Pro Evolution Soccer / Winning Eleven / eFootball thread

Discussion in 'Igre i konzole' started by forzajuve, Jul 16, 2007.

  1. igor.g

    igor.g Komšija

    Prvi utisci (konacno skinuo demo sa fz) : AI unaprijedjen, grafika tu i tam(mozda cak malo i bolja od pes08 u nekim situacijama), teze kontrolisati igraca, pasovi teze prolaze, zajebali desni analog (jer sluzi samo za manual pass), manje izglednih prilika tj. tesko doci do gola(AI skoro svaku izgledniju priliku da gol), proslave igraca kada daju gol jednake kao u stvarnosti 8) , trcanje na nivou (nisu baletani kao u pes 08 tj. ne trce na prstima i ne "sjeckaju") , fizika jos bolja,sudija je jos vise ukljucen u igru i pametniji u odlukama(mada je nekad prestrog i previse daje crvene kartone tj. protivnickim igracima jer su na top player previse agresivni - 2 igraca liverpoola dobise crveni u roku 1min), fora je i hemijska kojom zapisuje :twisted: , igra je malo sporija neg pes08 zbog boljeg AI .

    EDIT: dobise treci crveni - a ja penal 8)
    EDIT: malo mi je glupo sto nakon svake tekme moram pogledati video o novom pesu :evil:
    Uglavnom bolji nastavak nego sto je to bio pes 08
     
  2. Dexx

    Dexx Aktivista

    Napokon da cujem nesto pozitivno za ovogodisnju verziju :D
    Nisam imao jos priliku da probam demo (ne valja mi komp, uskoro cu dobit novi :D) ali sam fan iss-a od prve verzije, zato u medjuvremenu odoh igrat iss-a za snes :smt003 :smt003 on barem nema mana :smt005
     
  3. sgtPepper

    sgtPepper Overclocker

    Stvarno ne mogu da zaključim po čemu možeš napisati da je grafika FIFe bolja od PESa. Fifa 2003 ima bolju grafiku od fife 2008. Fifa i dobra grafika je postala naučna fantastika. Miljama daleko ? Daj ne zezaj :lol:
     
  4. TopniK

    TopniK Komšija

    Sinoć sam skinuo. Nemam puno za napisati s obzirom da je neko već napisao gore. Moja primjedba možda zbog ocijena igrača.
     
  5. Amash

    Amash Aktivista

    Rekao sam do skoro, znaci nekih 2-3 godine. U zadnje vrijeme su se stvari bitnije promjenile ali do tada je fifa prednjacila u grafici. Mada ovo nije tema ove price :) Soccer bacam ionako na plejci pa mi grafika nije ni bitna.
    Pozdrav
     
  6. Zlatan

    Zlatan Komšija

    evo probah demo i jednom riječju mašala!!

    pre-pre-predobro! prefenomenalno!

    kao da mi preko tipkovnice na prste prelazi osjecaj dodira lopte i bivanja na terenu... izgleda i osjeca se, kao neko ukrstanje pes 6 i pes 8 , kao osmica koja vise ne izgleda fifasto tj vracen je onaj pesovski smek koji je bio poseban i karakteristican do sestice...ma stvarno hvala Svemogucem a svaka pohvala autorima za ovu simulaciju sokera!!

    @ mobster zahvaljujem na tom komentaru ; stvarno i mene nerviraju ovi kao objektivni i pravedni komentari koji bi kao da pomire stvari i 'priznaju'(ili sta vec) i tako umire ili odobrovolje pobornike fife da je fifa eto bolja u grafici dok je pes iskljucivo dobar u gameplayu...

    ma fifa nije ni blizu pes grafike, ma ni blizu, a kamoli da se kaze da je bolja u grafici ili boze sacuvaj dovedena do perfekcije kao sto neko rece iznad...e jedino ako mi neko nije instaliro na komp nesto kakva virus il sta ja znam sto bi fifu proruznjalo a socer uljepsalo :)

    EDIT: nemam primjedbe na teren, solidno izgleda , istina nije idealno napravljen ali nije ni los takodjer... takodjer zvuk pri udaru lopte moguce da nekom moze biti pomalo iritantan.....meni jedino sto smeta je sto pri maltene svakom dodavanju kao da malo zatrza ili zasteka, da li je to do drajvera ili neceg drugog neznam je li tako i kod nekog od Vas mozda? ona opcija wait for ver sync ne moze se aktivirati ...mozda se to moze sa time ukinuti...EDIT: na drugom komu nema ovog ili je minimalno primjetno

    sto se tice analoga ne igram sa njime neki kazu da se ne moze sa njim vise neka finta , ali ja sada na keyboard mogu onu fintu da podignem loptu sto prije nije moglo(ili ja nisam znao) :)

    EDIT:eh da i jedno veliko(barem za mene iznenadjenje ne znam dal je bilo u nekim patchevima i prije) -vertical wide kamera - koja je izuzetno igriva dosad nisam mogao igrati niti jednu drugu kameru osim obicne wide..a ovo je zaista igrivo i izuzetan dozivljaj jer se otvara perspektiva igre koja nikje bila prisutna u obicnoj kameri....
     
  7. MadbaLL

    MadbaLL Overclocker

    pretjera ga i ti brate :D

    instaliraj WECN patch II za pes 2008 i onda ga uporedi s ovim demom...

    a vidim niko dosad da primjeti kako je grafika na ovom demu (čak i kad se pojača brightnes) dosta tamnija nego u prošlim izdanjima... svi igrači kao da su iz solarija izašli, sve je nekako tamnije, stadion i publika isto kao da reflektori jedva rade...
     
  8. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Za Zlatana, FIFA09 vs PES09 side by side grafika:

    FIFA09:


    PES09:


    FIFA09 u igri:


    PES09 u igri:


    Svi SS uzeti sa najvisim postavkama u igri.

    Hocemo li biti imalo objektivni pa prosudit koja je graficki doradjenija il cemo opet ko noj glavu u pijesak.
     

    Attached Files:

  9. MadbaLL

    MadbaLL Overclocker

    kakvu grafu imaš, šteka li ti ta fifa imalo?

    nervira ta pogrbljenost igrača kod fife, svi nešto guravi...
     
  10. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Grafa je HD3870 i nesteka ni fifa ni pes na max, 1680 reza, 8,9 catalist. Ali pes prilikom loadinga i intra djeluje dosta optimiziranije.

    Da se razumijemo mrzim fifu i nikad je u zivotu nisam volio igrati niti cu sada. Nego sam Zlatanu govorio kolika je graficka superiornost FIFE u odnosu na PES. Samo ne znam sto ti japanci nikada nista nisu revolucionarno uveli po pitanju grafike u PES, pa vidi ovu 3d travu na fifi, svjetlost od sunca po travi, kod japanaca mi je to monotono nekako uvijek.

    Ipak smatram da je PES09 prosto najbolja simulacija fudbala ikad napravljena, prosto je uzivancija igrat ovaj novi demo, ne mogu da vjerujem koliko se igrivost razlikuje u fifi i pesu.
     
  11. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Mali patch za produzavanje poluvremena u demu.
     

    Attached Files:

  12. Dexx

    Dexx Aktivista

    Ja kad sam igrao PES6 (davno :D) forsirao sam vertical sync u postavkama drivera, pa pokusaj :)
     
  13. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Koja ti je grafa? Ako si na atiju, nabaci cat 8,9 sve ide ko po loju, ja sam upalio vsync zbog lcd-a. Probaj.
     
  14. zoi

    zoi Veteran foruma

    alibegovicu,meni fifa od 99 isto izgleda u igri,tako da joj grafika nije jaca strana :D sem licence i soundtracka ne znam sta je...

    probao i ja pes09 demo,i da i ja dam utiske.odmah da kazem da pes08 nikad nisam igra,niti demo,niti na konzoli kao WE,nikako :) igrao pes6 i ev sad na 09 dodjoh,i ima sta vidjet.svidja mi se promjena interfejsa,to sam prvo pruimjetio(logicno xD).AI je dosta pametniji u odnosu na pes6,sto se mene tice.FPS mi je tokom igre 60konstantno(fraps),u replayu 30,kada izvodim prekide 25,kada se prikazuje radovanje igraca ili tima,tada fps varia,ali se vrti oko 20.najgore je kada je poluvrijeme i kraj,pa kad treba ono odabrat,spadne i ispod 10 :? na grafiku nemam primjedbi,igrao sam na max,jedino me aspect ratio zezao(nema 16:10 i 1440*900 :() igrao manutd vs liverpool,ni s jednim timom ne zmam igrati,kako je dosla formacija ja samo start,i vodio do kraja,da bi mi šuge uvalile u sudijskoj nadoknadi gol :D pes09 mi se svidja,makar po demu,i kada izadje aBd igram ga,gotovo je sa pes6 :)
     
  15. pimi

    pimi Aktivista

    ako vas nervira sto morate gledati onaj video poslije svake tekme idite u settings gdje stimate rezoluciji i detalje ukljucite dole kvaku nulify movie playback i nema videa.
     
  16. Zlatan

    Zlatan Komšija


    he he Ali thnx za screenshote, priznajem da od svih najljepse izgleda ovaj sa fife, ali koji nije iz igre(nego prilikom prekida igre) tako da to nema nikave veze , oni sve sto imaju od grafike je tih par nasminkanih slika prilikom prekida igre.... a pes je makar 4x bolji grafikom of fife premda, priznajem to se ne moze vidjeti na osnovu ova dva ss iz igre koje si poslao, na njima mi je pes tek neznatno bolji ....inace zavodljivo je i pogresno dokazivati bolju grafiku na osnovu ss ..to je kao procjenjivati neciju ljepotu na osnovu fotki, a neki ljudi jednostavno nisu fotogenicni dok ruznocu nekih ljudi mozete upoznati tek kad ih vidite licem u lice jer su fotogenicni... :smt006

    EDIT: 8.9 catalysti nisu pomogli pri stekanju ,koje se, interesantno, ne javlja u vertical wide modu kamere kojim sam odusevljen
     
  17. sgtPepper

    sgtPepper Overclocker

    Ma daj ne lupaj, kakva superiornost Fife. Fifa je samo superiornija (mnogo bolja) u odnosu na PES što se tiče licence i to je to... Grafika je užas u FIFE, i prije su tako našminkavali neke scene. Neću se diviti grafici kada golman napucava loptu, bitna je grafika dok igram, a prema screenshotu meni PES djeluje svijetlije, življe ...
     
  18. ColdFire

    ColdFire Overclocker

    obje igre sucks :D treba ovde neki novi igrač , da ovo malo razdrma ...
     
  19. MadbaLL

    MadbaLL Overclocker

    e hvala ti na ovome, pravo me nerviralo...

    nego večeras sam primjetio jednu dobru stvar kod ovog novog pesa (mada i dalje smatram da je pes 2008 za malo bolji)... elem, centrirao sam sa evrom sa lijeve strane i lopta je preletjela sve u šesnaestercu i zaustavila se kod korner zastavice na drugoj strani... i krenuo sam ja sa runijem i comp kao kanavaro za njom i dok smo trčali prema lopti bilo je onog rampanja i pomoćni sudija je počeo mahati zastavicom i dosudio meni faul u napadu i lopta je pripala realu :D ... nisam prije primjećivao da sude faule u tim situacijama i ovo me baš prijatno iznenadilo... ali fluidnost pokreta me zabrinjava, previše robotski izgleda motion capture...
     
  20. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Prosto ne mogu da vjerujem da ni sada ne postoji full reza 1680*1050, imam po 2cm crnog ekrana iznad i ispod slike. Kad iskljucim opciju LB dobijem sliku preko cijelog monitora ali razvucenu, ne omjer slike 16:10.

    Inace fantastican PES, puno igriviji od proslog nastavka.

    Mozel iko dat gol sa 20tak metara, meni ne polazi nikako za rukom. :smt003