Kupovina auta

Discussion in 'Generalna diskusija' started by Alibegovic, Oct 3, 2008.

  1. suppa_FMB

    suppa_FMB Komšija

    A da uganjas seata toleda, 2001 godiste nekih 15 ili 16 000 tdi naravno?
     
  2. GV

    GV Komšija

    Prijatelji su uzeli fokusa za nekih 12.000 KM preko neke firme (2000 ili 2001, uglavnom bio je unutar onih 7 godina), zadovoljni, prodali golfa II TDI za 3.500 (a kada ga dižeš dizalicom savija se)
     
  3. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Gledao sam pola, 02 godiste, 1,4 motor benzin i dosta je lijep autic. Mozda razmislim i o njemu.
     
  4. TopniK

    TopniK Komšija

    Ma oni su precijenjeni, a malo auto, što jest jest. Izgleda kao manji Golf 4, s tim da meni ima ljepšu instrument tablu. Ali opet, vjerovatno košta nekih 12-13k a ipak je mal za te pare.

    A većina kaže da je veličina bitna. Ja se ne bih složio sa time iz ličnih razloga. :mrgreen:
     
  5. Qler

    Qler Veteran foruma

    evo hoces od mene kupiti ba fiestu :) 7500KM ko curica, juce redovni servis odradio, jos i pakne zamijenio :D
     
  6. Venom

    Venom Aktivista

    Hoces cetvorku karavan tdi? Jedno je 4000 iznad tvog budeta al eto :mrgreen:
     
  7. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Nebi ti dao 13.000 za to, inace cetvorka je shit od auta. Prije bi polo uzeo.
     
  8. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Hoces od mene Toyotu Yaris 2003. godiste za 13K? :smt003
     
  9. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    A moras li i auto Japansko imati :p
     
  10. syss

    syss Veteran foruma

    i dalje mislim da je najjača ovdje "bolje golf star 7-8 godina nego nova dacia" :D :D
     
  11. Alfa

    Alfa Aktivista

    Taj motor s vise od 2 putnika u autu vidi brdo prije vozača i VW je objavio, negdje sam naletio za podatak, da ta generacija motora ima problem s kondenzom u bloku sto kod jakih minusa čini za poslijedicu pucanje stijenki bloka. Opozive nisu radili iz navodno vrlo rijetkih dešavanja.
     
  12. nFare

    nFare Komšija

    Da u pitanju su motori sa aluminijskim blokom (aluminijski blok :lol: ), made in Germany? , Isto se desavalo sa kucistem mjenjaca na Golf 4 /TDI/.

    Kako bosanci dozivljavaju Golfa:
    Jaran mora istest 600km za za "pumpa diznu" /pumpa sapnica kako komsije nazivaju/ komentar je tipa "buraz to se mijenja na 100k" ,da se to desi primjerice na meganu dobio bi epitet "smece od auta".
     
  13. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    :smt005

    Hvala, izgleda da ovaj polo onda izlazi iz opticaja a vraca se Stilo, mladji je 3 godine od pola, ima JTD, cijenom su tu negdje u pet deka.

    Javim vam se sa ishodom.
     
  14. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Ljudi, imal gdje u Sa zbavit ove fiatove petokrake?
     

    Attached Files:

  15. Juka

    Juka Komšija

    DIN (Deutsche Industrie Norm), ne znam ako ti sta znachi, al se drži shvabe, bio VW, AUDI, BMW, MERC...
    FIAT PROGLASHEN NAJLOSHIJIM PROIZVODZACEM LIMARIJE, PROTRUHNE TI ZA NE PUNIH 5 GODINA, kani se talijana, to nije auto da ga vozish po volji nego ono tebee po svojoj, besh ga kad nakon 5 godina izgleda ko da mu je 10... pogledaj samo na cestama...

    sto se tichew motora svaka chast, samo gledaj potroshnju, nema ti dizela sa 100hP da troshi 5 l, to zaboravi, prica za malu djecu........
     
  16. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    DIN je samo standard, i nije vezan direktno za autoindustriju nego uopsteno. DIN ti je u Njemackoj ono sto je kod nas nekad bio JUS. Standardizacija propisuje neke minimalne norme koje bilo koji proizvod mora ispuniti, i to nema veze s kvalitetom.
     
  17. Alfa

    Alfa Aktivista

    Tvrdnja niđe veze. :shock:
     
  18. Juka

    Juka Komšija

    "Hajde ispuni DIN pash biti industrijska imperija" fazon je u tome što kod Švabe DIN mnogo daje, samim tim ako se ispune sve norme, dobiješ neprevaziđenu kvalitetu,durabilnost jes da malo estetika pati,al npr kod auta ne može se deblji lim savijat i gluposti izvoditi nego sto je kod talijnskog tankog lima slucaj... da ne idemo u dublje!!!

    Ali ja ti garantujem da je njemac izmislio kvalitetu za talijana, iako su oni jaki što se tiće obrade čelika (Brescia), sa švabom ne može niko, sem šveda...

    :wink:

    PoZzZ


    P.S. Izuzev SUOPER SPORTAŠA, njima ne da kapu skidam, nego i glavu....
     
  19. Hansel

    Hansel Komšija

    Ova rasprava je bunar bez dna. Uvijek je i bila kada je riječ o raspravljanju koje je auto, odnosno koji je proizvođač automobila bolji jer se konstatacije većinom donose na osnovu subjektivnih faktora, a pogotovo zbog toga što većina učesnika rasprave nije dovoljno kompetentna za temu. U narodu ''svaki cigo svog konja hvali''.
     
  20. nFare

    nFare Komšija

    Kad se radi o premium klasi Schwabo ne nedodirljiv, ali bogami u "narodnim" klasama ga znaju i oni sfuserit, ima tu dijelova iz Indije, Brazila.. Ne kazem da ne valjaju ali nije to sve daleko od ostalih nenjemackih proizvodjaca odnosno ovi su im sasvim blizu.