BH Telecom ADSL, Moja TV i Mobile - oficijelni thread

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by VR6, Dec 27, 2007.

  1. NAILS

    NAILS Moderator

    Nakon prve ekipe (sad, zadnji put kada sam prebacivao) nakon 2 dana zovu me likovi i kazu da ce doci za pola sata i da budem u kuci, to ,ono da potpisem. Tih pola sata se razvuklo na 10-11 dana. Zvao sve brojeve i ono, fol, zahtjev je priolozen, linija provjerena i treba doci ta druga ekipa da prikljuci. Sve sam moguce zvao dok direktno nisam u postu otisao i rekao onoj sluzbenici da sad ona zove koga zna i da vidi sta je s mojim prikljuckom.

    Ni oni nisu znali o cemu se radi, ko sta kako i onda je ona zvala neke X kolege da kaze ovima da doju.. ovo ono.

    U glavnom, s njima se nikada ne zna. inace, upoznao sam pat likova koj su tehnicari i ove zadnje sto su mi dosli sa ugovorom. Likovi su skroz ok, normalni ljudi samo je njihova konekcija u firmi izmedju zaposlenika jako uzasna. Ne zna se ni ko pije ni ko placa tako da. Ne branim nikoga ali ocito su najmanje kriivi sami tehnicari.
     
  2. fipi

    fipi Aktivista

    Evo da ne otvaram posebno temu, ovaj adsl komunikator mi ne radi. postavim [email protected] ( svoj username) i sifru svoju, onu kad upadam na stranicu bihneta da vidim koliko sam potrosio. Al komunikator ne radi, koristim vistu 64 ultimate, a komunikator jedini koji ima na bihnetovoj stranici je za xp. Jel do toga ili do neceg drugog. Koristim modem nesto 2/2+ router, od bh telecoma, ako to ista znaci.
     
  3. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    Last edited by a moderator: Feb 11, 2018
  4. fipi

    fipi Aktivista

    Nemere, ja mislim da je do ovog modema, vjerovatno cu morat ovo rucno prebacivat kad hocu free zonu

    edit : Sad se sjeti, modem mi radi u ruter modu, znaci kad upalim pc , ja sam na internetu, ja mislim da radi toga nece komunikator da fercera. Eh sad, na speedtouchu sam znao prebacit u bridge mode, al na ovom neznam. Adsl 2/2+ router paradigm technology pise na njemu, ovo sam neki dan dobio. I nisam skonto kako da ga prebacim u bridge mod.
    edit 2: Evo sad sam probo rucno unjet u modem za free zonu podatke i nece, neznam sto, za username sam stavio [email protected] i svoju sifru. Sto nece, pojma nemam
     
  5. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

  6. Benq

    Benq Komšija

    Ej hvala, probat cu zvat i taj broj pa da vidimo sta dalje, nikakav papir nisam dobio od ekipe koja je bila da provjeri liniju , tj dobio sam samo toplo obecanje da ce mi doc tehnicar za cca 7 dana i da ce sve bit prikljuceno i od tada ni traga ni glasa od njih , a sto je jos ljepse budale su zaboravile kod mene nekakvu spravicu za ispitivanje linija :D
     
  7. fipi

    fipi Aktivista

    E ljudi cuo sam ima neki secret bihnetov server, sa sifrom valjda, ko nemoze svak tu upas i tako to... Jel istina to? ja sam iso na ftp.bih.net.ba sto svak moze pristupit, al nema nista fino. Pa eto ako je ovo istina , da neko pm me , kako da upanem na to
     
  8. sumeir

    sumeir Komšija

    @Benq E ne znam ti onda kako će ti to proći ali ja bih ti savjetovao da ponovo pošalješ zahtjev za svaki slučaj, zahtjev možeš poslati preko bih net-ove stranice, samo ako sam te upratio dobro znači ti priključujes samo ADSL (a nemaš telefonski priključak) kada nazoveš nazovi i naglasi šta tačno želiš.
     
  9. Benq

    Benq Komšija

    Gledaj ovako , telefon sam nekad imao pa ga iskljucili i ostale su samo parice , medjutim nasao se neki lik iz telekoma koji je moje parice sa mog PCM aparata pokidao tako da sam morao postavljat nove kablove, no to nije vazno , vazno je da sam ja poslao zahtjev preko neta i nakon mjesec i po dolaze ljudi da ispitaju liniju (prethodno sam ih upoznao sa problematikom tj da nemam telefona vec samo hocu adsl) i nakon ispitivanja dali su mi pozitivan odgovor i rekli da ce oni poslat moj predmet tehnicarima koji ce da dodju i postave spliter i modem i na to ja cekam evo vec 20 i kusur dana...
     
  10. sumeir

    sumeir Komšija

    Zovi broj koji sam ti dao i ganja montere , druga stvar kao što si rekao da si poslao zahtjev preko interneta trebali su te pismeno obavjestit o tehničkoj mogućnosti za uvođenje ADSL-a i tu je je broj tvog zahtjeva, oni ako hoće mogu ti reći šta je sa tvojim zahtjevom i ako ne znaš broj jednostavno na osnovu imena i prezimena podnosioca zahtjeva .
     
  11. JasonH

    JasonH Aktivista

    1,2,3,4 oktobar sve ok dobivo izvjestaj za 5 dodje 44 mb :S ja se cudim al skontam bio cjeli dan na lanu i ja presretan..
    kad 6 nema uopce stanja racuna ..
    nazovem retarde u bihnetu , 5558 MB do sad skinuto
    ..


    Profesionalost im je vrlina :roll:
     
  12. Moncho

    Moncho Komšija

    Doslo je do masovne kradje bihnetovih accounta!
     
  13. JasonH

    JasonH Aktivista

    Ja sam i ovako i onako promjenio password ..
    To jest mjenjam password svakih 7 dana , u slucaju problema odmah.

    Znas li slucajno ko je kriv ? BHTelecom ili "mi" (korisnici)
     
  14. Moncho

    Moncho Komšija

    Krivi su korisnici, jer jasno stoji stavka u ugovoru da bihnet ne snosi stetu nastalu upotrebnom korisnickih podatka( username-a i password-a )od strane trece osobe.
     
  15. JasonH

    JasonH Aktivista

    Znam nego reko da nije bilo nesto da su im neki "ultra mega pro hackeri" upali u sustav..
     
  16. einlanzer

    einlanzer Aktivista

    Promjeni password na routeru a za to se i dalje zali Telecomu.
     
  17. GW

    GW Moderator

    Za 7 dana ti neko može nabiti preko 800 km saobraćaja po telekomovom cjenovniku.
     
  18. JasonH

    JasonH Aktivista

    Nisi mi shvatio , ukoliko vidim promjenu ja odma mjenjam password .. Al ovako i bez promjena svakih 7 dana ......

    Nego kako cu promjeniti password na routeru ??
     
  19. Benq

    Benq Komšija

    Evo danas nakon toliko cekanja primih poziv montera koji su za 15 minuta dosli i postavili sve sto treba , tj prikacili me na centralu , stavili spliter i adsl modem tako da je sad sve ok.
    Eh sad mi se valja zezat sa free zonom , uploadom i downloadom 8)
     
  20. sumeir

    sumeir Komšija

    Eh! eto "uživaj" sad .