usb-problem

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by hard_core, Apr 17, 2008.

  1. hard_core

    hard_core Novi član

    Ljudi imam problem sa usb-om. Kupio od frenda usb ali ne mogu niti brisat niti sta prebaciti na njega. Pojavi se poruka: the disk cannot be written to because it is write protected. Please remove the write protection from the volume in drive \Device\Harddisk1\DR8. Znam da je usb zasticen ali zna li ko kako da otklonim zastitu?
     
  2. GW

    GW Moderator

    Pogledaj ima li dugme/prekidač koji štiti stick od pisanja.
     
  3. hard_core

    hard_core Novi član

    Nema nikakvih prekidaca. Najobicniji Kingston 1GB stik. Pokusao sam ga i formatirat ali javlja isti problem.
     
  4. GW

    GW Moderator

    Formatiraj ga na drugom računaru. Znači ubaci, nemoj ga otvarati, pravo na format.
     
  5. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    HP FORMAT UTILITY PROBAJ
     
  6. mahalas

    mahalas Novi član

    Imao slicnih problema sa jednim usb, jedino sto je pomoglo sto sam nasao program slican ovom sto predlozi kolega @Stihoklepac, samo je bio bas za usb stick sto sam ja imao. Samo ne bih se sada mogao sjetiti naziva. Mozes malo proguglati da vidis da kingston nema kakav svoj utility.
     
  7. Esh

    Esh HWB

    Google - HP USB Disk Storage Format Tool
     
  8. hard_core

    hard_core Novi član

    Ljudi sve sam vase prijedloge sto ste dali pokusao, ali izgleda da mu nema spasa. Izgleda da je jedino rjesenje zamotat ga u ''cenera'' i bacit ga u kantu. :mrgreen: