Problem oko gashenja PC-a!!!

Discussion in 'PC konfiguracije, notebook računari, servis' started by NeTRa1der, Dec 4, 2004.

  1. NeTRa1der

    NeTRa1der Komšija

    imam slijedecu konf.:
    mb ASUS a7v880
    AthlonXP 2000+(@2200+) - cooler je Glacialtech 2311
    512 DDR pc-2100
    2xSeagate Barracuda 40GB
    geforce4 MX 128 DDR
    napajanje 300w

    problem je slijedeci:
    kad clockam procesor na 2GHz(tj. 2400+), i kada hocu da ugasim komp. (Turn Off), PC zaglavi (stoji ona poruka "Windows is shutting down...") i komp. nece da se ugasi - a POWER LED mi svjetluca...
    kad je proc. na nizhim frekvencijama (1900, 1800, 1700) ovaj problem sa gashenjem se ne javlja!

    da li je moguce da je napajanje slabo??? ne znam shta bi mogao biti razlog...
     
  2. djambo

    djambo Aktivista

    vjerovatno ti je problem u slaboj memoriji koja tesko da radi normalno na visim frekvama FSB-a pa probaj smanjit frekvu memorije
     
  3. ming

    ming Veteran foruma

    probaj bogdicu dici napon ako moze
     
  4. _Extra_

    _Extra_ Novi član

    prvo sto dizes na 2GHZ ( tj. 2400+ ) nije ti velika razlika ! drugo moguce je da je slaba memorija kosto kaze djambo ! a mogu ce je i da je do maticne ! a jel ti se tako sporo gasi kad ne clockas ??
     
  5. NeTRa1der

    NeTRa1der Komšija

    na 1,9GHz se gasi bez problema...samo kad ga stavim na 2GHz taj se problem javlja...kao da ode u stand-by: ugasi se ekran, POWER LED svijetluca....
     
  6. _Extra_

    _Extra_ Novi član

    pa vrati onda na 1.9 ! bezveze se patis a nista ti nije 100 mhz ! ;)
     
  7. Dr.Overclock

    Dr.Overclock Aktivista

    100mhz gore ili dole ne donosi neke velike promjene , zato ostavi na 1.9 i babo ručo.