format c: - bad command or filename

Discussion in 'PC konfiguracije, notebook računari, servis' started by Iarwain, Aug 26, 2004.

  1. Iarwain

    Iarwain Novi član

    Pozdrav

    Imam problem. Kada pokusam formatirati disk komandom format c: dobijem poruku "bad command or filename". Pokusao sam sa komandom "extract ebd.cab format.com" ali dobijem poruku da je ebd.cab corrupted . Sta da radim?
     
  2. Esh

    Esh HWB

    mozes li navesti model diska, mozda da probas format preko dodatnog softvera od proizvodjaca diska
     
  3. Shenron

    Shenron Komšija

    A mozda je NTFS file system?
     
  4. kenci

    kenci Aktivista

    udji u fdisk..
    izbrisi sve particije
    i nove napravi..
    onda ponovo pokusaj format c: /u
     
  5. syss

    syss Veteran foruma

    ili probaj kod nekog napraviti ponovo boot disketu (ili cd) od win98 ili winme... nakon toga u dos-u budi na a: drive-u dok upisuješ format c:

    ako imaš jednu particiju, onda prvo pročitaj ovo što ti je kenci napisao i to napravi.
     
  6. ming

    ming Veteran foruma

    probaj sa xp-om
     
  7. Dzahdo

    Dzahdo Aktivista

    bootaj ba sa XPom i sve zavrseno , formatiraj ga u FAT file system za svaki slucaj :mrgreen:
     
  8. Iarwain

    Iarwain Novi član

    Brisao sam particiju ali nije pomoglo. bootao sam sa win2000 professional cd-a i tu formatirao disk ali sam dobio NTFS file system. Probavao sam s drugim win98 startup disketama a idalje mi je format c: bad command or filename. Kada koristim "extract ebd.cab fomat.com" dobijem poruku ERROR: Cabinet file EBD.cab is corrupted. Pokusacu i sa XPom ali trenutno ga nemam pa moram cekati. :(
     
  9. Esh

    Esh HWB

    izvini, a sta fali ntfs-u?
     
  10. BiceBolje

    BiceBolje Overclocker

    NTFS je majka i buducnost, FAT32 je za penzionere.

    Ne provaljujte se nije vam NTFS kriv što ne znate :p
     
  11. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    jest vala. :mrgreen:
     
  12. Iarwain

    Iarwain Novi član

    Neznam zasto ali nemogu dignuti win98 kad mi je NTFS file system
     
  13. ming

    ming Veteran foruma

    stavi sa xp-om fat32
     
  14. Iarwain

    Iarwain Novi član

    Evo formatirao sam preko WindowsME startup diskete i sad je sve OK. Instalirao sam Win98 i ide sve dobro...

    tnx
     
  15. Esh

    Esh HWB

  16. BiceBolje

    BiceBolje Overclocker

    Valja to...
     
  17. Amkay

    Amkay Novi član

    I ja sam imao isti problem sa format c: meni se ovo pojavili kada sam pokusao formatirati , nego : format not supported on drive C.....format terminated ! sta to znaci ? (prvi mi je format :) :roll: )
     
  18. _Extra_

    _Extra_ Novi član

    hahahahaha AMKAY !!!
     
  19. Amkay

    Amkay Novi član

    he ovog djeteta.sta je smijesno ?ja kretena ljudi moji.treba ovoga banovati westcoast-a.samo na ovaj forum dolazi da nabija postove. :evil:
     
  20. syss

    syss Veteran foruma

    bezobraznik... :D

    nego... mislim da ti nemaš particije napravljene, prvo odi u fdisk, tamo malo sredi stuaciju i onda se baci na format.