monitor, graficka ili ?

Discussion in 'PC konfiguracije, notebook računari, servis' started by abasi, Sep 9, 2003.

  1. abasi

    abasi Aktivista

    Opet imam problem, ustvari 2 problem:

    1.Kada sam sinoc upalio komp. i ostavio ga da radi onako tek kada se upali sjedio sam kraj njega i odjednom se pojavise neke vertikalne linije na monitoru njih hiljadum milion ma puno :D sto sam brze mogao pritisnuo sam tipku "PRINT SCREENSysRq" onu da slika nesta i otisao sam u paint posto su mi nestale te linije i pritisnuo sam Ctrl+V ( da zalijepim sliku) kada imas sta vidjeti ! Na slici se vidjele sve one linije koje su mi se pokazale na monitoru i odmah sam znao da nije do monitora nego do graficke !
    Sta mislite jeli to posljedica overklokiranja jer sam joj u zadnji 20-tak dana dizao CPU i memoriju ali ni priblizno od opasnog ?

    2. kada otvorim neki prozor u Win i pritisnem dugme (ne na tastaturi vec u programu ono do X) Restore Down da mi umanji program i kada drzim za onu plavu traku gdje se klikne da se prozor vuce opet se ima sta vidjeti:
    Kada brzo vucem prozor gore, imam osjecaj da ga vucem po vodi jer se onda slika na monitoru savija kako prilazim gornjem ili donjem kraju monitora.

    Neznam da li ste me dobro skontali ? ako treba opet cu objasniti !

    Sta mislite do cega je monitora ili graf.
    Ovaj prvi slucaj meni smrdi na graficku a drugi na monitor ili je to samo do onoga Screen Refresh Rate-A ???

    :?: :?: :?:
     
  2. kenci

    kenci Aktivista

    hm to za linije govori da nije monitor, ali ako se slika savija moze biti do monitora ili graficne...
    kao prvo za linije jeste graficna 100%.. probaj nove drajvere...instaliraj ponovo win itd ili je probaj u drugom kompjuteru kod nekoga...
    za monitor gdje se slika savija hmm.. ako ti je montior blizu prozora, moze biti da ti je unisten ekran zbog vlage.. jer vruce u monitoru i hladan zrak daju vlagu.. pogledaj u ciskove monitora i reci mi da li se coskovi tresu? mislim da li se slika trese.. i stavi herce na optimal...

    pokusaj te stvarii.. i da
    prikopcaj monitor na neki drugi pc, pa vidi dal se slika savija..
    i ako mislim da ti je graficna riknula
     
  3. abasi

    abasi Aktivista

    Sto se tice distance prozora i monitora ona iznosi oko 1 m , mada ja sumnjam da je zbog vlage !
    Probacu da instaliram OS ponovo ako bude isto onda nosim monitor kod druga da ga probam pa da vidim jeli do monitora ( Samsung 753 DFX-Flat)
    ili graficke.

    Ja isto mislim da je do graficke 100% :)

    Znaci nema mi druge nego da kupim novu , a problemi sa covjekom gdje sam kupio komp UUHHhhh i da ne spominjem !

    :cry:

    Ma pokusacu da to zamjenim za ATI 9200 128 DDR DVI, tv.out, ...
    uglavnom bolja je od ove moje GF4 MX440 64 MB za 30% ???

    :?: :)
     
  4. BiceBolje

    BiceBolje Overclocker

    NA greskama se uci , jelte ?
    Ako oces clockat brate sa GAINWARDOM si siguran , ha ya !

    Nego probaj spustiti sve na defualt i igraj nekoliko minuta/sati/dana , pa vidi da li se desava isto ...
     
  5. abasi

    abasi Aktivista

    Tako je na greskama se uci :cry:

    A sto se tice OC graficka mi je sada na default i opet se isto desava ! :cry:

    A ove linije vecinom mi se pojavljuju kada pokrenem neku
    3D aplikaciju ( igru i sl.)

    :(

    Znaci samo nova graficka. ! :roll:
     
  6. syss

    syss Veteran foruma

    izgleda da cu ti ja morat saopcit zalosnu vijest... znas i sam :cry:
    jel mozda graficka neke ping-pong kvalitete ili sta? kak moze sam tak prdnut... prije neg sto kupis graficku idi i monitor provjeri kod nekog da ne bi bilo...
    pa kaj si gf3 ne uzmes (a vidim da na dx8 karticu ciljas)... cijena je negdje u rangu 9000, 9100, 9200 (i manja od pojedinih modela)... imas ga i sa 128rama (makar je upitno kolko bi s tim razlike bilo), overclocka se dobro i ide brzo (u kraju mog potpisa ti pise kolko brzo)
     
  7. abasi

    abasi Aktivista

    I ja mislim da cu uzeti tu GF 3 Ti 450 64 DDR i necu je OC ni trunke jer sam ovu sjebo do bola ( bez uvrede ) ili mozda 9200 ?
    :(

    :)
     
  8. syss

    syss Veteran foruma

    pa ta graficka (samo golden sample) cak u gainward-ovom utilityu nudi neki enhanced mode u kojem se clock dize na 200/450 (default za ti200 je 175/400). slobodno je clockaj nemas straha... ti mozda malo sad imas :wink: sala... mozes slobodno clockat jer meni ovako stoji vec 4-5 mjeseci i nema nikakvih problema. a mozes ti uzet i 9200... :roll:
     
  9. Inzinjer

    Inzinjer Aktivista

    Ma nije...

    Sve je to lijepo.

    Tapsija , ja sam ti davno rekao da uzmeš tu Gainward GeForce 3 TI 450 .
    Al ipak moraš biti oprezan sa klokom.

    Inače nekakvo generalno stajalište je da nju sa 200/450 možeš bez problema podići na 230/530 .Inače ja sam svoju dizao i na 250/550 i nije bilo nikakvih problema ali et u zadnja tri mjeseca zna mi sve zaštopat u igrama ili u 3d aplikacijama pa i kada spustim sve na default i proc i formatiram disk i sve instaliram i probam sve moguće drivere opet se isto događa.

    Tuga , al sad ne znam do čega je.ne znam da li sam mogao spržiti ovu svoju grafiku.ko će ga znat.
     
  10. abasi

    abasi Aktivista

    E majstori ja sam narucio evo jutros
    ATI 9200 128 DDR (DVI, tv-out, CRT..:) moram doplatiti nekih 70 KM :D

    :wink:
     
  11. Inzinjer

    Inzinjer Aktivista

    pošteno...

    POšteno. I to je dobra grafička.Sa njom ćeš biti zadovoljan.ne znam baš koje je brzine i gpu i memorija als njom ćeš definitivno biti zadovoljan.
     
  12. abasi

    abasi Aktivista

    Ajde ako mi neko moze da nađe sliku ATI radeon 9200 sa 128 DDR bio bih mu zahvalan :)

    :?:

    ili mi samo da direktan link !
     
  13. syss

    syss Veteran foruma

    eto stari drago mi je da si rijesio pitanje graficke... jesi monitor probo?
    ova graficka ce ti ziher bit bolja od mx-ice... pogledaj na netu koliko se moze klokat :twisted:
     
  14. kenci

    kenci Aktivista

    kao sto sam ti rekao.. odnesi monitor kod nekoga... pogledaj.. i pogledaj coskove monitora i vidi jel se tresu? ne smiju se tresti, moraju biti mirni.. to znaci da ekran valja.. i razgledaj jos par stvari, mislim na one koje si dobio na svom kompjuteru

    sretno :p
     
  15. abasi

    abasi Aktivista

    E evo maloprije sam formatiro disk i sve iznova instalirao.
    Nije do monitor :lol:

    Ali graficka je sigurno riknula jer nakon otprilike 20 min igranja ( bilo koje 3D igrice ) graficka jednostavno "zaledi".
    Pojavljuju se one linije , nekada samo nastavim igrati bez problema, a jednom mi se kompjuter sam restartovao nakon pojavljivanja onih vertikalnih linija :(

    Znaci 100% je do graficke jer sam to i dokazao:
    Prije dan sam usao u CS mapa dust2 i bacio Smog Granatu i usao u onaj dim . Broj FPS-ova je minimalno bio 50-60, a danas sam isto probao i FPS-ovi su bili oko 20-25.

    Sta mislite da li je do cega drugoga osim graficke ?

    Ovo sa linija mi se desavalo i u Windowsu, kada sam surfao samo linije i graficka zaledi. Cuje se da komp. radi ali nema slike ( graficka je kriva )

    :idea:

    jesam je sjebo !

    :)
     
  16. kenci

    kenci Aktivista

    mashala.. krenulo te..
     
  17. abasi

    abasi Aktivista

    Bogami Jeste, evo sada tipkam iz Internet Kafe-a jer mi graficka zaledi nako 5 min rada :cry: :? :?

    :)
     
  18. syss

    syss Veteran foruma

    jel ti mozda prodajes tu graficku... mislim da se dogovorimo :wink: :D
     
  19. Vodeni_zeko

    Vodeni_zeko Novi član

    Provjeri cooler na grafickoj i procesoru mozda ti to ledi masinu kad se nesto pregrije;)
     
  20. Pinky

    Pinky Aktivista

    Mudro zbori zeko na vodeno hladjanje :lol: