Konfiguracija

Discussion in 'PC konfiguracije, notebook računari, servis' started by _PrOfA_, Apr 12, 2008.

  1. _PrOfA_

    _PrOfA_ Guest

    Eh ovako posto sam cuo da se na ovom nasem domacem forumu ljudi fkt razumiju, a ja tu i tamo reko da mi malo pomognete...

    Ev trazim da uzmem neku konf.
    Treba mi Napojna, Graf.,Maticna, Procesor, Memorija...
    Dobro sve skoro osim HDD-a.
    Necu nesto pretjerano ali mislio sam neki Intel-ov dual, 2GB RAM-a, neku graf. (tu se bas i ne razumijem i kao ni u maticnu) i neku napojno da mi ne sprzi sve kao prethodni put...
    Et ak mozete da mi preporucite nesh fino bio bih vam zahvalan...
    btw. mislio sam uzeti u plusu :D


    Svi su ti postovi editovani, svaki naredni kulerski/dernek.ba post sa VW zamjenama se brise.
     
  2. ReNNo

    ReNNo Overclocker

    Ti glavno zaboravi....
    Do koliko love?

    Možda nešto ovako?

    MB ABIT IP35-E Intel? P35 Express, ICH9 Sck.775
    INTEL CORE 2 DUO E4500 BOX 2x 2.2GHz 800MHz 2MB Sck.775
    2xDDR II 1024MB 800MHz KINGMAX
    NAPOJNA JEDINICA CHIEFTEC GPS-450AA 450W ATX 2.0, PFC, AFC, 12cm fan
    VGA EVGA nVIDIA GF9600GT PCI-E 512MB SC

    Sve to za 982KM
     
  3. _PrOfA_

    _PrOfA_ Guest

    samo mi je takva graficka nepotrebna, skupo mi je to, sta bi ovako malo jeftinije odgovaralo, a tu napojnu ne mogu naci u plusu


    Svi su ti postovi editovani, svaki naredni kulerski/dernek.ba post sa VW zamjenama se brise.
     
  4. ReNNo

    ReNNo Overclocker

    Za šta ti namjeravaš koristiti taj računar?
     
  5. Ace_

    Ace_ Aktivista

    Profa, bas mi je kul sto pises umjesto svakog v, duplo W, to mi je gotovo simpaticno ko akutni proljev.
     
  6. metallac

    metallac Aktivista

    aj ti nama fino reci za koliko para,za šta će ti služiti pa da sastavimo a ne ovako
     
  7. selvin

    selvin Moderator

    abiticu nemoj.. @renno nemoj sad opet pitat: sto? :D
    sto puta je vec pricano o tome..
     
  8. Adi_k

    Adi_k Aktivista

    MB ABIT IP35-E Intel? P35 Express, ICH9 Sck.775
    INTEL Pentium Dual Core E2180 2.0GHz 1MB box
    OCZ PC2-6400 System Elite XTC 2 x 1024MB Kit
    CHIEFTEC 450w
    XFX 8600GT 512MB
     
  9. ReNNo

    ReNNo Overclocker

    A zašto ? 8)
    Da mi je barem jedan razlog.
    Ako ima malo više para onda može i Asus p5k ili Abit Ip35 običnu.

    Malo mi glupo procjenjivati šta valja ili šta ne valja samo po brandu a to i ne isprobati.
    Imam iskustvo i sa IP35 i sa Ip35 pro i šta reci nego odlicne maticne za te pare.
    Šta to ta neka druga matična ima a ova nema?

    Mani se supljih prica... :wink:
     
  10. Vedo

    Vedo Moderator

    Cuj supljih prica..de ti malo prelistaj koji user review pa vidi kakvih belaja ima raja sa ABIT plocama..Ako neces klokat proc - onda Intelova ploca, u drugom slucaju ASUS. PS: mislim da ti je http://www.barico.net jeftiniji od Plusa, pa iskombinuj.
     
  11. selvin

    selvin Moderator

    Ja sam rekao, vec je bilo ovakvih rasprava, renno malo search foruma uradi.. svaki put kad je neko preporucio abiticu, bilo je o ovome rijec.. nema tu supljih.. pozdrav..
     
  12. Gogeta

    Gogeta Aktivista

    Kako nema supljih prica i ja isto imam ovu IP35 i nista joj ne fali, ne znam kako mozete napamet pricati...
     
  13. selvin

    selvin Moderator

    Niko nije rekao da svi imaju problema sa tom plocom, nego jednostavno ima dosta primjera kada ljudi imaju zaebancija sa abiticama.. Jedino ako ti imas 100tinjak takvih ploca i nijednoj nista ne fali... onda je to vec druga prica...
     
  14. Gogeta

    Gogeta Aktivista

    Pa kakve veze ima sto neke abit ploce ne rade kako treba, ne mora znacit da nijedna ne valja. Ne znam jel konkretno govoris da ima ovih modela da ne valjaju ili govoris uopste za abit..
     
  15. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    A sto da rizikuje uopste ako ima izbora?
     
  16. hard_core

    hard_core Novi član

    Stvarno ne znam sta imate protiv abit-ovih (p35) ploca. Niko ne kaze da su one naj bolje ali za tu cijenu stvarno ne znam da li kod nas ima boljih. Kod frenda vec 6 mjeseci radi extra u kombinaciji sa E2180. Bas kupljeno u Plus-u i do sad nije imao nikakvih problema.
    @_PrOfA_ niko ti ne moze pomoci dok ne navedes koliko para mislis uloziti i da li mislis klokati ili ne.
     
  17. ReNNo

    ReNNo Overclocker

    Na Ip35 se E2180 može OC-ati za 107%... to je FSB preko 400MHz za FSB800 procesor :D
    Vi sad naprimjer imate Asusicu i nikad niste Abitice probali i pljujete ih....daj ba, to je skroz nisko.
    Hajde nabrojite te propuste kod abit ploca a ja cu iz svog licnog iskustva reci da li ja imam tih problema.
    Ja nemam ama baš nikakvih zamjerki za ove abit ploče ... vec dosta me vremena odlično služe bez problema.

    Svagdje ces naci zamjerku za svaku ploču jer se uvjek nađe neki defektan primjerak ali to ne smije govoriti da li neka ploča valja ili ne.
    Eto...dvije abitice a nijedna nije defektna valda imam sreče :smt003

    Ako vako nastavimo ovo ce biti kao tema nvidia vs ati ... daj ba manite se gluposti.
     
  18. hard_core

    hard_core Novi član

    Kod druga je bas doticna Ip35-e. Nisam se dobro izjasnio. Al' svakako nema smisla se pripucavat. Po obicaju ode u off-topic ko dosta tema na forumu. Tako dok se _PrOfA_ ne izjasni za sta ce mu sluzit komp (99,9% gemeing) nema smisla dalje vodit raspravu.
     
  19. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    To je k'o ono, odes na xs forum i vidis kako je netko nagurao E2180 na IP35 na 107% defaultnog takta i poslije pricas "Na IP35 se E2180 moze klokat 107%".

    Nidje veze. Valjda ti je jasno da postoje sanse da E2180 na IP35 nece preko 80% defaultnog takta sve i da je pod suhim ledom? Overclock potpuno ovisi o primjerku komponenata, sto procesora sto maticne.
     
  20. ReNNo

    ReNNo Overclocker

    Naravno da je to slucajnost i sve zavisi od primjerka do primjerka.
    I nisam otisao na ikakav forum nego kod jarana otisao i vidio da ga je dogurao do 107% OC-a ... i to bez ikakvih problema i posebnih hlađenja :D