pitanje u vezi fakulteta u mostaru(fit)

Discussion in 'Generalna diskusija' started by neko, Aug 17, 2007.

  1. Nani

    Nani Komšija

    Sto sam imao da, UOS, SOS, WEB Tehnologije, Sigurnost i zastita inf. sistema, on je pored Jasmina Azemovica najbolji asistent.

    @Selvin
    Oboje, samo sam zapustio ETF, nisam ih uspio oba uporedo stizat+posao, FIT ostao jos jedan i diplomski. Tako da ne hvalim nista, sve ima svoje prednosti i mane i najgore je hvaliti svog konja a blatit tudjeg, zaposli se ti buraz u Telekomu i imaj dvicu i po a sta si zavrsio, djeci pjevaj serenade pred spavanje! Pare su bitne, a svi ce se htjeli ili ne usmjeriti u nekom IT pravcu, sta zivot donese.
     
  2. selvin

    selvin Moderator

    Pa sto odmah ne kazes.. :) Congratulations :wink:

    Matematika na ETF-u se moze nazvati matematikom, za razliku od ove sa FIT-a (gledajuci po ovom testu)..

    Mozda je bolje da si gurao ETF, a FIT zapostavio :wink: Sigurno ti se FIT cinio laksim..
     
  3. Nani

    Nani Komšija

    Ma FIT je imao fleksibilan DL studij koji mi je odgovarao zbog radnog vremena, kako cu biti na poslu i na predavanjima u isto radno vrijeme, to je sve.
    Prenio predete sa ETF-a prosetao se kroz problematicne predmete i to je to, iskreno raja ne uce, od 250-300 DL studenata 10 ljudi zaista su upisali FIT jer to zele. Svi ostali, jer vide posao u nekim jakim firmima, to sto veze sa zivotom nemaju a ne informatikom je druga prica. FIT zbog broja studenata iz strucnih predmeta povecavao iz godine u godinu kriterije, tako da ti je sad neke predmete za 90% naucna fantastika polozit. Pogotovo Prog 2, Linux itd. Ja raji pologao online ispite, sta da ti kazem kad nisam vise u stanju nekome 6 dobit iz online testa jer mjenjaju svake godine gradivo za 180 stepeni. Poceli su pregoniti, iz jedne krajnosti u drugu. Izadje novi kernel Linuxa, sve o novitetima, boot sekvencama itd, naravno mi koji smo to polozili prije 3 godine bas ako te ne zanima ne pratimo i ne mozes polozit studentima.
    Realno raja ne uce, oce sve guzovace, kontaju dali milju i po, dvije i polozili ispit, nema toga.
    Tako da znam mane i prednosti oba faksa pa mi smijesno kad neko kreno hvalit ili blatit...pogotovo ovi prvacici.
    Dajem ti primjer Eng 3, 1 na 1 sa profesorom, pita me o umjetnoj inteligenciji i dali sam gledao od Stevena Spilberga "AI" i da joj poezem film sa postulatima umjetne inteligencije :)
    Raja plakala :)
     
  4. FearLess

    FearLess Aktivista

    Sta ti je ostalo do diplomskog ako se smije znati.
    Neki dan je Adel mucio jednog apsoloventa pa sam pomislio da to nisi ti. Momak razvaljuje programiranje a za sve ostalo je taraba.
     
  5. FearLess

    FearLess Aktivista

    Ah da nije ono moj test iz matematike vec sam ja to slikao za mog prijatelja ja sam matematiku sredio parcijalu po parcijalu davno :D
     
  6. selvin

    selvin Moderator

    @ Nani
    Pa i ETF upisu zbog slicne situacije, i onda zapnu na mat, ili na prvoj ili na drugoj godini.. Tako da sad ima najvise studenata na drugoj godini.. Ne mogu preci u trecu zbog mat iz prve godine.. Govorim za FE u Tz..
    edit: Izgleda da vam je taj Eng pravo kul :D

    @ FearLess: koristi edit :wink:
     
  7. Nani

    Nani Komšija

    Dobar sam ja sa Adelom, momak moje godiste, usluga smo cinila jedan drugom podosta, ako ga je peglo imao je pravo, znam te price o salabahterima bubalicama koji ne znaju razliku izmedju roma i rama.
    Praksa i diplomski.
    Ma Lada profesorica legenda :D

    NAPOMENA: Teti Visnji u studentskoj obavezno pola kile bureka s vremena na vrijeme kupiti, neprocjenjivo! Nije sala, nije zajebancija, prijateljski savjet.
     
  8. FearLess

    FearLess Aktivista

    Ma i ja kazem nek ga je peglo, ja kad sam vidio da ne zna ip adrese kako treba ukucati znao sam o cemu je tu rijec. A Adel je dobar uvijek je voljan pomoci.
     
  9. Nani

    Nani Komšija

    Bude li ti sta trebalo, javi.
    Dokle si ti?
     
  10. FearLess

    FearLess Aktivista

    Ja sam dogurao do 2 godine tj ostala mi statistika i PR2 da je ocistim ali kao sto sam prije rekao ja sam zavrsio sa FIT-om.
     
  11. Nani

    Nani Komšija

    Ja sad vratih film, haj nek ti je sa srecom na sjeveru, North exposure ;)
    Oces uspjet da ti sta priznaju gore?
     
  12. FearLess

    FearLess Aktivista

    Mreze, KT, Matematika, Engleski, (UIT, UOS, SOS i AKS) kao jedno

    Nosio sam teti Visnji burek od brace i to sjeckani
     
  13. Dog_Father

    Dog_Father Moderator


    Razumijemo se. Hajd' sad priznaj da si slao mms sa ispita kolegi ispred vrata. :D
     
  14. Nani

    Nani Komšija

    Skonto ga Dog, ocam :D
     
  15. zilo

    zilo Komšija

    Sramota FearLess, taj test je smijesan. :D
     
  16. FearLess

    FearLess Aktivista

    Prvo moje pravilo je da ugasim mobitel kad sam u ucionicama/amfiteatrima tako da nisam slao mms a druga stvar mi mozemo izaci sa testom izvan amfiteatra tj imamo pravo da ga nosimo kuci i sto bi se ja peglao sa slikanjem i slanjem mms-a kad jednostavno mogu izaci i dati momku test. :D

    A matematiku sam rijesio jos prosle godine. Ovo sam samo uslikao od kolege test i poslao ga prijatelju sto treba matematiku da polozi
     
  17. vnm_

    vnm_ Komšija

    ako cemo vec savjetovati realno onda ovo ne stoji na mjestu. meni je jasno da su kod vas na ETF-u ispitni zadaci iz matematike dosta tezi nego navedeni ispit sa FIT-a pa ti se mozda cini smijesno, ali za prosjecnog maturanta je ovo nocna mora (ne govorimo o ucenicima generacije).

    ja mislim da 90% maturanata neke bolje gimnazije nebi uspjesno rijesili navedeni ispit. istina je da se vecina toga obradi u srednjoj skoli, ali to ne znaci apsolutno nista.
    znanje iz srednje skole samo odredjuje koliko ces dodatno morati zagrijati stolicu da bi mogao poloziti matematiku, i to opcenito vazi za sve tehnicke fakultete.

    da ne bude zabune, ja sam masinac i nakon 3 godine konacno polozio matematiku keca i dvicu, a u gimnaziji apsolutno nisam imao problema sa matematikom. sve dok mislis da znas u velikim si problemima jer ces olako shvatiti ucenje.
    ja kad sam se nakon toliko godina konacno nakanio da sjednem i da ucim, kao da nikad prije u zivotu nisam vidio jednacinu, dobijem po devetku iz keca i dvice. eto koliko znaci predznanje a koliko ozbiljnost.

    ovaj drugi dio o mitovima mogu potvrditi. :mrgreen:
     
  18. zilo

    zilo Komšija

    Ne bih se bas slozio. Kod nas su ovakvi zadaci bili usputna provjera znanja. Elementarno gradivo, tj. znas-nista; ne znas-kec.
     
  19. vnm_

    vnm_ Komšija

    ne bih da me pogresno razumijes, ali to ti je suplja. vjerujem da ti je tako bilo u srednjoj i da si imao dobrog profesora koji je znao zasto vas pegla, ali takvih je malo.

    ja znam sta sam vidio vlastitim ocima, a i osjetio na vlastitoj kozi, a to je da 90% maturanata nema veze sa matematikom.

    da bi ispitao onu funkciju moras u najmanju ruku znati limese i izvode, to ti vec mogu garantovati da niko ne zna, a o integralima da ne pocinjem. (ja mislim da ja integral nisam ni vidio u srednjoj skoli).

    prijemni ispit iz matematike na svakom tehnickom faksu je smijesan u odnosu na ovo pa ga opet u prvom roku polozi nekih 20% od ukupnog broja prijavljenih, sta ce ti vise...
     
  20. FearLess

    FearLess Aktivista

    Problem sa matematikom je ponavljanje, matemtika se lako zaboravi tj bez konstantnog ponavljanja i vjezbanja nema sanse da polozis ispit. Naravno da vecina nas zna kako uraditi ispit koji sam ja gore postavio, ali 90% nas ga nebi uradilo za prolaznu ocjenu kad bi ga sad odmah radili bez prethodnog vjezbanja. Naravno trebalo bi nam manje vjezbe nego nekom koji ne zna nista.