malo jednostavnije objasni konkretno sta hoces da radis, cisto u slucaju da ja nisam shvatio.
     
  15. selvin

    selvin Moderator

    Ako sam ja shvatio treba ti program za uredjenje interijera, barem se to spominje u navedenoj recenici.. Bila skoro ta tema u Bug-u..
    - Room Arranger
    - Ikea Home Planner
    - Sweet Home 3D
    - Turbofloorplan Home & Interior 12
    - Envisioneer 3
    - EZ-Architect 1.1
    ima jos i Google Sketchup, mada nije iskljucivo za to.. i jos par nekih programa, ali mislim da je ono gore navedeno dovoljno...
     
  16. elma23

    elma23 Novi član

    oprosti Dog_Father
    mislim da sam se ja pogresno izrazila. Mislila sam bas na uredjenje interijera, da mogu poslije da vidim da li cu imati dovoljno prostora izmedju stvari koje postavim u sobi a ne ovako hodam s metrom po kuci ko budala. oprosti jos jednom nemoj mi se nac uvrjedjen.
    Hvala selvin