NOTEBOOK HP 530 CORE DUO 2,16Ghz, 1GB, 120GB, DVDRW, 15,4

Discussion in 'PC konfiguracije, notebook računari, servis' started by mad_2win, Apr 16, 2008.

  1. mad_2win

    mad_2win Guest

    Ovaj laptop, u PLUS-u je 1089 KM, zanima jeli dobar,iskustva i slično,i jeli se može naći išta bolje oko 1100-1200 KM :smt006
     
  2. selvin

    selvin Moderator

    bilo je vec tema o ovom laptopu.. tesko da ces naci sta bolje za te pare..
     
  3. syss

    syss Veteran foruma

    josip broz dobar skroz ;)
     
  4. josipogo

    josipogo Novi član

    Moj prijedlog, kupi laptop koji podrzava 4GB RAM, obavezno 64bit arhitekturu, instaliraj Windows Vistu x64 SP1 ili WinXP x64, ostalo je samo uzivancija. Pokretanje aplikacija, IE8, Firefox... cas posla.

    Na ovoj konfiguraciji mozes pokrenuti 15 virtualnih masina.

    Pozdrav
     

    Attached Files:

  5. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    a koji ce mu to k.... na laptopu?
     
  6. ming

    ming Veteran foruma

    Da bude manga kada sjedne u Pravdu i hostesama pokaze 16 razlicitih distribucija linuksa :lol:
     
  7. syss

    syss Veteran foruma

    i sve to za 1000km :D
     
  8. josipogo

    josipogo Novi član

    Pa sigurno nece laptop ove konfiguracije koristiti kao game konzolu nego ce covjek raditi korisne stvari. Vjeruj mi nema nista gore kada trebas otvoriti neku prezentaciju, ljudima kojim trebas pokazati istu, cekaju, a sat se vrti, vrti, vrti i vrti

    Sto se tice cijene memorije u danasnje doba ne treba ni govoriti.

    Pozdrav
     
  9. josipogo

    josipogo Novi član

    Zaboravi da kazem,

    VM su bile W3K, AD, SQL, exchange, isa, winxp - kompletna mrezna infrastruktura sa 13 servera + 1 WinXP client

    Da su bile distribucije linux-a, sigurno 30 komada
     
  10. ming

    ming Veteran foruma

    Sve je to ok buraz, ali vista i gro aplikacija na 5400rpm disku? De ba malo reality check.
     
  11. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    ja i sta ce ti ad,sql, isa na laptopu ???
    to je isto kao da idem na endurance 24h utrku sa trulim stojadinom i 20l goriva...

    moze se al nema smisla...
     
  12. josipogo

    josipogo Novi član

    Na virtualnim masinama je bilo W3K, AD... Microsoft MOC seminari - ucite li vi sta ljudi
     

    Attached Files:

  13. syss

    syss Veteran foruma

    ili uzme 32bitni xp sa 2gb rama i nema 72 pokrenuta procesa :D
     
  14. ming

    ming Veteran foruma

    Ucimo li mi ista? Kakve to veze ima, mislis da si fora ako si par baza nabacio na lap, niko nije rekao da ne treba imati dosta memorije na lapu. Ali x64 radi kurcenja sa virtualizacijama na lapu je presmjesno, Vista se vuce na mnogo jacim paviljonima nego na tvojoj konfiguraciji, zamisli da imas phenoma i pacificu gdje bi ti kraj bio?
     
  15. josipogo

    josipogo Novi član

    Stvarno moram reci da se ne vuce, vec da perfektno radi. Vistu x64 sam instalirao bas iz razloga da imam puna 4GB rama te sam se iznenadio kako sve radi (naravno sa svim x64 driver-ima), narocito sa virtualnim masinama jer njih najcesce koristim (MS Virtual PC ili VMWare) u svome radu, prezentacije, office.... Inace sam pobornik WinXP SP2 u produkcijskom okruzenju (korporativno okruzenje), a vec duze vremena na home laptop-u imam WinXP SP3 (bete i bete dok 21, Aprila se ne pojavi konacna verzija) - Dell Centrino 1.6GHz, 2GB RAM-a.

    Nego da se vratimo na temu sto je covjek zapoceo, ako bih mogao birati izmedju HP 530 (do 2GB RAM-a) i laptopa x64 ready up to 4GB RAM-a, odabrao bih ovo drugo (polovno, novo nije bitno).



    Pozdrav
     
  16. syss

    syss Veteran foruma

    pa on na tog hp-a samo doda još rama i to je to... mislim pričamo o 64bitnom procesoru, ne?

    suprotno tvom mišljenju, jako je bitno da li je novo sa garancijom i mogućnosti produljenja ili polovno bez te mogućnosti ili još gore polovno bez ikakve garancije.
     
  17. josipogo

    josipogo Novi član

    Core Duo procesor koliko ja znam nije x64 ready CPU, CPU Core 2 Duo jeste x64 ready, medjutim u HP 530 je ovaj prvi, drugo laptop HP 530 podrzava samo do 2GB RAM-a,

    Moj prijedlog je HP 6720 (core 2 duo, Mobile Intel GME965, up to 4GB RAM) koliko mogu da vidim u nekim nasim trgovinama (necu nikoga da reklamiram), 100-200 KM skuplji od HP 530

    Pozdrav
     
  18. nivla

    nivla Komšija

    Vidio sam i radio sa nekih 50ak modela hp6720s sa 64bitnim T5450.Od toga nijednom baterija nije cvrsto stajala, vec se klimala.U prvim sedmicama rada na tri od njih je otisao harddisk, svaki je radio na nekih 65 C u idle a u loadu su kod rijetkih modela temperature procesora bile ispod 80 C, tu su jos treperenje monitora ako koristis xp.... Tako da bih preporucio zaobilazenje hp6720s modela.
     
  19. josipogo

    josipogo Novi član

    ako to sa hp 6720 istina, a ne samo bad luck, e onda stvarno za te pare je moguce uzeti samo HP530, ali bi bio gust novi eee PC 900 sa 4gb rama

    Evo upravo citam da pocinje prodaja samsung laptopa kod naseg zapadnog susjeda, tko ima u kuci televizor, ves masinu, masinu za sudje Samsung, neka vala kupi i samsung laptop

    Pozdrav